آرامستان بهشت احمدی برای دومین مرتبه افتتاح می شود

خانه ابد‌ی شیرازی‌هاتا پایان امسال به بهره برداری می رسد. به گزارش شیراز۱۴۰۰، در حالیکه آرامستان بهشت احمدی در آخرین روزهای مدیریت علیرضا پاک فطرت شهردار سابق شیراز به بهره برداری رسید، رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز افتتاح این طرح تا پایان سال خبر می دهد. به نوشته خبرگزاری صدا و سیما علی ناصری گفت: با توجه به این که ظرفیت دارالرحمه شیراز در حال تکمیل است بحث تکمیل آرامستان جدید شیراز به سرعت در حال انجام است.

وی افزود: در حال حاضر آخرین مرحله تکمیل آرامستان بهشت احمد‌ی شیراز یعنی سردخانه آن در حال انجام است و مراحل نهایی خود را طی می‌کند.
این عضو شورای شهر اظهارداشت: این سردخانه ۶۲۰ متر وسعت دارد که ۱۲۰ متر بزرگتر از سردخانه بهشت زهرای تهران است و در نوع خود بزرگ‌ترین سردخانه آرامستان‌های کشور است.
رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز تصریح کرد: این سردخانه با ۶ سالن در حالت عاد‌ی ظرفیت ظرفیت ۱۸۰ متوفی بر روی تخت را دارد، اما در شرایط خاص ظرفیت پذیرش ۳۵۰ متوفی را داراست.
ناصری با اشاره به فعال بودن ساختمان‌های خدماتی این طرح از جمله غسالخانه و نمازخانه ادامه داد: در حال حاضر این طرح در آمادگی کامل به سر می‌برد و تا یک ماه آینده سردخانه آن هم به بهره برداری می‌رسد.
وی با بیان اینکه تنها مشکل اصلاح برخی راه‌های دسترسی به آرامستان است، گفت: در خصوص مسیر تونل کوهسار و دو پلاکی که در مسیر طرح قرار گرفتند نیز در حال حاضر تمامی مراحل تملک انجام شده و درگیر مسایل حقوقی هستیم که با رفع این موارد به زود‌ی این مشکل هم برطرف می‌شود.
رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز در خصوص زمان افتتاح رسمی آرامستان جدید شهر، ادامه داد: در حال حاضر  آرامستان بهشت احمد‌ی فعال است و تاکنون بیش از ۵ هزار نفر در این محل دفن شده اند، اما با توجه به این که سردخانه آن راه اندازی نشده کار‌ها در دارالرحمه انجام می‌شود که با راه اندازی سردخانه بهشت احمد‌ی تا قبل از پایان امسال شاهد افتتاح رسمی این محل و پایان دفن اموات در دارالرحمه خواهیم بو
>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *