به دلیل نبود بودجه فعلا تحمل کنید؛

کلافگی مردم جنوب شرق شیراز از بوی تعفن فاضلاب

 مدت هاست بوی مشمئز کننده فاضلاب رها شده در جنوب شرق شهر شیراز، نفس ها را در سینه حبس کرده و اجازه حتی یک لحظه درنگ را نمی دهد.

به گزارش شیراز ۱۴۰۰ و به نقل از خبرجنوب،بوی تعفن این منطقه به حدی است که حتی صدای آن به کارگروه تخصصی سلامت استان هم رسیده و به دنبال آن بر لزوم ساماندهی فاضلاب روباز این منطقه تاکید شده است.این قصه اما سر دراز دارد و پیگیری ها به جایی نرسیده است.
بهره برداری از تصفیه خانه شماره ۲ شیراز می تواند بخش قابل توجهی از این مشکلات را حل کند اما به گفته مسئولان، این پروژه لنگ تخصیص اعتبارات است.
ابراهیم صبوری، نائب رئیس شورای شهر شیراز در گفت وگو با «خبرجنوب» در حالی که از بهره برداری تصفیه خانه وزیرآباد در آینده ای نزدیک خبر می دهد، می گوید: اقدامات عمرانی تصفیه خانه شماره ۲ نیز در حال انجام است اما مانند اغلب پروژه ها دچار مشکل بودجه و تامین نقدینگی می باشد.
عضو کمیسیون خدمات شهری، محیط زیست و سلامت شورای شهر شیراز، سرعت پروژه تصفیه خانه شماره ۲ را خوب و قابل قبول توصیف و اضافه می کند: پیمانکار قول داده خیلی زود بخش اول فاز یک افتتاح شود اما اتمام فاز یک، یک سال و نیم زمان خواهد برد.
صبوری حل مشکلات فاضلاب آن منطقه را در گرو آغاز بکار فازهای ۲ و ۳ تصفیه خانه شماره ۲ می داند و معتقد است فاز یک این تصفیه خانه فقط جوابگوی ۴۵۰ تا ۵۰۰ هزار جمعیت شهری خواهد بود.
او با تاکید بر عملیاتی شدن فازهای ۲ و ۳ تصفیه خانه، تحقق این موضوع را نیازمند یک عزم ملی قلمداد می کند و می گوید: باید بودجه ای به این بخش اختصاص یابد تا فاز ۲ تصفیه خانه به طور کامل وارد مدار شود.
صبوری با اشاره به رویکرد مثبت ایجاد تصفیهخانه های لوکال در سطح شهر شیراز از طرح مشترک شهرداری و شرکت آبفا در این خصوص خبر می دهد و اضافه می کند: تصفیه فاضلاب به صورت منطقه ای و استفاده از پساب آن برای مصارف فضای سبز شهرداری از ویژگی های خوب تصفیهخانه های محلی است.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

3 نظر

 1. من شیرازی

  حتی توی فرودگاه بخدا مایه خجالت هست با اتوبوس به سمت پلی لراه پل فسا که میرین بوی فاضلاب واقعا ادم رو کلافه

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 2. فرهاد

  هنگام فرود هواپیما و عبور از فضای بلوار خلیج فارس بوی تعفن به اوج خودش می رسه. مسئولین شهر از حل پیش و پا افتاده ترین امور عاجزند

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *