جاده مرگ یا پیاده راه سلامت؟

طنزی به اسم پیاده راه سلامت!

سایت خبری – تحلیلی شیراز1400: در سال پایانی مدیریت مهندس پاک فطرت چند طرح به اسم پیاده راه سلامت در بخش های مختلف کلانشهر شیراز به اجرا درآمد که اگرچه با استقبال مردم مواجه شد، اما هرکدام دارای مشکلاتی بوده و هستند. یکی از این پیاده راه ها، پیاده راه سلامت چمران است که به موازات رودخانه خشک و در کنار باغهای سرسبز شیراز از بلوار شاهد تا پل معالی آباد ساخته شده است.
این پیاده راه که با استقبال مناسب و چشمگیر شهروندان همراه است، در ابتدا برای عبور دوچرخه سواران نیز آزاد بود اما پس از چند حادثه که ناشی از یکی بودن مسیر عبور دوچرخه سواران و عابران پیاده بود، ورود دوچرخه سواران ممنوع شد اما کماکان در موردی عجیب، شاهد عبور و مرور خودروها و موتورسیکلت با سرعت بالا از این به اصطلاح پیاده راه هستیم.

این وضعیت علاوه بر تهدید جان شهروندان به سبب بی مبالاتی برخی از رانندگان و موتورسوران، باعث می شود افرادی که درحال استفاده از پیاده راه هستند ناچار به عبور از حاشیه پیاده راه و بخش خاکی آن شوند. وجود چنین مساله ای مارا به یاد سه شنبه های بدون خودرو و دوچرخه سواری در خیابانهایی می اندازد که خودروها نیز در آن درحال عبور و مرور هستند و به نظر می رسد مدیران شهرداری صرفا به دنبال یک پیاده راه اسمی بوده اند و فکری برای تامین امنیت شهروندان نکرده اند. موضوعی که تیم جدید شهرداری نیز راهکاری برای آن نیاندیشیده و در پیاده راه چمران شاهد یک مسیر باریک مخصوص خودرو با قابلیت عبور عابران پیاده هستیم!

بهتر است مسوولان امر قبل از وقوع اتفاقی تلخ فکری برای ورودی خودروها و موتورسیکلت ها کرده و مسیری برای خودروهایی که مقصد آنها باغهای منتهی به پیاده راه سلامت است، طراحی و اجرا کند.

پیاده راه سلامت

پیاده راه سلامت

پیاده راه سلامت

پیاده راه سلامت

پیاده راه سلامت

پیاده راه سلامت

 

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

6 نظر

 1. سعید

  دقیقا از سمت بلوار شاهد بایستی با ترس و لرز قدم بردارین، چون هر آن ممکنه بهتون ماشین یا موتوری برخورد کنه، چند مورد دیدم نگهبان اونجا راحت به همه اجازه ورود می داد حالا دلیل اجازه دادن رو نمی دونم واقعا، ضمن اینکه نگهبان هم راه نده بالاتر بخشی از نرده های پارکینگ ناقص هست و ماشین به راحتی می تونه گیت نگهبانی رو دور بزنه و وارد مسیر پیاده راه بشه

  پاسخ
 2. سعید

  درود. دوست عزیز این قسمتی که شما عکس گرفتین جز مسیر نیست و مسیر اونجایی که کارگاه مترو هست تموم میشه. از اونجا تا این قسمتی که شما عکس گرفتین چند رستوران قرار داره و اگه این مسیر رو روی ماشین ها ببندن، این رستوران ها هم عملا تعطیل میشن.

  پاسخ
 3. امین

  سلام و درود
  بیشتر ترددهای موتور سیکلت توسط نگهبانان مترو شیراز و ماموران نیرو انتظامی هست که بیشتر برای ایجاد و رعب و وحشت تردد میکنن که جای تاسف داره

  پاسخ
 4. لادن

  اخر کوچه ۴۴ میرزای شیرازی که به پیاده راه میخوره که از همش بدتره ماشین ها دقیقا وارد پیاده راه میشوند هیچ کس هم‌مسئول نیست . همونجا پارک میکنن دور میزنن واقعا مسخره و غیر اصولی است.

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *