آمار میزان بارش شیراز و شهرستانهای فارس

سپیدان با حدود ۹۹ میلی متر باران، بیشترین سهم بارش‌ها را تاکنون از این سامانه بارشی از آن خود کرده است. به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، کارشناس اداره کل هواشناسی فارس گفت: سامانه بارشی اخیر که از عصر جمعه دوم آذر وارد استان شده، سبب بارش بیشترین میزان در شهرستان‌های سپیدان با ۹۹ میلی متر، نور آباد ممسنی ۹۱ و ۳ دهم میلی متر و درودزن با ۶۴ و ۲ دهم میلی متر باران شد.
در شهرک گلستان شیراز هم تاکنون ۴۸ میلی متر باران باریده است. ارتفاع بارش برف در شهر اردکان سپیدان هم به ۵ سانتی متر رسیده است.

آمار بارشهای اخیر تا ساعت ۱۸:۳۰ امروز

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

1 نظر

 1. ارام شیراز

  سپیدان رکورد دار بارش ها ؛

  افزایش بیش از دوبرابری بارش ها در فارس

  از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون بیش از ۹۰ میلی متر بارش باران در استان فارس ثبت شده است.

  مدیر کل سازمان هواشناسی فارس در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، گفت: میزان بارش ها در فارس با ۲۷ و هشت دهم میلی متر نسبت به مدت مشابه پارسال، با افزایش ۲۲۴ درصدی همراه است.
  ده مولایی افزود: تاکنون بیشترین میزان بارندگی سال زراعی جاری در سپیدان با ۲۶۳ و هفت دهم میلی متر و کمترین میزان در آباده با ۲۳ و هفت دهم میلی متر ثبت شده است.
  او ادامه داد: در شیراز هم تا امروز، ۱۸ آذرماه،۸۹میلی متر بارش باران ثبت شده که نسبت مدت مشابه پارسال، ۱۱۵ درصد افزایش داشته است. و میزان بارش شهرک گلستان شیراز هم ۱۶۱ میلیمتر بارش ثبت شده است.
  مدیر کل سازمان هواشناسی فارس بیان کرد: میانگین بلند مدت تغییرات بارندگی امسال با ۵۰ و سه دهم میلی متر نسبت به میانگین بلند مدت زمان مشابه، ۷۹ درصد افزایش داشته است. منبع : خبرگزاری صدا وسیمای فارس

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *