نخستین آزادراه فارس همچنان در کما؛

پیشرفت ۳ درصدی آزادراه شیراز اصفهان در ۷ ماه!

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس پیشرفت پروژه آزادراه شیراز اصفهان را ۷۵ درصد اعلام کرد. به گزارش شیراز۱۴۰۰، در اردیبهشت امسال خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی که از عملیات ساخت بزرگراه شیراز- اصفهان بازدید می کرد اعلام کرد که پیشرفت عملیات ساخت این بزرگراه ۷۲ درصد است.

محمود رضایی کوچی معاون استاندار فارس روز یکشنبه ۳ آذر در گفت و گو با ایرنا این طرح را از پروژه‌های اولویت‌دار و اقتصاد مقامتی استان فارس دانست و گفت: مساله مهم درباره این پروژه،بحث تعیین و تامین منابع مالی تکمیل آن است.
وی ادامه داد: استفاده از سرمایه شرکت‌های زیرمجموعه وزارت دفاع به عنوان شریک سرمایه‌گذاری، استفاده از منابع دولتی و همچنین استفاده از منابع بانکی از جمله روش‌های تامین مالی برای این پروژه است که می‌تواند به بهره‌برداری از آن در سال ۹۹ منتهی شود.
او اظهار داشت: از سال ۱۳۹۰ تاکنون برای اجرای این پروژه یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه شده و برای تکمیل آن حدود یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان دیگر نیاز است.
این در حالیست که این پروژه با گذشت بیش از ۱۰ سال از آغاز عملیات اجرایی تنها ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و پیشرفت آن در ۷ ماه اخیر تنها به ۳ درصد رسیده است و مسوولان هرسال وعده افتتاح این طرح را در سال آینده می دهند که بازهم به نتیجه نمیرسد.

مشخص نیست اگر این پروژه، طرح مهم، زیربنایی و اولویت دار استان فارس است و چنین وضعیتی دارد، سایر طرحهای استان به چه سرنوشتی دچار خواهند شد؟

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *