بر خلاف شعار شفافیت؛

حذف گزارش های پیشرفت طرحهای عمرانی از سایت شهرداری

سایت خبری تحلیلی شیراز۱۴۰۰: یکی از مهمترین شعارهای شورای شهر پنجم شیراز و شهردار منتخب آن “شفافیت” بود. که به دنبال این شعار سامانه شفافیت شهرداری شیراز نیز راه اندازی شد که البته در کیفیت آن پرسشهای مختلفی نظیر چرایی “عدم وجود ثبت درخواست شهروندان برای شفافیت در یک مورد درخواستی” وجود دارد که البته به نوبه خود این اقدام، حرکتی رو به جلو محسوب می شود.

از سوی دیگر یکی از مشکلات مهم شهرداری شیراز در سالیان اخیر طولانی شدن روند اجرای طرحهای عمرانی شهرداری شیراز است و برای مثال طرحهایی که نهایتا یک یا ۲ سال زمان برای اجرا نیاز داشته اند حدود ۴ تا ۶ سال زمان برده و در نهایت آنطور که باید و شاید در بهبود وضعیت ترافیکی موثر نبوده اند.

یکی از بخشهای مهم اطلاع رسانی درباره پروژه های عمرانی سطح شهر گزارش های ماهیانه پیشرفت طرحها بود که برروی خروجی ویسایت معاونت فنی و عمرانی شهرداری شیراز قرار می گرفت که جز به جز پروژه های درحال اجرا را به همراه پیشرفت برنامه ای و واقعی به نمایش میگذاشت و آینه تمام نمای وضعیت ناگوار و بسیار عقب افتاده از برنامه ساخت طرحهای درحال اجرا بود که البته نمونه ای از این گزارشها در سایت منتشر شده بود.

اما اکنون چندین ماه است که گزارش ها به دلایل نامعلومی در وبسایت منتشر نشده و مشخص نیست این رویه چه سازگاری با شعار شهرداری درباره شفافیت دارد. نکته مورد توجه وعده های چندین باره مهندس اسکندرپور شهردار شیراز درباره افتتاح تمام پروژه های عمرانی در دست ساخت این مجموعه تا پایان سال است که با توجه به پیشرفت و حجم کار باقی مانده بعید به نظر می رسد بجز یک یا ۲ طرح باقی آنها قابلیت بهره برداری داشتنه باشند.

حال امید است علاوه بر پیشبرد مناسب طرحهای عمرانی سطح شهر شاهد انتشار مجدد گزارش پیشرفت پروژه های عمرانی شهرداری شیراز باشیم تا شهروندان بیشتر در روند کار قرار گیرند.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *