گزارشی از وضعیت پیاده راه سلامت چمران

سایت خبری تحلیلی شیراز۱۴۰۰: پیاده راه سلامت به موازات بلوار چمران بین پل طبقاتی معالی آباد و بلوار شاهد ساخته شده است. عدم ورود موتور سیکلت و خودرو به این پیاده راه و هم جواری با باغهای شیراز فضای مناسب و با آرامشی را برای علاقمندان به ورزش و پیاده روی فراهم کرده است.

در ابتدا این مسیر بطور مشترک برای دوچرخه سواری و پیاده روی درنظر گرفته شده بود اما پس از مشکلاتی که با برخورد دوچرخه سواران و عابران پیاده در این مسیر ایجاد شد، حضور دوچرخه سواران در این مسیر ممنوع شد تا اعتراض این قشر را در پی داشته باشد، هرچند در روزهای غیرتعطیل منعی برای ورود دوچرخه سواران وجود ندارد.
در سراسر مسیر صندلی و سطلهای آشغال قرار داده شده است و نور مناسبی نیز در شب در مسیر وجود دارد تا شهروندان بتوانند در ساعات مختلف از این فضا استفاده کنند.

اما موضوعی که در این بین به چشم می آید، عدم توجه به زیباسازی و هویت بخشی به فضا هست. فضای دو طرف پیاده راه در بیشتر مسیر خاکی بوده و دارای فضای بسیار مناسبی برای ایجاد فضای سبز، المانهای مختلف، آبنما و مواردی از این دست است تا به یک مسیر زیبا و منحصربفرد تبدیل شود.

در قسمتهایی از مسیر نیز نخاله های ساختمانی وجود دارد که نیاز هست هرچه سریعتر رسیدگی و پاکسازی شود. آبخورهای مجموعه نیز فاقد شیرآب بوده و قابل استفاده نبودند.

آنچه انجام شده کاری مناسب اما نیمه تمام است که نیاز است با رسیدگی به مشکلات اشاره شده، وضعیت آن سامان یابد.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *