استاندار فارس:

٨ طرح بزرگ برای استان فارس در دستور کار است

استاندار فارس با اعلام اینکه هشت طرح بزرگ در این استان در حال اجراست، گفت: در پهنه ارتباطات کاستی ها و کسری هایی داریم. به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از مهر، اسماعیل تبادار ظهر پنجشنبه در آیین افتتاح طرح های مخابراتی استان فارس که با حضور وزیر ارتباطات برگزار شد، یکی از مهمترین اهداف دولت را اشتغال زایی در این استان دانست و افزود: در زمینه سرمایه گذاری، سال گذشته  هدف  ما جذب۵۵۰ میلیون دلار بود که نزدیک به ۱میلیارد و چهل میلیون دلار جذب سرمایه گذاری کردیم.

وی در عین حال یادآوری کرد که نمودار اشتغال زایی نشان می دهد نسبت به گذشته از نرخ مطلوبی برخورداریم و  نرخ مشارکت اقتصادی و رشد صادرات در نقطه مناسبی قرار دارد.

استاندار فارس با بیان اینکه امسال در توسعه صادرات غیر نفتی تلاش باید کرد، افزود: ما پروژه های عدیده ای در دستور کار قرار دادیم که بر أساس آن ۸ طرح بزرگ با ۱۱هزار میلیارد تومان به بار می نشیند؛ این در حالیست که فارس با زیرساختهای مناسب و لازم فاصله دارد.

تبادار در خصوص محورهای مواصلاتی در فارس اعلام کرد: اکنون ۵۵۰ کیلومتر بزرگراه در دستور کار و ایجاد ۳۵۰ کیلومتر آزادراه در برنامه دولت قرار گرفته است که از جمله آزادراه لار به بندرعباس، شیراز به  بوشهر و لامرد به پل فسا از این دست است.

وی با این وجود اعلام کرد: راه آهن بسیار فقیری در سطح کشور به عنوان یک زیرساخت مهم داریم، زیرا این راه آهن توانمندی برای ارتباط با بنادر ندارد.

استاندار فارس افزود: اگر این زیرساختها را در فارس فراهم کنیم ظرفیتی دیگر را می توان فعال کرد، البته همت دولت و نمایندگان مجلس را می طلبد.

تبادار اضافه کرد: فارس با همه کسری ها در پهنه ارتباطات هم کاستی های دارد؛ در فارس و شیراز در زمینه بی تی اس نگرانی های بود که در مسیر بهبودی باید قرار گیرد.

استاندار فارس همچنین عنوان کرد: امروز باید به جد از اقتصاد استان به عنوان معاش دست برداریم و ناچاریم آب را مدیریت کنیم در صورتی که ۱۰ درصد تامین غذایی کشور را بعهده دارد.

وی تاکید کرد: مصراته طالب هستیم تاکیدی ویژه بر فراهم شدن زمینه های گسترش آی تی در فارس شود.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *