ايجاد بازارچه دائمي صنایع دستی در محور زنديه شيراز

40540معاون توسعه مدیریت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس از راه‌اندازي بازارچه دائمي صنايع‌دستي در محور زنديه شيراز خبر داد. به گزارش شیراز1400، جمشيد معيني گفت: با توجه به برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده و در اجرايي كردن شعار معاونت صنايع دستي كشور مبني بر ايجاد بازارچه‌هاي دائمي صنايع‌دستي در هر شهرستان، تلاش براي راه‌اندازي اين بازارچه‌ها ادامه دارد.

وي گفت: در همين راستا نجارخانه ميراث فرهنگي فارس واقع در محور زنديه شيراز با ايجاد تغييراتي به بازارچه دائمي صنايع‌دستي تبديل خواهد شد.

معيني اين اقدام را در جهت تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ارزيابي و خاطرنشان كرد: لزوم معرفي هنرهاي سنتي و عرضه اين محصولات به گردشگران، ايجاد چنين بازارچه‌هايي را توجيه مي‌كند.

معاون توسعه مدیریت اداره کل میراث فرهنگی فارس همچنين از برنامه‌ريزي براي تبديل اماكن و آثار شاخص شهرستان‌هاي مختلف، به بازارچه‌هاي دائمي صنايع دستي خبر داد و تاكيد كرد كه اين اقدام با انجام بررسي‌هاي كارشناسي عملياتي خواهد شد.

معيني گفت: علاوه بر نجارخانه شيراز، کاروانسرای کنار تخته در شهرستان کازرون، جنب مجموعه‌های جهانی تخت جمشید و پاسارگاد و يكي از نقاط گردشگري شهرستان لارستان براي ايجاد بازارچه‌هاي دائمي صنايع‌دستي مد نظر قرار دارد.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

3 نظر

  1. احمد

    ایشالا که در این بازارچه ها صنایع دستی تولیدی در شهر شیراز و استان فارس عرضه بشه و جولانگاه محصولات بی کیفیت و بازاری سایر استانها نباشه ….

    پاسخ
  2. سیامک

    جاده شیراز باسوج در تمام فصول محور گردشگری محسوب میشه.برای تحقق چنین امری میتوان از ظرفیت کاروانسرای دوکوهک که مدتهاست ثبت ملی شده و در حال تخریب نیز استفاده نمود.

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *