گزارش خبری: فعالیت ۲۰۰ هزار صنعتگر در فارس

شیراز به عنوان دومین شهر صنایع دستی ایران به ثبت می‌رسد. به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس در آیین تقدیر از پیشکسوتان و فعالان صنایع دستی استان گفت: اشتغالزایی و اهمیت به آموزش صنایع دستی، از معیار‌های انتخاب برترین‌ها است.
امیری با بیان این که هم اکنون بیش از ۲۰۰ هزار صنعتگر در فارس در حدود ۱۲۰ رشته صنایع دستی فعالیت می‌کنند افزود: صنایع دستی استان با داشتن رشته‌های شاخصی مانند خاتم، منبت، معرق، مشبک، کاشی هفت رنگ وزیور الات سنتی یکی از استان‌های مهم در زمینه صنایع دستی کشور است.
وی گفت: شیراز به نوعی قطب صنایع دستی کشور است و تا پایان امسال به عنوان دومین شهر جهانی صنایع دستی ایران بعد از اصفهان به ثبت خواهد رسید.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس گفت: در استان بیش از نهصد کارگاه تولیدی صنایع دستی فعالیت می‌کنند و ۶ هزار و ۵۰۰ کارگاه هم به صورت انفرادی مدیریت می‌شوند.
>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *