برداشت ۳۰۰ میلیون شاخه گل نرگس در فارس

امسال ۳۰۰ میلیون شاخه گل نرگس در استان فارس برداشت شد. به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، کارشناس مسئول گل و گیاه زینتی و قارچ خوراکی جهاد کشاورزی فارس گفت: ۵۲۰ هکتار نرگس زار در فارس به صورت دیم و آبی وجود دارد  و امسال ۳۰۰ میلیون شاخه گل از آن ها برداشت و روانه بازار شد.
طاهری افزود: سازگاری با شرایط اقلیمی، مقاومت نسبت به کم آبی، زیبایی و عطر و بوی خاص، پرورش در فضای باز و اقتصادی بودن از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که سبب شده کشاورزان استان به کشت گل نرگس رغبت نشان دهند.
وی با بیان اینکه گل‌دهی نرگس زار‌ها همه ساله از دی آغاز و تا نیمه اسفند ادامه دارد، افزود: امسال هر کیلوگرم گل نرگس از۴۰ تا ۱۵۰  هزار تومان به فروش رسید.
کارشناس مسئول گل و گیاه زینتی و قارچ خوراکی جهاد کشاورزی فارس، گونه‌های نرگس استان را شامل شش پر، شهلا، پرپر، هزارپر، شیپوری و شیراز اعلام و تصریح کرد: شهرستان‌های شیراز، لار، اقلید، کازرون، ممسنی، رستم، مهر، فراشنبد و جهرم تولید کنندگان عمده این گل در استان هستند.
طاهری اظهارداشت: شهرستان‌های جهرم با ۳۰۰ و کازرون با ۱۷۰ هکتار عمده ترین تولید کننده گل نرگس استان هستند.
کارشناس مسئول گل و گیاه زینتی و قارچ خوراکی جهاد کشاورزی فارس افزود: گل نرگس فارس به لحاظ داشتن مرغوبیت بالا، زیبایی و طراوت، بوی مطبوع و ماندگاری بعد از برداشت، علاوه بر ارسال به سایر استان‌ها به کشور عراق هم صادر می‌شود.
ارتفاع این گیاه پیازدار بین ۳۰ تا ۴۵ سانتی متری با گل‌برگ‌های ۳ تا ۸ تایی است.
>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *