ویدئو: نخستین گذر کودکانه در شیراز

هر ماه در یکی از مناطق شیراز گذری برای کودکان راه اندازی می‌شود. به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، شهردار بافت تاریخی فرهنگی شیراز گفت: در راستای تبدیل شیراز به شهر دوستدار کودک، نخستین برنامه گذر کودکانه در پیاده راه زندیه راه اندازی شد.
شهدوست افزود: این گذر با حضور کودکان و گروه‌های بازی، فرهنگی، هنری و ورزشی کودکان از ساعت ۳ تا ۷ شب اجرا شد.
وی با اشاره به استقبال بی نظیر کودکان و خانواده‌ها از این گذر گفت: در این گذر انواع باز‌های بومی محلی، باز‌های فکری و آموزش شهروندی و سرگرمی برای کودکان مهیا شد.
شهردار منطقه تاریخی فرهنگی شیراز افزود: این گذر به صورت ماهانه و با هدف ارامش کودکان در یکی از مناطق شهر شیراز اجرا می‌شود.
هادی شهدوست گفت: در شهر دوستدار کودک، نیاز‌های کودکان در کانون توجه قرار دارد و تلاش می‌شود تا فضای فعالیت کودکان همانند دیگر شهروندان و منطبق با نیازهایشان مناسب سازی و بسترسازی شود.
طرح شهر دوستدار کودک در حوزه معاونت شهرسازی و معماری، بنابر مصوبه شورای عالی استان‌ها در مورد طرح شهر دوستدار کودک و مکلف شدن شهرداری‌های سراسر کشور به اجرای این طرح و همچنین ابلاغیه دستورالعمل شهر‌های دوستدار کودک از سوی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور آغاز به کار کرده است.
>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *