هتل های مرتفع شیراز افزایش می یابند؛

برج هتل دوقلوی 47 طبقه نیایش پارسه شیراز

با تایید کمیسیون ماده 5، ساخت برج دوقلوی 47 طبقه نیایش پارسه شیراز در آینده ای نزدیک آغاز می شود. به گزارش شیراز1400، این پروژه که دارای کاربری هتل، پارکینگ و تجاری است، پس از ساخت به عنوان یکی از مرتفع ترین هتل های کشور معرفی می شود که سهمی چشمگیر در جذب گردشگر به کلانشهر شیراز خواهد داشت.

این پروژه در محل تقاطع بلوار چمران با خیابان نیایش قرار داشته و بر اساس مشخصات طرح، کلیه درختان موجود باید حفظ شده و بخش چشمگیری از عرصه ( 77درصد ) به فضای سبز با کاربری عمومی اختصاص داده شده است.

وضعیت طبقات این طرح به این شکل است :

 • 6 طبقه زیر زمین : پارکینگ
 • طبقه 2- : ورزشی – استخر
 • طبقه 1- : تجاری
 • همکف : تجاری – لابی
 • یک : تجاری
 • طبقه 2 : آمفی تئاتر
 • طبقه 3 : رستوران – لابی
 • طبقات 4 تا 36 : اقامتی
 • طبقه 37 : تالار
 • طبقه 38 : رستوران
 • طبقات 39 و 40 : رستوران و کافی شاپ
برج هتل دوقلو 47 طبقه نیایش پارسه شیراز

برج هتل دوقلو 47 طبقه نیایش پارسه شیراز

برج هتل دوقلو 47 طبقه نیایش پارسه شیراز

برج هتل دوقلو 47 طبقه نیایش پارسه شیراز

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

36 نظر

 1. رضا

  عمرا اگه ساخته بشه….همون برج دوقلوی تجارت جهانی و برج سر ملاصدرا رو که 15 ساله درگیرشن بسازن دیگه این پیش کش….الان توی تبریز برجهای 50 طبقه و 60 طبقه عادی شده ولی تو شیراز هنوز…..

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
  1. حامد-شهرراز

   رضا جان؛
   من نمیدونم چرا و به چه دلیل عده ای در سایت وقتی پروژه های بزرگ شهرمان رونمایی میشه، شروع به غر زدن میکنن و دائم این شهر و اون شهر میکنن…البته همه ی اینها بدلیل کم بود اطلاعات و عدم ایمان و باور به شهر و دیار خودمان است که عملکرد برخی مسئولین ضعیف سابق، دلیلی بر این گونه نگاه کردنهاست.
   نیازی نیست از همین ابتدای کار، نگران شروع نشدن این پروژه باشیم و سنگ تبریز البته آنهمه پروژه خیالی که هیچ گاه به مرحله تایید هم نرسیدند بزنیم…
   ( مانند برج به اصطلاح 100 طبقه کهکشان تبریز)!!!!!
   این پروژه توسط شهرداری و معاونت فنی و عمران و شهرسازی، معاونت اقتصادی، استانداری فارس، دفتر فنی استانداری، کمیسیون ماده 5 استانداری و راه وشهرسازی تایید شده و یکی از شرکت های سرمایه گذار بزرگ کشور، این پروژه را میسازد.
   پس لطفا دست از خرده گیری و زدن حرف های پوچ و توخالی برداریم…

   موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

   پاسخ
   1. مجید

    حامد جان برادر من چرا چشمت رو رو حقایق امر بستی
    آقای پاک فطرت اوایل خوب شروع کرد اما الان مجموعه شهرداری داره باز درجا میزنه
    ۹ ماهه هنوز زیرگذر دلگشا بدنه سازی و گالری عابر پیاده اش تموم نشده
    پل چمران با حذف دو دوربرگردونش عملا ناقص شده و شهرداری هم چنان در تملک کوچه ۹۴ قصردشت مونده و پل چمران دو ساله داره خاک میخوره
    بندرعباس داره بی آر تی احداث میکنه و شیراز هنوز در فکر بی آر تی هم نیست
    یک ساله مثلا میخوان سیستم بی ام اس رو راه اندازی کنند رو اتوبوس ها اینقدر شل کن سفت کن بازی درآوردن که بسیاری از دستگاه های اتوبوس ها معیوب شدند
    اولین شهر کارت شهروندی بودیم و قرار بود تاکسی ها هم کارتی بشن اما به جای ما اصفهان کارتی شد حتی الان کرمان هم داره تاکسی هاشو کارتی میکنه
    اما شیراز هنوز هیچی
    نمونه پل احسان رو کرج ۷ ماهه تموم کرد و ما بیش از ۲ سال
    طرح ترافیک که بماند…
    اینجوری پیش بیریم تا چند سال آینده مثل بودجه ها که هر سال کمتر از سال قبله شیراز رو از لیست کلانشهر ها خارج میکنن

    نمیخواد هم دفاع بیجا بکنی نمیدونم شهرداری پول نداره و این حرفا تنها چیزی که شهرداری نداره مدیریت و غیرت هست که نداره

    موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

   2. حامد-شهرراز

    مجید جان…
    گفت های شما درست…
    اما در حالت اول شما مسائل و مشارکت ها و پروژه های خصوصی و بخش خصوصی رو با پروژه های شهرداری و دولتی اشتباه گرفتید.
    همیشه و در همه جا مخصوصا در ایران، بخش های خصوصی موفق تر از بقیه ارگان ها عمل کرده اند.نمونه اش در ایران زیاده.
    بحث ما دراینجا مربوط به شهرداری شیراز نیست. قرار نیست این هتل رو شهرداری تکمیل کنه.بخش خصوصی داره و سرمایه گذار هم داره و از الان دارن برای تمام طبقاتش برنامه میریزن.
    اون چیزی که شما میفرمایی مربوط به شهرداری هست که بدلیل مسائل مختلف و حاشیه کاری ها و کج سلیقگی اکثر مدیران شهرداری، باعث تعلل درامر ساخت پروژه ها شده البته همه ی پروژه ها دارن همزمان ساخته میشن که هر کدوم میلیارد ها تومان هزینه در بر داره و من و شما بسادگی از کنارش رد میشیم. بله من خودم قبول دارم که ارز آوری و سلیقه در امر زیباسازی شهری و آینده نگری درشیراز کم هست و من یکی از بی لیاقت ترین مدیر ها را هم مال تاکسیرانی و هم اتوبوسرانی و زیباسازی و … میدونم.
    کسانی که هیچ سوادی در کار خودشون ندارن.مخصوصا زیباسازی.
    من چند وقت پیش دلیل نبود ارز آوری را به شهردار گفتم. باید تغییرات اساسی در سطح برنامه های معاونت های مذکور و تفکراتشان صورت گیرد.
    اون کرج هم که میفرمائید بدلیل جمعیت بیشتر و نزدیکی به تهران ( شهر همسایه) و خطوط مهم ترافیکی و جاده ای، حتما دلیل اتمام زود تر پروژه ها است. در کرمان هم که میفرمائید، هیچ اقدام خاصی صورت نگرفته و البته نامردی است که کرمان را با شیراز از لحاظ مدیریت شهری در حال حاضر قیاس کنیم.
    باید منتظر ماند و دید و فراموش نکنیم که با آمدن در این سایت و تاسف خوردن به حال این و آن هیچ چیزی درست نمیشود و فقط خودمان را خسته کردیم و فضا را متشنج.
    باید عمل کنیم و مستقیما با مدیران شهری در میان بگذاریم.

    موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

   3. من شیرازی

    من به شخصه از حامد جان ممنونم همیشه خوش خبر هست و با بیشتر نظراتش و حرفاش موافقم
    اما به نظر من شیراز از اون سرعت اولیه که 5 سال پیش در پیش گرفته عقب افتاده

    موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  2. سروشیراز

   هتل 26 طبقه چمذان شیراز ششمین ساختمان مرتفع کشور است که اون پنج تای دیگه هم همشون تهرانند

   موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

   پاسخ
 2. حامد-شهرراز

  درود.
  همانطور که قبلا عرض کردم پروژه های بزرگ و فاخری کم کم شیراز را در بر خواهد گرفت که همه موارد را شامل میشود.
  همچنان خبرهای خوب شهرمان در راه است…
  شیراز…شهر زیبا

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 3. علی

  نمیدونم خوشحال باشم یا نگران اخه هیچ کدوم از پروژه های قبلی که قرار بود ساخته بشه عملی نشده و همچنان در دست مطالعه هست مثله برج تاریخی برج زند احسان میرزا شیرازی برج اتی ساز و تجارت جهانی و…. امیدوارم این مثله بقیه نشه!!!!!!!!!

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
  1. حامد-شهرراز

   تمامی پروژه هایی که نام بردید ساخته میشوند…
   اما قضیه آتی ساز فرق میکند و مشکل تراکم دارد و با نصف طبقات پیش بینی شده در زمانی که میخواست اجرایی شود، و البته مشروط به تایید شهرداری و دیگر ارگان ها ساخته میشود.
   برج های احسان و میرزای شیرازی هم تایید شده اند و بزودی شروع بساخت میشوند.
   برج های کاوه هم اجرایی میگردند…

   موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

   پاسخ
 4. امیرم

  شیراز 1400 جان
  این پروژه بصورت برجهای دو قلو نیست و یک تک برج هست . البته کاربریها درست هست .

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 5. علی

  طرح زیبایی داره….اما ساختش بستگی به سرمایه گذار داره….سرمایه گذار قوی….باید این طرح رو جزو طرح های اوراق مشارکت میذاشتند…تا وقت کمتری برای ساختش طول میکشید

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 6. کورش

  خواهشا بعضی ها اینقدر این شهر و اون شهر نکنند،همه شهرهای ایران مطعق به همه مردم ایران،اگر تو تبریز و جاهای دیگه ساخت وساز و پیشرفتی هم باشه که باید هم باشه افتخارش واسه کل ایران،باید تبریز به عنوان نگینی تو منطقه نسبت به شهرهای ترکیه و اذربایجان و ارمنستان بدرخشه ،همین طور که شیراز باید از کل شهرهای کشورهای کناری دریای فارس بهتر و زیباتر بدرخشه،البته 40 سال پیش داشت با سرعت به جلو میرفت که نشد و یک وقفه متا سفانه طولانی خورد.

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 7. ساسان

  طرحش خیلی زیباتر و به روزتر از خیلی از طرحها وساختمانهای دیگه تو شیراز هست. خیلی هم خوشحال کننده هست که به فضای سبز آسیب نمیزنن. ولی وقتی به پراکندگی برجها و آسمان خراشها در شیراز آینده فکر می کنم تصویری از منظر شهری فعلی تهران (البته یک مقدار شیک تر) به ذهنم میرسه. امیدوارم یک تفکر علمی در زمینه شهرسازی پشت این انتخاب اماکن وجود داشته باشه.

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 8. هادی

  همون چهل سال پیش بابای ما فرار از بیکاریبرای کار رفت به همین کشورهای حاشیه خلیج فارس. که امثال ایشان از همین مناطق ما تو همون سالها زیاد رفتند

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 9. صادق

  طرح جالبی داره امیدوارم این طرح به سر انجام برسه و هر چه زودتر عملیاتی بشه و کامل بدون عیب و نقص تکمیل بشه نه اینکه کارهای اولیه انجام بشه و اواسط کار عملیات ساختمانی رها بشه و به سرنوشت دیگر برجهای که میخواستند بسازند دچار بشه

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 10. علي

  سلام
  دوستان اين برج حتماً اجرا ميشود ، سه تا از اساتيد بنده مهندس محاسب هاي اين پروژه هستند فعلا در مرحله طراحي سازه ميباشد ايشالا بزودي عمليات ساخت شروع ميشود يكي از بهترين برج هاي ايران هم شناخته ميشود.

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 11. امیر کامیار

  جناب حامد شهر راز، شما که اینهمه با اطمینان صحبت می‌کنید می‌بینید که در کامنتهای دوستان اکثرا نگرانی از اجرا نشدن و سنگ اندازی مقابل این پروژه وجود داره. چون در این زمینه سابقه بسیار بدی در شیراز وجود داره. اگه تشریف داشتین حتما گذشته‌ها را یادتون هست. و نیازی به اسم بردن از پروژه‌های متعدد که لغو شدند نیست .پس حق بدین که شهروندان چه همین الان و حتا چه پس از آغاز اجرا نگران باشند که کار بصورت تمام و کامل به اتمام برسه که این آرزوی هر شیرازی است. لابی‌های قدرت را دست کم نگیرید که مانع پیشرفت شیراز هستند و از شنیدن کلمه برج ۴۷ طبقه فشار خونشان میره رو ۲۴ ! من خودم فکر می‌کنم ای کاش این پروژه‌ها بجای زود رونمایی شدن و رسانه ایی شدن، بی‌ سر و صدا آغاز و به مرحله اجرا می‌رسید.

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
  1. من شیرازی

   منم با امیر موافقم باید مثل تهران پیش رفت نباید این پروزه ها رسانه ای بشن اخرین مورد برج های دقولوی زند بود یادتون عمو زنجیرباف ها چه بلوایی برپا کردن
   البته این برج بسیار زیباست و شیراز رو به یک شهر مدرن تبدیل میشه امیدوارم روزی برسه که شیراز با ساختمان های مدرن به جایگاه اصلی خود که در 30 سال پیش در جهت آن پیش میرفت قرار بگیره به امید ساخت این برج و برج های دیگر

   موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

   پاسخ
 12. امیر کامیار

  ضمنا هیچ شباهتی به دو قلو نداره. یعنی‌ اصلا دوقلو نیست. حتا بخش غربی و شرقی‌ جدا هم که گفتید در عکس‌ها مشخص نیست. یا شاید من تشخیص نمیدم. گرچه برای اطلاق کلمه دوقلو باید ۲ برج کاملا جدا کنار هم باشه

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
  1. حامد-شهرراز

   درود.

   ضمن عرض پوزش از دوستان و همشهریان و مدیران سایت عزیز،
   حالا که فکرشو میکنم، حق با دوستان است و خوبه این پروژه ها بی سر صدا و چراغ خاموش اجرایی بشن. این مهم هم همکاری من و هم همه ی دوستان رو میطلبه…
   باآرزوی موفقیت…

   موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

   پاسخ
 13. فرهاد

  خبر بسیار خوبی است و امیدوارم این برج زیبا سرانجام خوبی داشته باشد و از فردا دوباره دلواپسان شروع به سنگ اندازی نکنند. موضوعی که حائز اهمیت است به فعلیت رسیدن وعده های بی شمار مسئولین شهری است. امروز (26 آبان) در صفحه 12 روزنامه خبر، از قول معاون اقتصادی شهرداری شیراز نوشته شده است که امسال هیچ قرارداد سرمایه گذاری در شیراز بسته نشده است. بنابراین برخی دوستان عزیز حق دارند که نسبت به اجرایی شدن چنین پروژه ای در شیراز با دیده شک نگاه کنند
  http://www.khabarads.ir/jonoob/Jshau.php?View=12-94.9.26-www.khabarAds.com.jpg

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 14. علی @

  معمولا هتل های لوکس کشورهای غربی استخرشون روی پشت بام یا طبقه های بالایی مشرف به منظره شهر می سازن . البته می دانم در ایران به علت خاصی نمیشه استخر رو باز درست کرد اما با تو جه به اینکه یک برج 40 طبقه هست و حداقل تا 50 سال دیگه برج بلندتری در نزدیکی ان قرار نیست ساخته بشه بهتر بود استخر رو روی پشت بام تعبیه می کردند .هتل بزرگ شیراز تنها هتلی در ایران هست که استخرش چنین خصوصیاتی رو تا حد قابل قبولی داره و استخر در فضای بسته تعبیه نشده.

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
  1. علی @

   پی نوشت : البته اعتراف می کنم که برج در کل طراحی فوق العاده ای داره . به امید اینکه عکس افتتاح شده اش رو در سایت ببینیم.

   موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

   پاسخ
 15. محمد سردزک

  بنظر من بی انصافیه که همه تقصیر ها رو بگردن شهرداری بندازیم این روزا بدلیل اینکه توقع از شهرداری بالا رفته شهروندان همه مشکلات رو از شهرداری میبینن در صورتی که بقیه دستگاه های شهر شیراز مثل همیشه خواب تشریف دارن اگه شهرهای دیگه موفق عمل میکنن بدلیل همدلی دستگاه ها ومردم شون هست نمونش برنامه فیتیله که با اعتراض مردم و نمایندگان مجلس تبریز و اردبیل همراه بود وتا اخراج مدیران این برنامه سکوت نکردن ولی در شیراز برای ساخت یه هتل سریع موضع میگیرن و زنجیر انسانی میبندن به نظر من بی انصافی که همه مشکلات رو به گردن شهردار بندازیم پس نمایندگان مجلس و بقیه دستگاه ها کجا تشریف دارند

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 16. Amir k

  ممنون از سایت خوبتون، خواستم خواهش کنم یه گزارش بدید از برج های تجارت جهانی، بالاخره تکلیف این پروژه چی شد ؟ و یه خواهش دیگه اینکه حالا که سایت بازدیدکننده هاش زیاد شده بیاید اعتراضمون رو نسبت به زیباسازی شهری به گوش مسئولین مربوطه در شهرداری برسونیم، بازم تشکر

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 17. علي

  مجدداً سلام
  دوستان برج تجارت جهاني بدليل كه صاحبش وام بسيار كلاني از بانك اقتصاد نوين گرفته و از كشور فرار كرده ، از طرف صاحبش ساخته نخواهد شد ، شايد امكان داره در مناقصه گذاشته بشه و به بخش خصوصي بفروشن . هنوز هيچي معلوم نيست كه ساخته بشه يا خير .

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
  1. حامد-شهرراز

   زمین برج تجارت جهانی به بانک اقتصاد نوین واگذار شده و یک بانک حدودا 7 طبقه روش ساخته میشه ( طبقه گفته های شهردار منطقه1) شاید هم تغییر کنه…

   موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

   پاسخ
 18. فرشید (شهر من شیراز)

  آقا امین منم با نظر اون دوستی که گفته بود بهتره پروژه ها بی سر و صدا به مرحله اجرایی برسند کاملا موافقم مگر پروژه کارخانه سیمان رو فراموش کردید که به دلایل نامعلوم سرمایه گذار پای کار نیومد یه ضرب المثل قشنگی هست که میگه دیوار موش داره موشم گوش داره پس همیشه یادتون باشه که ممکنه عوامل بیگانه هم از سایت بازدید کنند به نظر منم اگر خبرها رو تا مرحله اجرایی شدن رسانه ای نکنید و پس از اجرایی شدن اونها رو رسانه ای کنید بهتره این نظر رو فقط برای خودتون گذاشتم نه نمایش . با تشکر

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *