وعده ای برای بهسازی پیاده رو معالی آباد / فست فودها به پیاده راه سلامت نمی آیند

ورودی پیاده راه سلامت چمران

شهردار منطقه شش شیراز در اقدامی شایسته برای حمایت از سلامت شهروندان و گردشگران، فست‌فودهایی که مغایر با سلامتی مردم در پیاده‌راه سلامت این کلان‌شهر بودند را از دوره مزایده خارج کرد.

به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از خبرگزاری تسنیم ازشیراز، شهردار منطقه شش امروز در نشست خبری اظهارداشت: قرار بود ۱۱ فست فود و کافی ‌شاب در مسیر پیاده راه سلامت اجرا شود که با توجه به عدم سنخیت آن با سلامت مردم از ایجا این فست‌فودی‌ها جلوگیری شد.

اصغر سروی افزود: پیاده‌راه سلامت یکی از مسیرهای شاخص کلان‌شهر شیراز است که مورد اقبال مردم قرار گرفته و در حال حاضر نیز برای تجهیز این مسیر برنامه‌ریزی لازم صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه در این مسیر ۳٫۵ کیلومتری فضاهایی نیز برای دوچرخه‌سواری پیش‌بینی شده که به زودی عملیات اجرایی آغاز می‌شود، بیان کرد: همچنین ایجاد باغ سلامت در پیاده راه سلامت نیز در مساحتی به وسعت دو هکتار نیز در دست اقدام است.

شهردار منطقه شش شیراز همچنین به مشکلات موجود در منطقه شش اشاره کرد و گفت: حاشیه‌‌نشینی، حومه این منطقه از شهرداری شیراز را در شهرک‌های جوادیه، پردیس و دینکان تهدید می‌کند که باید برای آن چاره‌اندیشی شود.

سروی افزود: در شهرک جوادیه که پیش از این کنترل و نظارت آن توسط بخشداری و فرمانداری صورت می‌گرفته کارهای کنترلی به خوبی صورت نگرفته و تخلفات ساختمانی در آن اتفاق افتاده است.

وی به مهم‌ترین فعالیت‌های صورت گرفته اشاره و بیان کرد:  با در جهت تحقق شعار انسان‌محوری شهرداری شیراز، ۱۰ هزار متر پیاده‌رو را بهسازی کرده و  به منظور حفظ حریم رودخانه و عدم پیشروی آب دو رودخانه خشک و نهر اعظم در منطقه شش به طول سه کیلومتر دیوارگذاری را انجام دادیم.

سروی با بیان اینکه سیاست‌های کاری در منطقه ۶ انجام پروژه‌های کوچک یا ناقص گذاشتن پروژه‌ها نیست بلکه انجام کامل چند پروژه تاثیرگذار است، بیان کرد: بازسازی پارک رهگذر، پیاده رو سازی معالی‌آباد و طرح رفع اختلاف سطح تقاطع‌ها از دیگر برنامه‌هایی است که دنبال می‌شود.

شهردار منطقه شش شیراز با اعتبارات عمرانی اشاره و با بیان اینکه از ۱۶ میلیارد تومان بودجه عمرانی امسال ۴۵ درصد آن را توانستیم جذب کنیم، گفت: شرایط اقتصادی سال آینده ممکن است سخت باشد و شهرداری را نیز تحت تأثیر قرار دهد، برای انجام پروژه‌ها لازم است تا مردم عوارض خود را پرداخت کنند.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در مورد شهرفروشی بیان کرد: شهرفروشی و یا تراکم‌فروشی نداریم و تمام پروانه‌های ساختمانی و تجاری که صادر می‌شود براساس ضابطه طرح تفصیلی است.

به گزارش تسنیم، مساحت شهرداری منطقه شش شیراز چهار هزار و ۷۰۰ هکتار است که حدود یک‌هزار و۶۰۰ هکتار آن حوزه استحفاظی باغ‌ها است، این منطقه به‌عنوان بالا شهر شیراز شناخته می‌شود اما مشکلات خاص خودش را دارد و باید بیش از پیش به برطرف کردن مشکلات موجود از جمله حاشیه‌نشینی توجه شود.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

2 نظر

  1. امیرم

    در شهرداری منطقه شش میشه گفت که هیچ کتابخانه ای وجود ندارد . به غیر از مجموعه ورزشی کوثر مجموعه ورزشی شاخصی در منطقه شش نیست . شهرداری منطقه شش نیاز به پردیس تاتر هم دارد . شهرداری منطقه شش هیچ تالار همایشی ندارد . شهرداری منطقه شش پارک بزرگ ندارد . شهرداری منطقه شش فقط دو یا سه فرهنگسرا کوچک دارد . امکانات پایین شهر از منطقه شش بیشتر هست .

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *