تردد زوج و فرد در شیراز و چند پرسش

رئیس پلیس راهور استان فارس اعلام کرد که از صبح جمعه ۲۳ اسفندماه، طرح تردد زوج و فرد خودروها در شیراز اجرایی خواهد شد. به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از ایسنا، سرهنگ مصطفی عباسی پنجشنبه  ۲۲ اسفند در جمع خبرنگاران گفت: براساس تصمیم مقامات استان فارس برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا و کاهش تردد در سطح شهر شیراز، از فردا جمعه ۲۳ اسفند ۹۸ طرح تردد خودروها به صورت زوج و فرد تا اطلاع ثانوی اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: خودروهایی که رقم آخرعدد ۳رقمی مندرج در پلاک آنها فرد باشد تنها در روزهای فرد و خودروهایی که این عدد زوج باشد در روزهای زوج هفته قادر به تردد در شهر هستند.

رئیس پلیس راهور استان فارس خاطرنشان کرد که دوربین‌های موجود در شهر، بر روند تردد خودروها نظارت خواهند داشت و در صورت تخلف، برای خودروی متخلف اعمال قانون می شود.

در این بین چند پرسش وجود دارد که پاسخی به آنها داده نشده است:

۱ – دلیل انتخاب روز جمعه بعنوان روز فرد چیست؟

۲- با توجه به توقف فعالیت مترو شیراز، محدود شدن فعالیت اتوبوسهای شهری و احتمالا توقف فعالیتهای آنها در روزهای آتی و اجرای طرح زوج و فرد، افراد از مشاغل مختلف که ناچار به حضور در محل کار هستند چگونه قرار است به محل کار برسند؟

۳- برای تاکسیهای اینترنتی چه فکری شده است؟ برای سایر مشاغل مانند رانندگان وانت که کار آنها به خودرو وابسته است چه تدبیری اندیشیده شده است؟

۴- جریمه ورود به معابر در روزهای غیرمجاز چقدر است و در کجا میزان آن تصویب شده است؟

۵- در سال ۹۲ قرار بود محدوده طرح ترافیک در مناطق مرکزی شیراز اجرا شود که مرحله اول آن هم قرار بود بصورت زوج و فرد باشد، اما این طرح هیچگاه به دلایل مختلف عملی نشد، اکنون چگونه و با چه طرح، ایده و نظارت جدیدی قرار است طرح زوج و فرد آن هم در تمام نقاط شهر اجرا شود؟ ضمانت اجرایی این طرح چیست؟

۶- مدلسازی و پیش بینی های انجام شده درباره تاثیر این طرح در کاهش رفت و آمد مردم چگونه و در چه زمانی انجام شده است؟

۷- ساعات درنظر گرفته شده برای این طرح در طول روز چقدر است؟

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

2 نظر

  1. علی

    اصفهان زوج و فرد را برای مبارزه با کرونا کنسل کرده.ما زوج و فرد کردیم!؟حالا کارمندها با چی بزن سر کار؟با اتوبوس شهری یا اسنپ که باعث شیوع بیماری میشه؟

    پاسخ
  2. علی

    واقعا مسخرس من بعد دو هفته میخواستم به مادر پیرم روز جمعه سر بزنم آقایان شب خوابیدن صبح پاشدن جمعه رو روز فرد اعلام کردن! آقا اومدیم یکی مریض داشته باشه اصن کرونا گرفته باشه باید مشخص کنه روز فرد مریض میشه یا روز زوج! شورش رو درآوردن دیگه! میخواین کنترل کنین ورودی های شهرو ببندین که کسی از قم نیاد زیارت! دیگه مسخره بازی در نیارین دردسر برای مردم درست کنین

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *