نخستین آزادراه فارس همچنان در کما؛

پیشرفت ۳ درصدی آزادراه شیراز اصفهان در ۷ ماه!

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس پیشرفت پروژه آزادراه شیراز اصفهان را ۷۵ درصد اعلام کرد. به گزارش شیراز۱۴۰۰، در اردیبهشت امسال خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی که از عملیات ساخت بزرگراه شیراز- اصفهان بازدید می کرد اعلام کرد که پیشرفت عملیات ساخت این بزرگراه ۷۲ درصد است.

محمود رضایی کوچی معاون استاندار فارس روز یکشنبه ۳ آذر در گفت و گو با ایرنا این طرح را از پروژه‌های اولویت‌دار و اقتصاد مقامتی استان فارس دانست و گفت: مساله مهم درباره این پروژه،بحث تعیین و تامین منابع مالی تکمیل آن است.
وی ادامه داد: استفاده از سرمایه شرکت‌های زیرمجموعه وزارت دفاع به عنوان شریک سرمایه‌گذاری، استفاده از منابع دولتی و همچنین استفاده از منابع بانکی از جمله روش‌های تامین مالی برای این پروژه است که می‌تواند به بهره‌برداری از آن در سال ۹۹ منتهی شود.
او اظهار داشت: از سال ۱۳۹۰ تاکنون برای اجرای این پروژه یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه شده و برای تکمیل آن حدود یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان دیگر نیاز است.
این در حالیست که این پروژه با گذشت بیش از ۱۰ سال از آغاز عملیات اجرایی تنها ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و پیشرفت آن در ۷ ماه اخیر تنها به ۳ درصد رسیده است و مسوولان هرسال وعده افتتاح این طرح را در سال آینده می دهند که بازهم به نتیجه نمیرسد.

مشخص نیست اگر این پروژه، طرح مهم، زیربنایی و اولویت دار استان فارس است و چنین وضعیتی دارد، سایر طرحهای استان به چه سرنوشتی دچار خواهند شد؟

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *