وضعیت سدهای فارس پس از بارندگی‌ها

سد درودزن

مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای استان فارس وضعیت ۹ سد این استان را تا روز سه شنبه ۲۰ فروردین، تشریح کرد. به گزارش شیراز۱۴۰۰، ارجمند در گفت و گو با ایسنا منطقه فارس گفت: هم‌اینک ورودی مجموع ۹ سد در دست بهره‌برداری استان فارس، ۱۳۰ مترمکعب بر ثانیه است؛ ۸۶ مترمکعب از آن مربوط به سد درودزن، ۲۳ متر مکعب مربوط به سد سلمان فارسی و مابقی مربوط به هفت سد دیگر است.

او ادامه داد: در حال حاضر مجموع حجم آب موجود در مخازن این ۹ سد، یکهزار و ۶۱۴ میلیون مترمکعب است و حجم آب قابل استفاده یکهزار و ۱۲۵ میلیون مترمکعب ثبت شده در حالی که حجم آب موجود مخازن در مدت مشابه سال گذشته یک هزار و ۲۴۰ میلیون مترمکعب بوده و حجم آب قابل استفاده آن نیز ۷۶۵ میلیون مترمکعب ثبت شده بود.

وی افزود: از میزان حجم قابل استفاده۲۹۵ میلیون مترمکعب مربوط به سد درودزن، ۶۲ میلیون مترمکعب مربوط به سد ملاصدرا، ۶۷۲ میلیون مترمکعب مربوط به سد سلمان فارسی و مابقی آن مربوط به سدهای دیگر است.

مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای فارس خاطرنشان کرد: درصد حجم آب مفید در سدهای استان نسبت به حجم مفید مخازن ۴۶ درصد است.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *