معطوف کردن تلاش‌ها برای جلوگیری از رکود پروژه‌های عمرانی فارس؛

بازدید استاندار فارس از پروژه های عمرانی شهرداری شیراز

استاندار فارس: علی‌رغم تنگنانهای مالی دولت، تمام تلاش‌مان را برای جلوگیری از رکود مسائل عمرانی در استان به کار گرفته‌ایم. به گزارش شیراز1400 به نقل از ایسنا اسماعیل تبادار صبح دوشنبه 21 خردادماه در حاشیه بازدید تعدادی از پروژه‌های عمرانی شهرداری شیراز در جمع خبرنگاران ضمن تشکر از عوامل اجرایی شهرداری این کلانشهر، گفت: تبلیغاتی در خصوص تعدادی از پروژه‌ها شده بود که در ذهن بنده هم تردیدهایی به وجود آمده بود اما امروز شاهد تلاش وافر شهردار و مجموعه ایشان شدم.

وی که در این بازدید در جریان اطلاعات عملیات اجرایی تعدادی از پروژه‌ها همچون؛ تقاطع غیرهمسطح جوادیه، رودکی، امیرکبیر و باهنر قرار گرفت، افزود: هم‌اینک نزدیک به 18 پروژه بزرگ با رقمی معادل  1500 میلیارد تومان در مجموعه شهرداری شیراز در حال عملیات اجرایی قرار دارند.

استاندار فارس با بیان اینکه علاوه بر این پروژه‌ها، حدود 500 پروژه دیگر در این کلانشهر با اعتباری بالغ بر سه هزار میلیارد تومان در حال اجرا است، خواستار تهیه جدول یا بانکی اطلاعاتی در خصوص پروژه‌های در حال اجرا توسط شهردار شیراز شد و در توجیه چرایی این مهم عنوان کرد: همانگونه که مجموعه شهرداری باید با سینه‌ای فراخ پذیرای نیازها و مطالبات مردمی باشد اما در کنار آن نیز باید همه تلاش‌های این مجموعه هم به مردم اطلاع داده شود.

تبادار با تاکید بر اینکه در راستای به ثمر رسیدن این پروژه‌ها، مجموعه مدیریت ارشد استان فارس نهایت تلاش را برای تسهیل در اتمام پروژه‌ها که ضرورت کلانشهر شیراز هستند، به کار می‌گیرد، گفت: مقرر شده که تعدادی از این پروژه‌ها در هفته دولت و تعدادی در دهه فجر به افتتاح برسند که با بهره‌برداری از آنها زمینه رفاهی، تسهیلاتی و آسایشی بسیار فراوانی در ابعاد ترافیکی و سایر موارد شهری برای شهروندان ایجاد خواهد شد.

وی همچنین کارکرد عمران شهری را از یکی موضوعات محوری و اولویت‌دار استان فارس برشمرد و در این رابطه اظهار کرد: در حال حاضر 102 شهر در استان فارس وجود دارد که بیش از چهار هزار میلیارد تومان پروژه در آنها در حال اجراست که بیش از سه هزار میلیار تومان آن به تنهایی مربوط به کلانشهر شیراز می‌شود.البته این بدین معنا نیست که به رویکرد عمرانی در سایر شهرها توجه کمتری شده است.

استاندار فارس با تصریح بر اینکه امروز فرصتی فراهم شد تا از تعدادی پروژه‌ها بازدید کنم، گفت: خیالم از کارکرد مجموعه شهرداری شیراز راحت شد؛ شهردار و مجموعه‌اش از هر آنچه در توان داشته‌اند، مضایقه نکرده‌اند.

وی با یادآوری این موضوع که اگر منابع مالی بیشتری در آینده فراهم شود، بی‌شک برنامه‌های کلانی برای شروع پروژه‌های جدید توسط شهرداری در دستور کار قرار خواهد گرفت، گفت: فارغ از اینکه چه کسی پروژه‌ها را آغاز کرده، اولویت ما اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام برای رفاه مردم است.

تبادار در بخش دیگری از سخنانش به دیدار روز گذشته خود با وزیر راه و شهرسازی اشاره و در این باره نیز خاطرنشان کرد: در این دیدار تعدادی از پروژه‌های کلانی که در سال جاری می‌توان آنها را بهره‌بره برداری رساند و یا نیازمند اعتبار بیشتری هستند مورد بحث و بررسی قرار گرفتند که پروژه آزاد راه شیراز-اصفهان، راه‌آهن اقلید-یزد ، آغاز فعالیت راه‌اهن شیراز- بوشهر، جاده‌های مهر-لامرد -دارالمیزان  و مسئله روشنایی تعدادی از تونل‌ها از جمله آنها بود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر نزدیک به 500 کیلومتر بزرگراه و بیش از 300 کیلومتر آزاد راه در استان فارس در حال اجراست، گفت: تمام تلاش‌مان را برای بهره‌برداری 225 کیلومتر از آزادراه شیراز-اصفهان تا پایان امسال و نهایتا ابتدای سال 98 به کار گرفته‌ایم.

استاندار فارس همچنین ساماندهی مجموعه سعدیه، حافظیه و گذر عرفان را از دیگر مواردی عنوان کرد که در دیدار با وزیر راه مورد بررسی قرار گرفتند تا با همکاری این وزارتخانه زمینه هر چه سریعتر فروش زمین‌های این مجموعه‌ها جهت تملک اطراف آنها فراهم شود.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *