زخم یادگاری بر تن ارگ کریمخان

سایت خبری تحلیلی شیراز۱۴۰۰: اماکن تاریخی و گردشگری بخش مهمی از هویت یک ملت محسوب می شود که بخشی از پیشینه آنان را روایت میکنند. در گوشه گوشه سرزمین پارس به واسطه وجود تمدن ها و سلسله های تاریخی، آثار مهم تاریخی وجود دارد که متاسفانه تقریبا عموم آنها از وضعیت نگهداری مناسبی برخوردار نیستند.

جدا از بی مهریهای صورت گرفته از سوی مسوولان و سازمان میراث فرهنگی که مسوولیت مستقیم نگهداری بخش مهمی از آثار تاریخی کشور را عهده دار است، برخی از شهروندان که تعداد آنها هم کم نیست باعث وارد آمدن صدمات زیادی به این آثار می شوند که بخشی از آن را یادگار نویسی شامل می شود. عادتی بسیار زشت و ناپسند که اوج ناسپاسی و بی فرهنگی یک فرد نسبت به آثار تاریخی کشورش است.

در ارگ کریمخانی به عنوان نگین شهر شیراز و یکی از مهمترین آثار تاریخی دوره زندیه، این معضل چنان آشکار است که بیش از زیبایی خود بنا به چشم می آید و در غیاب سیستم نظارت مناسب و مکانیزه، این روند همانطور که در تصاویر مشخص است همچنان ادامه دارد!

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *