ایجاد بازارچه دائمی صنایع دستی در محور زندیه شیراز

40540معاون توسعه مدیریت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس از راه‌اندازی بازارچه دائمی صنایع‌دستی در محور زندیه شیراز خبر داد. به گزارش شیراز۱۴۰۰، جمشید معینی گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده و در اجرایی کردن شعار معاونت صنایع دستی کشور مبنی بر ایجاد بازارچه‌های دائمی صنایع‌دستی در هر شهرستان، تلاش برای راه‌اندازی این بازارچه‌ها ادامه دارد.

وی گفت: در همین راستا نجارخانه میراث فرهنگی فارس واقع در محور زندیه شیراز با ایجاد تغییراتی به بازارچه دائمی صنایع‌دستی تبدیل خواهد شد.

معینی این اقدام را در جهت تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ارزیابی و خاطرنشان کرد: لزوم معرفی هنرهای سنتی و عرضه این محصولات به گردشگران، ایجاد چنین بازارچه‌هایی را توجیه می‌کند.

معاون توسعه مدیریت اداره کل میراث فرهنگی فارس همچنین از برنامه‌ریزی برای تبدیل اماکن و آثار شاخص شهرستان‌های مختلف، به بازارچه‌های دائمی صنایع دستی خبر داد و تاکید کرد که این اقدام با انجام بررسی‌های کارشناسی عملیاتی خواهد شد.

معینی گفت: علاوه بر نجارخانه شیراز، کاروانسرای کنار تخته در شهرستان کازرون، جنب مجموعه‌های جهانی تخت جمشید و پاسارگاد و یکی از نقاط گردشگری شهرستان لارستان برای ایجاد بازارچه‌های دائمی صنایع‌دستی مد نظر قرار دارد.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

3 نظر

  1. احمد

    ایشالا که در این بازارچه ها صنایع دستی تولیدی در شهر شیراز و استان فارس عرضه بشه و جولانگاه محصولات بی کیفیت و بازاری سایر استانها نباشه ….

    پاسخ
  2. سیامک

    جاده شیراز باسوج در تمام فصول محور گردشگری محسوب میشه.برای تحقق چنین امری میتوان از ظرفیت کاروانسرای دوکوهک که مدتهاست ثبت ملی شده و در حال تخریب نیز استفاده نمود.

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *