۱۸۵ اتوبوس جدید تا پایان شهریور وارد شیراز می شود

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز گفت: ۱۸۵ دستگاه اتوبوس جدید تا پایان شهریورماه ۹۷ به ناوگان حمل و نقل عمومی این شهر اضافه می شود. به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از ایرنا نواب قائدی، سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: با تمهیدات شهرداری شیراز و همکاری شرکت ایران خودرو دیزل، در شهریور ماه جاری شاهد حضور این اتوبوس ها در این کلانشهر و ارایه خدمت به شهروندان هستیم. وی ادامه داد: با ورود این تعداد اتوبوس تحول خوبی در حوزه حمل و نقل عمومی شهر شیراز ایجاد خواهد شد.
بنا به گفته مسئولان شهری شیراز، قرار داد خرید ۲۸۵ دستگاه اتوبوس جدید و هر دستگاه به قیمت چهار میلیارد و ۷۲۰ میلیون ریال در دوران مدیریت قبلی شهرداری شیراز منعقد شده که از این تعداد ۱۰۰ دستگاه آن در مرداد سال ۹۶ وارد ناوگان حمل و نقل عمومی این شهر شد.
سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز در بخش دیگری از مطالب خود گفت: با توجه به تغییرات نرخ ارز در کل کشور و مشکلات مالی رانندگان اتوبوس ها و تاکسی های شیراز، با هدف حفظ کیفیت سرویس دهی خدمات حمل و نقل عمومی به شهروندان و حمایت از رانندگان، ناگزیر به افزایش ۱۵درصدی نرخ کرایه‌ تاکسی ها و سرویس های مدارس شدیم.
قائدی بیان کرد: هزینه دریافتی از مسافران اتوبوس ها از این پس به صورت پیمایش کیلومتری در نظر گرفته می‌شود که این امر سبب افزایش قیمت در برخی خطوط و کاهش قیمت در تعداد دیگری از خطوط ها خواهد شد.
وی ادامه داد: برای برنامه ریزی مطلوب‌تر، رفع مشکلات مردم و استفاده از خدمات الکترونیکی، به منظور کاهش پرداخت نقدی در اتوبوس ها، انتظار می رود شهروندان نیز با تهیه کارت بلیط ،ما را در برنامه ریزی بهتر یاری دهند و از سوی دیگر با این اقدام متحمل پرداخت هزینه اضافی به رانندگان نشوند.
قائدی، همچنین در مورد سرویس مدارس گفت: با توجه به تغییرات در ساختار اداری سرویس های مدارس و تغییر مدیریت از سازمان دانش آموزی به انجمن اولیا مربیان، امیدواریم مسئولان آموزش و پرورش فارس با همکاری شهرداری تمهیداتی پیش بینی کنند تا شهروندان در پرداخت هزینه ها برای استفاده فرزندانشان از سرویس مدارس با مشکل مواجه نشوند.
او گفت: آموزش های لازم به رانندگان سرویس مدارس ارایه شده و آنها برای حفظ ایمنی، سلامت و آرامش دانش آموزان در مسیر مدرسه تا منزل باید متناسب با ظرفیت خودرو خود مبادرت به ارایه خدمات کنند.
اعضای شورای اسلامی شهر شیراز، روز پنجم شهریورماه ۹۷ در نشست این شورا، لایجه شهرداری این شهر مبنی بر افزایش نرخ کرایه جا به جایی مسافر از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی شامل اتوبوس، مینی بوس، تاکسی و سرویس مدارس را در سال ۹۷ تصویب کردند.
سخنگوی شورای شهر شیراز در این نشست گفت: بر اساس این لایحه نرخ کرایه تاکسی‌های گردشگری ۲۰درصد، سایر تاکسی‌ها و همچنین سرویس مدارس ۱۵درصد افزایش یافت.
نواب قائدی افرود: طبق این لایحه، نرخ اتوبوس بر مبنای پیمایش به صورت کیلومتری و بر اساس ورودی ۲۵۱۷ریال و به ازای هر کیلومتر پیمایش خط ۱۳۰ریال است.
وی ادامه داد: همچنین در این لایحه، نرخ کرایه مینی بوس نیز بر اساس ورودی ۴۵۰۰ریال و به ازای هر کیلومتر پیمایش خط ۹۱ریال در نظر گرفته شده است.
طبق قانون، این مصوبه شورا در صورت تایید از سوی فرمانداری شیراز قابل اجرا خواهد بود و تا قبل از آن هیچیک از رانندگان وسایل حمل و نقل عمومی یاد شده، حق دریافت کرایه اضافه نخواهند داشت.
>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

2 نظر

  1. مهندس

    چرا تابلو الکترونیکیش رو فعال نمیکنن که مجبور نشن به شکل کاغذى بچسبوننش ؟! اگه دقت کنید جاش هم هست و تعبیه شده ولى کار نمیکنه !

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *