گزارش خبری: مس گری، هنری رو به فراموشی

با همکاری استاد شیرازی هنر مس گری زنده نگه داشته می‌شود. به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، در روز‌هایی نه چندان دور، در بازار وکیل شیراز، راسته بازاری با نام مسگر‌ها وجود داشت.
این راسته بازار به دلیل حضور مسگران، کار و صدای چکش‌های پیاپی آن ها، به بازار مسگر‌ها شهرت یافته بود که امروز خبری از آن نیست و تنا صدای چکش یک نفر از آن بازاریان به گوش می‌رسد.
استادکار ماهر مس گری شیراز در گفت و گوی اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، گفت: ضخامت کم ورقه مس است و برای تولید ظروف از این ماده معدنی، باید از چکش استفاده کرد تا مقاومت آن افزایش پیدا کند.
استاد بارغن۸۰ ساله افزود: ظروفی که توسط کارخانه‌ها و دستگاه ساخته می‌شوند، مقاومت کمی دارند با کوچکترین ضربه، آسیب می‌بینند.
<div id=”13889839005″><script type=”text/JavaScript” src=”https://www.aparat.com/embed/AoJ2c?data[rnddiv]=13889839005&data[responsive]=yes”></script></div>
>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *