نوید افتتاح دومین تصفیه‌خانه بزرگ شیراز

عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: دومین تصفیه‌خانه فاضلاب شهر شیراز پس از هشت سال تاخیر دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد. به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از خبرگزاری تسنیم از شیراز، سعید نظری امروز در حاشیه بازدید از این تصفیه‌خانه که به همراه لیلا دومان و سولماز دهقانی از اعضای شورای شهر انجام شد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این تصفیه‌خانه که با مشارکت اتریش و توان فنی شرکت‌های داخلی احداث شده، ظرفیت تصفیه روزانه ۱۰۰هزار مترمکعب فاضلاب را دارد و جمعیتی حدود ۶۰۰ هزار نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد‌.

وی با بیان اینکه حدود ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبارات ریالی و چهل و یک میلیون یورو اعتبارات ارزی صرف ساخت این تصفیه‌خانه شده است، افزود:علاوه بر این، ششصد کیلومتر از شبکه فاضلاب شهری شیراز همزمان با افتتاح تصفیه خانه شماره دو وارد مدار شده و افتتاح می‌شود.

عضو شورای شهر شیراز بیان کرد: این تصفیه‌خانه با سیستم پیشرفته لجن فعال هوادهی شده متعارف کار می‌کنند و لجن استحصال شده از آن به عنوان کودهای ارگانیک در بخش باغداری و فضای سبز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نظری خاطرنشان کرد: تصفیه‌خانه دوم شیراز که در زمینی به مساحت هشتاد و یک هکتار در جنوب شرقی شیراز احداث شده، قریب به سه سال به دلیل تحریم‌ها و عدم تامین تجهیزات خارجی معطل مانده بود.

وی افزود: تکمیل تصفیه‌خانه شماره دو از جمله تکالیف مهم شورای اسلامی شهر شیراز برای اداره آبفا بود که با تلاش پیگیرانه مدیریت آبفای شیراز و حمایت‌های عنایت‌الله رحیمی استاندار و حمایت شورای پنجم به فرجام رسید و در دهه فجر با حضور رییس جمهور وارد مدار می‌شود.

نظری گفت: در آستانه افتتاح این تصفیه‌خانه به همراه خانم‌ها لیلا دودمان و سولماز دهقانی اعضای شورای اسلامی شهر شیراز از این مرکز بازدیدی داشتیم و روند نهایی تکمیل تصفیه‌خانه را از نزدیک مورد ارزیابی قرار دادیم.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *