نگاره ای از مسجد نصیرالملک در سایت نشنال جئوگرافیک

عکسی از مسجد نصیرالمک شیراز به عنوان تصویر منتخب در بخش «زندگی در رنگ» سایت نشنال جئوگرافیک قرار گرفت. به گزارش شیراز۱۴۰۰، این تصویر با توضیحات زیر همراه شده است:
«رنگ همه جا هست و وقتی درآن واحد همه جا باشد می‌تواند به مانند رنگین کمان، آنی و زود گذر بشود؛ به مانند کاغذ رنگی‌هایی که در یک مراسم جشن از آسمان بر زمین می‌ریزند، ناگهانی باشد و یا به اندازهٔ دفاع از خود ضروری به نظر برسد. مهم نیست که به کجا می‌نگری، زندگی پر از رنگ است. در اینجا یک زن در مسجد وکیل قرن ۱۹ شیراز در حال نماز خواندن است. اسلام دین رسمی در ایران است و حدود ۹۸ درصد مردم به آن معتقد هستند و فرائض آن را به جای می‌آورند.»

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی روی آن کلیک کنید.

نگاره ای از مسجد نصیرالملک در سایت نشنال جئوگرافیک

نگاره ای از مسجد نصیرالملک در سایت نشنال جئوگرافیک

لینک عکس در سایت نشنال جئوگرافیک

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

14 نظر

  1. amina

   مایه ی مباهات هست ولی افتخاری برای شیراز نیست ، نمادی از تمدن ایران هست
   این همه حسِ ناسیونالیستی خوب نیست آقا عرفان !

   پاسخ
  2. Mostafa

   اقا عرفان،گیرم پدرت بود فاضل،از فضل پدر تو را چه حاصل

   بنده خدا شیرازداره از بین میره تو تازه به شیرازی بودنت افتخار میکنی؟
   فردا پس فردا که ساختمانای بین الحرمین مانند شیرازو پر کرد و چیزی از شیراز به جز شهر ع***ب شده نموند اونوقت میخوام به شیرازی بودنت افتخار کنی

   پاسخ
 1. سعید

  دوستان عزیز . کلی عکس دیگه هم از وضعیت نا مناسب ایران و حتی شیراز تا سایت های خبری معتبر دنیا ( مثل آزانس مگنوم ) هست . اینها دلیلی واسه افتخار کردن نیست . اما می تونیم با بسط و افزایش فرهنگ شهر نشینی به خودمون افتخار کنیم و سعی کنیم جدا از تعصبات قومی یا شهری در جهت پیشرفت شهرمون کمک کنیم .

  پاسخ
 2. شيراز زيبا

  شیراز یعنی مهد هنر. برگزاری یازده دوره جشن هنر شیراز بین سال ها ی۴۶ تا ۵۶ بی جهت نبوده. اما امروز به شیراز به چشم خوبی نگاه نمیکن حتی برای جشنواره فیلم کودک و نوجوان یا فیلم فجر یه بار حاضر نشدن در شیراز برگزار کنن. افسوس که شیراز از دهه ۶۰ تا امروز مظلوم ترین شهر ایران واقع شد

  پاسخ
  1. حمیدرضا

   جشنواره فیلم فجر که هر سال در شیراز هم فیلم هایش به نمایش در می آید. البته باید شیراز مبدع یک جشنواره جدید باشد که به نام شیراز ثبت شود. به علاوه نگاه به شیراز و شیرازی در کل ایران نگاه مثبتی است….

   پاسخ
  1. رضا

   این مسجد نصیر الملکه نه مسجد وکیل. من حتی توش نماز هم خوندم. دوستای لاری، تهرانی، اهوازی، اصفهانی و … رو هم برای بازدید به اینجا بردم. اگه شیرازی هستی و نرفتی مسجد نصیرالملک که فرقشو با مسجد وکیل بفهمی واقعا متاسفم.

   پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *