تکمیل آرامستان جدید شیراز تا یکماه آینده

معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری شیراز با بیان اینکه کوچه و خیابان‌های فعلی دارالرحمه این کلانشهر پر شده و نیازمند انتقال یک سری خدمات به آرامستان جدید است، عنوان کرد که تا یکماه آینده عملیات عمرانی سردخانه‌های بهشت احمدی به اتمام می‌رسد .

به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از ایسنا منطقه فارس، محمدرضا محمدحسن پور شنبه یکم تیرماه در یک کنفرانس خبری با بیان اینکه سردخانه‌های بهشت احمدی در سطح کشور بینظیر است و اگر روزی اتفاق بیفتد تا ١٠٠ نفر همزمان پوشش داده می‌شود، اعلام کرد که اقدمات تاسیساتی این دارالرحمه نیز تا یکماه آینده ١٠٠ درصد به اتمام می‌رسد .

وی افزود: مشکل این آرامستان، دسترسی به آن بود و تنها دو خانه دیگر در مسیر برای تملک باقی مانده که به زودی این مهم نیز انجام خواهد شد .

معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری شیراز اضافه همچنین با تصریح بر اینکه  تنها آب پایداری که کلانشهرها می‌توانند برای فضای سبز سطح شهر استفاه کنند، تصفیه خانه لوکال و فاضلاب‌هاست، گفت: بین ٨٠ تا ٩٠ درصد آب مصرفی مردم شیراز  امکان بازگشت به مدار دارد .

محمدحسن پور با بیان اینکه اعتبار لازم در بودجه امسال برای تصفیه خانه‌های لوکال دیده شده است، ابراز امیدواری کرد که تا پایان سال یکی از تصفیه خانه‌های لوکال شیراز اجرایی شود .

وی اضافه کرد: اولین تصفیه خانه به دلیل وجود باغ‌ها و حساسیت‌های ناشی از آن در قصردشت خواهد بود .

معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری شیراز با تصریح بر این موضوع که ناهماهنگی‌هایی در شهرداری وجود دارد که ما خود بر آن اذعان داریم، گفت: به عنوان مثال؛ ماجرای المان طاووس دروازه قرآن که در سال ٩۶ طی مسابقه‌ای تحت عنوان مسابقه ٩۶ به برنده مناقصه داده شد و در سال ٩٧ پس از عقد قرارداد، نصب المان انجام شد .

محمدحسن پور اظهار کرد: شهامت دارم که به عنوان رئیس هیئت مدیره سازمان سیما و منظر شهری از همه مردم به دلیل اتفاقاتی که در خصوص این مجسمه حادث شد، عذر خواهی کنم .

وی همچنین با اعلام این خبر که به زودی شاهد تغییراتی در سازمان سیما و منظر خواهیم بود، بیان کرد: اساتید بسیار بزرگی در سطح شهر داریم و در راستای استفاده از توان علمی و فنی آنها، کارگروهی متشکل از نخبگان شهر شیراز تشکیل خواهد شد و بدون تایید نظر این کارگروه، هیچ المانی در شیراز اجرایی نخواهد شد .

معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری شیراز در بخشی از سخنانش با ابراز تاسف از اینکه اداره‌کل بحران شهرداری شیراز طی سال‌های گذشته به اداره مطالعات بحران تنزل یافته در حالی که بسیاری از حوزه‌های مهم و حساس شهرداری در این اداره‌کل باید دنبال شوند، گفت: ساختار شهرداری از سوی وزارت کشور بسته شده است اما تعجب می‌کنم که چرا در این چارت اداره بحران دیده نشده است .

محمدحسن پور با بیان اینکه به زودی شاهد ارتقای این جایگاه خواهیم بود، عنوان کرد: سیل پنجم فروردین شیراز، گوشزدی بود که مدیریت بحران شهرداری فعال شود .

وی به نورپردازی‌ها در سطح شهر هم اشاره و با بیان اینکه یکی از زیبایی شهرها، نورپردازی است و شب‌های شیراز برای ما اهمیت زیادی دارد، گفت: کارگروهی تشکیل شده که به زودی شاهد تحولات خوبی در این باره خواهیم بود .

معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری شیراز با بیان اینکه نورپردازی پل میدان معلم امسال در دستور کار است، تصریح کرد که شب‌های شیراز، روشن نیست به همین دلیل تا نوروز ٩٩ نورپردازی در بسیاری از پل‌ها و فراتر از آنها اجرایی خواهد شد .

محمدحسن پور به تیرهای برق در سطح شهر که نه تنها به لحاظ بصری سیمای زشتی در سطح ایجاد کرده بلکه به شبکه‌های فشار قوی هم آسیب وارد کرده است هم اشاره و در این رابطه نیز بیان کرد: ساماندهی پنج خیابان در سطح شیراز که از قبل هم شبکه گذاری شده بودند، در دستور کار قرار گرفته است .

وی همچنین به اتفاق اردیبهشت ماه امسال در خیابان اردیبهشت که موجب بروز درگیری بین نیروهای شهرداری منطقه یک و اداره‌کل محیط زیست فارس شد هم اشاره کرد و افزود: همه لانه پرندگان متعلق به این درخت نبود بلکه فضاسازی بود که ایجاد شده بود و موجب شده بود که اینگونه متصور شود که لانه پرندگان در این درخت آسیب دیده است. البته شهرداری باید مراقبت می‌کرد که این اتفاق نیفتد، چرا که بی تردید حفظ حیات پرندگان برای ما قابل اهمیت است .

معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری شیراز به بار فروشان و معضلاتی که در سطح شهر ایجاد کرده‌اند هم اشاره و با بیان اینکه بعضی از مسئولان اعتقاد دارند که جمعیت کثیری از مردم بیکار هستند و راه امرار معاش دیگری ندارند، تاکید کرد که اگرچه نمی‌خواهیم با سفره مردم بازی کنیم اما شهرداری هم هیچ مسئولیتی در خصوص اشتغال بارفروشان ندارد و اعتقادی بر ادامه فعالیت آنها به ویژه وانت بارها نداریم .

محمدحسن پور ادامه داد: با حجم بیکاری‌ها در وضعیت اقتصادی فعلی، برای این افراد راحتترین کار فروش میوه و تره بار برای امرار معاش کنند .

وی خاطرنشان کرد: وظیفه شهرداری وجود شهری عاری از زشتی و به دور از مشکلات جانبی است، لذا امروز بسیاری از محورها مدیریت شده و تقریبا به صفر رسیده است .

معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری شیراز با بیان اینکه شهرداری به تنهایی قادر به حل این مشکل نیست، گفت: به جز بازارچه‌های میوه که توسط سازمان مشاغل و فرآورده‌های کشاورزی مشغول به فعالیت هستند، تحت هیچ شرایطی مجوز فعالیت به صورت بار فروشی در سطح شهر داده نمی‌شود .

محمدحسن پور با تصریح بر اینکه حاشیه‌ها ما را خسته کرده و اتفاق نظر هم در این مورد وجود ندارد، گفت: به زودی جدی تر با این موضوع برخورد خواهد شد، چرا که شهرداری با هر نوع فعالیت در قالب بار فروشی با وانت مخالف است .

وی همچنین با بیان اینکه تمام توان خود را برای کودکان کار گذاشته‌ایم، چرا که معتقدیم هزینه برای آنها سرمایه گذاری در آینده است، گفت: نگاه ما به کودکان کار کاملا علمی است و برنامه ریزی مجموعه شهرداری بر کاهش آسیب‌های اجتماعی در آینده با سرمایه گذاری بیشتر بر روی کودکان کار امروز است .

معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری شیراز به جمع آوری زباله‌های قابل بازیافت که درصد قابل توجهی از آن توسط هزار و ۵٠٠ معتاد متجاهر و افراد دیگر جمع آوری می‌شود هم اشاره و بیان کرد: مصوبه‌ای در شورای هیئت مدیره سازمان پسماند تصویب شده که این مهم ساماندهی شود و یکی از بندهای این مصوبه مربوط به معتادانی است که می‌توانند نسبت به جمع آوری زباله‌های قابل بازیافت اقدام کنند به شرط اینکه سه ماه دوره ترک اعتیاد را گذرانده باشند.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *