بازهم باغ جنت، بازهم کانون رهپویان وصال

سایت خبری – تحلیلی شیراز۱۴۰۰:

با گذشت حدود ۳ سال از مصوبه جنجالی شورای شهر شیراز در خصوص واگذاری بخشی از باغ جنت به کانون رهپویان وصال برای ساخت مرکز مذهبی و حسینیه این کانون، بنابر اعلام سایت خبری آبان پرس، این مصوبه مجدد به جریان افتاده است. این مصوبه در همان سال با واکنش اصحاب رسانه و افکار عمومی شیراز روبرو شد و در نهایت با مخالفت فرمانداری شیراز، کانون رهپویان وصال از دریافت این زمین انصراف داد.

توجیحات عجیب اعضای شورای شهر سابق برای واگذاری زمینای

در همان سال و در جلسه ای که برای بررسی این مصوبه عجیب تشکیل شد، اعضای شورا برای واگذاری زمین ۲ هزار متری از باغ جنت دلایلی عجیب از جمله افزایش امنیت باغ را مثال می زدند که مشروح این جلسه را می توانید در این لینک مطالعه کنید. پس از اینکه موضوع این مصوبه و محتوای آن به گوش افکار عمومی رسید، جمعی از شهروندان شیرازی خواستار لغو مصوبه واگذاری بخشی از باغ جنت شدند .

حدود یک هفته پس از اعتراضات، سرپرست فرمانداری شیراز با اعلام اینکه مصوبه واگذاری بخشی از باغ جنت به کانون رهپویان وصال مغایرت قانونی دارد، تایید آن از سوی فرمانداری را نیازمند یک سری اصلاحات از سوی شورای شهر دانست. در نهایت در روز ۲۲ شهریور مدیر روابط عمومی کانون رهپویان وصال از انصراف این کانون از دریافت زمین در باغ جنت خبر داد و گفت : ” عده‌ای با فضاسازی رسانه‌ای به دروغ اعلام کردند که در باغ جنت قرار است درختان قطع شود و یا مانع شادی مردم خواهند شد که به دلیل همین جوسازی‌ و حاشیه‌سازی‌ها از استقرار در این محل نیز منصرف شدیم.”

به جریان افتادن مجدد مصوبه

حال انگونه که آبان پرس نوشته است “ظاهراً در هفته‌های اخیر مصوب شورای شهر پیشین شیراز در خصوص واگذاری زمین به جریان افتاده و گفته می‌شود قرار است این مصوبه اجرا شود” اکنون باید منتظر ماند و دید که نتیجه این کش و قوس چند ساله بر سر باغ جنت و مرکز مذهبی فرهنگی رهپویان وصال چه خواهد شد.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

4 نظر

 1. من شیرازی

  عجب وضعی شده چرا اون دلواپس ها تا جایی میخواد برج ساخته بشه چپیه به گردن میان دم از حمایت از باغات میدن و سرمایه گزار رو فرارری میدن این دورها الان پیداشون نیست

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 2. امیرم

  هتل و مجموعه ورزشی کنار باغ جنت بهتر هست که به باغ جنت مسیر دسترسی مستقیم داشته باشند تا شهروندان بتوانند بهتر از این امکانات استفاده نمایند .

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 3. امير

  طبق نظر مقام رهبری که چند سال قبل گفتن : حتی برای ساخت حوزه علمیه و اماکن مذهبی هم نباید باغها و درختان رو از بین برد

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *