تاریخ : پنج شنبه, ۷ مرداد , ۱۴۰۰ Thursday, 29 July , 2021

آخرین اخبار

وضعیت اضطراری در فارس اعلام شود/ درخواست تعطیل عمومی نان رسماً در شیراز گران شد جناب مدیرکل وعده شما را با کدام منطق باور کنیم؟ جذب نیرو توسط مدیران شهری در روزهای آخر خدمت شایعه است ۲ برابر ظرفیت بستری تخت‌های بیمارستان‌های کرونایی شیراز تکمیل شد تقاطع غیرهمسطح کنارگذر شمال شرق-بلوار نیستان افتتاح می شود ویدئو: خسارت ٨ میلیارد تومانی طوفان به زیرساخت‌های برق فارس فاز نخست پروژه توسعه اطراف آرامگاه سعدی بزودی افتتاح می‌شود بزرگترین دغدغه ما نداشتن زمین مناسب در لیگ برتر است شعله‌ورشدن آتش کرونا و بیمارستان‌های سرشار از بیمار در فارس پیمان همکاری شیراز و «نووی ساد» صربستان به امضا رسید از ۱۳۸۸ تا ۱۴۰۰، شیراز۱۴۰۰، ۱۲ ساله شد عکس: پروژه باغ ایرانی رشد‌‌‌‌‌‌ ۱۱۷.۹ د‌‌‌‌‌‌رصد‌‌‌‌‌‌ی بودجه فارس در سال ۱۴۰۰ عکس: پیاده راه و مسیر دوچرخه سواری بلوار احمد بن موسی رونمایی از بزرگ ترین پل معلق شیراز تا مهر ماه د‌ر پارک سایه عکس: پروژه بزرگراه قره پیری صدرا به شیراز همکاری مسئولان شیراز برای بهره برد‌‌‌اری ۲ ساله از مسیر قره پیری صد‌‌‌را به شیراز مباحث توسعه کلانشهر شیراز باید با محور اجتماعی – فرهنگی انجام شود عکس: بهسازی و فضای شهری اطراف آرامگاه سعدی

0

ضرورت توجه به منافع شهر و شهروندان و دوری از تفکر افراطی

 • کد خبر : 3416
 • ۰۲ مهر ۱۳۹۲ - ۱۶:۵۳

در جلسه روز گذشته شورای شهر طرح مهم محور گردشگری جنوب شیراز که حول رودخانه سلطان آباد تعریف شده و از منطقه می‌انرود تا پارک و دریاچه چنارراهدار را شامل می‌شود، به شورا ارائه شد. به گزارش شیراز۱۴۰۰، در این جلسه ابعاد مختلف طرح بیان و هر کدام از اعضای شورای شهر که تعداد آن‌ها با ۱۰ نفر افزایش نسبت به شورای سوم به ۲۱ نفر رسیده است، به بیان نظرات خود پرداختند.

جدا از بحث‌های فنی – تخصصی این طرح که خارج از تخصص نگارنده است، این طرح با توجه به شرایط اقلیمی منطقه جنوب شیراز می‌تواند به زیبا‌ترین شکل ممکن اجرا شده و به منطقه‌ای منحصربفرد در زمینه گردشگری تبدیل شود.
وجود زمین‌های عریض و پهناور، راه‌های دسترسی مناسب، آب و هوا خوب، وجود رودخانه و نزدیکی به مناطق کوهستانی از امتیازات ویژه منطقه‌ای است که این طرح آن در تعریف شده است.

در این میان برخی از اعضای شورا شهر با بیان برخی صحبت‌ها، در تلاش برای زنده کردن تفکری هستند که سال‌های سال باعث عقب نگه داشتن شیراز و تبدیل آن به روستایی بزرگ شده بود. تفکری که سال‌ها است خریداری نداشته و شهروندان با مخالفت با آن به پیشرفت و آبادانی شهر و منطقه محل سکونت خود می‌اندیشند.

این تفکر که برگرفته از تعصبات خشک، کورکورانه و بسیار افراطی است معتقد است تمامی شهر بایستی در جهتی باشد که ساخت و سازهای تجاری در آن ممنوع باشد، هتل و ساختمان‌های مرتفع و زیبا ساخته نشود، مجموعه‌های گردشگری و رفاهی، مـُـد و فکر غربی است و نباید در شهر وجود داشته باشند، ایجاد فضای سبز و پارک‌های بزرگ بدلیل ایجاد رفاه برای شهروندان، طرح‌های مناسبی نیستند و تنها و تنها در تمامی شهر می‌بایست مساجد، حسینیه و مراکز مربوط به اعمال دینی – مذهبی ایجاد شود.

چنین تفکری حتی در شهر مقدس مشهد، بعنوان نخستین حرم اهل بیت (ع) خریداری نداشته و بزرگ‌ترین مراکز تفریحی، تجاری، سیاحتی، گردشگری، بوستان‌های چند صد هکتاری، برج‌ها و آسمان خراش‌های سر به فلک کشیده در آن حال ساخت و ساز هستند.

بد نیست یکبار برای همیشه برخی از اعضای محترم شورای شهر شیراز به حرف دل شهروندان گوش دهند و متوجه این موضوع باشند که هرچه بجای خود نیکوست، و برای مثال ساخت یک مسجد برای یک مجموعه گردشگری کفایت می‌کند و نیاز نیست که در نقاط مختلف آن مساجد با اندازه‌های گوناگون ساخته شود و یا اینکه فردی که با سرمایه شخصی خود اقدام به ساخت و ساز تجاری – تفریحی می‌کند حق دارد با پرداخت حق و حقوق شهر به سود مناسب دست یابد.

ای کاش نمایندگان شهروندان در شورای شهر می‌دانستند که بلوار چمران افتخار شهر شیراز و تنها منطقه‌ای است که شهروندان می‌توانند در آن و در فضای سبز با طراحی مناسب به پیاده روی مشغول شوند (هرچند که شهرداری و شورای شهر زمینه ساز ساخت مجتمع‌های تجاری، اقامتی، درمانی و مذهبی شده‌اند که کاربری اصلی آن را تحت تاثیر قرار داده است)، پس نیاز است که این تجربه در اندازه‌ای وسیع‌تر و با طراحی بسیار بهتر باردیگر این بار در جنوب شیراز اجرا شود و سود آن به شهروندانی ساکن این منطقه برسد که این تفکر خشک مدعی طرفداری و نمایندگی از آن‌ها بوده و اجرای این طرح، دعای خیر تمامی شهروندان شیرازی را برای اعضای شورای شهر بدنبال خواهد داشت.

عضو محترم شورای شهر شیراز، شیرازی که بواسطه قرارگیری آن در نزدیکی خلیج فارس و جنوبی‌ترین منطقه کوهستانی کشور همیشه بعنوان دروازه تجارت مطرح بوده است، به چه دلیل جنابعالی با تبدیل شیراز به دروازه تجاری جنوب ایران که موجب رونق اقتصادی شهرمان و بهبود وضع معیشتی مردم خواهد شد مخالفت کرده و به چه حقی شیراز را با شهر آنتالیا ترکیه مقایسه می‌کنید؟ شیرازی که میراث دار تمدن بزرگ هخامنشی، امپراطوری ساسانی و دوران پر افتخار زندیه است، شیرازی که میزبان احمدبن موسی شاهچراغ (ع) بوده و چه از لحاظ تاریخی، چه از لحاظ مذهبی و چه از لحاظ بافت فرهنگی هیچ قرابتی با شهر آنتالیا نداشته و نخواهد داشت.

برنامه شما برای ایجاد فضاهای تفریحی برای شهروندان و مسافران وارد شده به شیراز چیست که با مجموعه‌های بخش خصوصی که اکنون میزبان اوقات فراغت شهروندان هستند، مخالفت می‌کنید؟ تا چه زمانی مسافران می‌بایست تنها هزینه برای شیراز داشته باشند و به دلیل نبود مراکز تفریحی و اقامتی ارزان با چادرزدن در کنار خیابان وضعیت نامناسب بصری ایجاد کرده و موجب زحمت شهروندان و مجموعه خدماتی شهرداری شوند؟

آیا شیراز در کنار توسعه حرم مطهر شاهچراغ (ع) نیاز به توسعه مراکز تفریحی و اقامتی نداشته تا مسافران ورودی به این کلانشهر تشویق به خرج کردن شده و چرخ بی‌رمق اقتصاد شیراز را به حرکت درآورند؟
متاسفانه تفکری در تلاش است تا شیراز را تنها شاهچراغ (ع) پنداشته و هر آنچه را که مربوط به آن نمی‌شود حتی مساجد تاریخی شیراز را از یاد ببرد و تلاش برای زدودن نام و نشان‌های مربوط به فرهنگ و تاریخ شیراز با شتاب درحال انجام است.

تمامی شهروندان شیرازی علاوه بر علاقه به خاندان پیامبر (ص)، به تاریخ و فرهنگ شهر و دیار خود نیز علاقه داشته و خواستار توجه به داشته‌های شیراز در دیگر زمینه‌های تاریخی و فرهنگی هستند.
حذف نمادهای تاریخی شیراز از سطح شهر و پروژه‌های درحال اجرا، تغییر نام‌های اصیل به نام‌های دقیقه نودی و تکراری، بدون شک موجب بدگمانی و ناراحتی شهروندان و زیر سئوال رفتن اقدامات درحال انجام خواهد شد.

فراموش نکنیم که شهر متعلق به شهروندان است و این شهروندان و شهر است که باقی می‌ماند و بهتر است همانند نیاکانمان که با بزرگ منشی و تفکر آینده نگر خود میراث‌های گرانبهایی را برایمان به یادگار گذاشته‌اند، اعضای شورای شهر بدون هرگونه سیاسی کاری و ترس از حرف و حدیث از سوی افراد مدعی شهر و حقوق شهروندان، به انجام وظیفه اصلی خود که‌‌ همان آبادانی و توسعه شهر می‌باشد رسیده، چراکه صندلی شورای شهر به مدت محدود و تنها برای خدمت رسانی در اختیار اعضای شورای شهر قرار داده شده است و نباید از اینجایگاه برای رسیدن به عقاید و منافع شخصی سوء استفاده شود.
به هرروی امیدواریم تا ۴ سال آینده و در پایان فعالیت شورای چهارم شهر شیراز، شیراز دارای چندین پارک چندصد هکتاری و مراکز تفریحی با طراحی مناسب برای رفاه شهروندان باشد و معابر این شهر با نام بزرگان و مشاهیر دیار پر افتخار پارس و شهر شیراز نامگذاری شده و اعضای این شورا یادگار مناسبی از خود به جای بگذارند.

>
نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.
telegram
لینک کوتاه : https://shiraz1400.ir/?p=3416

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 21در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲۱
 1. عالی بود
  ای کاش میشد این نامه رو چاپ کرد و یک طومار امضا از نمایندگان اقشار مختلف شهروندان پاش گذاشت و فرستاد دفتر شورای شهر.
  وقتی اینجور اظهارات رو میخونم اولین سوالی که تو ذهنم پیش میاد اینه که چطور ممکنه چنین تفکری مثل همین آقای هاجری هنوز وجود داشته باشه؟ این طرز تفکر مربوط به تفکر افراطی یکی دو ساله اول انقلاب بوده که تمو شده رفته پی کارش.واقعاً کی به این آقای هاجری رای داده؟
  چرا ما کشور شدیم؟

 2. معلوم نیست چه طوری این اقای هاجری تو انتخابات شورا رای آورده حتی مقام معظم رهبری هم همیشه بر پیشرفت شهرها تاکید کرده به نظر منم باید این نامه به دست شورای شهر برسه

 3. حرف همه ما رو زدی! مرسی
  من هم با نظر مسیح عزیز موافقم، فکر کنم امکانش وجود داشته باشه! این افراد مثل گذشته دوست دارن شیراز هیچ پیشرفتی نکنه! اگه شما از ده کوره آمدین و با پارتی و زد و بند به مقام رسیدین دلیل نمیشه که فکر کنید شیراز همون ده و شهر کوچیک مذهبی خودتونه! ما همچین مسئولین کوته فکری نمیخایم!

 4. در هر جمعی یک عده متعصب دو اتیشه ممکنه پیدا بشه اصل تفکر جمعی مفید و اجرای درست ابن تفکرات است این حرفها امیدوار کننده است به شرط اجرایی شدن
  به امید این که شیرازیها به حق خود یعنی شهری داشته باشیم در خور نام بلند سرزمین پارس مهد ادب و تمدن برسند

 5. وقتی گفتیم بخشی از تفکرات شورای چهارم بازگشت به شورای دومه، کسی باور نکرد! امیدوارم این حرف ها در نطفه خفه بشه…

 6. فوق العاده بود
  این دوستانی که مثل استخون پوسیده های اهل عتیق فکر می کنند و ذهن و رفتارشون بوی قبرستان قرون رو می ده همیشه نقش ترمز پیشرفت رو بازی کردن و می کنن ؟!! حالا وای به حاله اینکه برای رفتارشون توجیه مذهبی هم پیدا کنن.
  باید یک نفر این قشر رو روشن کنه که استناد اونها فقط به یک جمله ی رهبری ,سوء استفاده از کلام و موقعیت معظم اله است و چطوره که اونها جمله ی سومین حرم اهل بیت رو می بینند ولی اون همه تعریف و تمجید مقام معظم رهبری از جایگاه ادبی و فرهنگی شیراز و نقش سعدی و حافظ رو نه !! متاسفانه دلسوزان واقعی شیراز بخاطر اینکه شاعبه مخالفت با رهبری پیش نیاد در این مورد بخصوص ساکت می مانند یا حتی خودشون مجبور به دفاع از این موضع می کنند در حالی که جایگاه مقام معظم رهبری در قانون اساسی به اندازه ای مهم و بالاست که من تا بحال ندیدم که هیچگاه مقام رهبری در مسائل محلی و کوچک اعمال قدرت کنن زیراکه جایگاه و شان ایشان بسیار بالاتر از این بحث هاست.نقش ایشون رو همیشه در مسائل کلان و مهم کشور می شه دید که شایسته مقام والای ایشون نیز هست.
  با این توصیف من مطمئنم عده ای با هر نیتی (خیرخواهانه یا هر قصد دیگری) سعی دارند از کلام مقام معظم رهبری سوء استفاده کنند و با قرار دادن رهبری در جبهه ی خود بقیه ی صدا هارو کاملا خاموش نگه دارند و یکه تاز معرکه باشند در حالی که این عمل با رعایت کردن و احترام به شان و مقام رهبری مغایرت دارد.
  مقام معظم رهبری بارها از شوراها خواستن که به عقاید مردم احترام بگذارند و امانتدار رای اعتماد و حتی اخلاق و فرهنگ مردم باشند. فرهنگ و سابقه ی مردم شیراز کاملا مشخص است.در شهر گل و بلبل هم سعدی و حافظ محترم بودند و هستند و هم حضرت شاهچراغ و هر کدام جایگاه خودشان را داشتند .تلاش برای بزرگ کردن یکی و محو و کم رنگ کردن دیگری با توصیه ها و فرمایشات مقام رهبری درتناقض است. این گروه باید بدانند که نمی توانند تا ابد به این رفتارشان ادامه دهند و مقام رهبری بسیار بالاتر از این است که در جهت رسیدن مقاصدشان مورد سوء استفاده ی آنها قرار گیرد.
  اگر واقعا آنطور که ادعا می کنند گوش بفرمان رهبری هستند به این سخنان و فرمایشات معظم اله که در زیر آمده, عمل کنند.

  – شوراهای شهر و شهرداران‌ سراسر کشور باید امانتدار «رأی‌، اعتماد، محیط زندگی‌ و اخلاق‌ و فرهنگ‌ مردم‌» باشند۱۳۸۱/۱۲/۱۹

  همه همّت کنید و اختلافات را کنار بگذارید؛ محور اصلى را بچسبید. اگر بنا باشد گرایشهاى گروهى و جناحى و حزبى و رفاقتى را وارد قضایا کنید، این کار به سامان نخواهد رسید. ۱۳۷۹/۰۴/۲۷

  معیار مردم‌ برای‌ قضاوت‌ در مورد مسؤولان‌ و مدیران‌ کشور، عملکرد آنها در عرصه‌ خدمتگزاری‌ به‌ ملت‌ است‌ و هیچ‌ کاری‌ فوری‌تر و مهمتر از خدمت‌ به‌ مردم‌ وجود ندارد.

  اکنون شما در معرض امتحان الهى و در مرکز توقعات و انتظارهاى بحق مردمى قرار گرفته‌اید، که صاحبان حقیقى کشور و چشم به راه خدمات این نهاد قانونى و مردمى‌اند

  اگر کسانى هم که در شوراهاى سراسر کشور انتخاب شده‌اند، ان‌شاءاللَّه به وظایف خود عمل کنند و از جنجال و غوغاگرى سیاسى و پرداختن به امورى که وظایف آنها نیست، پرهیز کنند و به وظیفه‌ى خود بپردازند – که وظیفه‌ى آنها اداره‌ى امور شهرها و روستاها و رسیدن به مشکلات مردم در محدوده‌ى وظایف خودشان است – بلاشک علاقه‌ى مردم نسبت به این نهاد مهمّ جمهورى اسلامى که در قانون اساسى روى آن تأکید شده، بیشتر خواهد شد. ۱۳۸۱/۱۲/۱۳

  – یک شرط اساسی آن است که انگیزه های جناحی و حزبی، این شوراها را عرصه ی تاخت و تاز خود نکند و آن را از کار اصلی خود باز ندارد.۸/۲/۱۳۸۶

 7. منم با نظر مسیح جان موافقم
  اگر می شد نامه رو یک جوری به دست اعضا رسوند عالی می شد .شاید فرجی بشه یا حداقل به تقویت مواضع دیگر اعضای شورا که عاقلانه تر فکر می کنند کمک کنه

 8. دوستان ما در زمینه های مختلفی عقب هستیم اما در زمینه اقتصاد فاجعه آمیز عقب هستیم بقیه موارد شاید از لحاظ ارزشی تا حد اقتصاد مهم نباشند مثلا میشه شهرهای اروپایی نام برد که بودجه ای کمتر از شهرهای ایران را صرف پل رو گذر و زیر گذر و … میکنن .اما معیار نهایی چیست؟ آرمان شهر شیراز چگونه است ؟ در این لحظه من به جز شکوه وناله چه میتوانم بکنم ؟ چگونه میتوانم فارس را مایه فخر فارسیان و حسادت دیگران قرار دهم ؟ اگر تا امروز رسالت این سایت اطلاع رسلنی از ضعفها و قوتها بوده از این به بعد باید گامهایی را برداریم اگر حتی با قدمهای اپسیلونی .از تمام دوستان دلسوز میخواهم از بحثهای مصداق گونه خارج وبه سمت قدمهای واقعی باشند . الان شمایی که پشت کامپیوتر هستید شاید بپرسی من چه قدمی را به فرض در راه رسیدن به اقتصاد عظیم استان همجوار میتوانم بر دارم؟ بروم کارخانه اسنوا تاسیس کنم؟ یا …باید عرض کنم خیر اما این حقیقت تلخ را هم بپذیریم که مسئولین نالایق این استان (البته به فرض محال) ما حصل اجتماع همین استان هستند حتی اگر بگوییم غیر بومی هسنند باز هم خود مقصر بوده ایم پس در قدم اول باید روحیه و خط فکری را از یاس و ناله به سمت افکاری که ما را در آستانه حرکت قرار میدهند و از عمق و چارچوب قوی تری برخوردارند تغییر دهیم (البته اگر دلسوز واقعی هستیم و حسرت ما را به ستوه آورده)
  اما من برای قدم واقعی خودم چه ایده ای دارم ( شاید شما هم از خود پرسیده باشید اگر یک غول چراغ جادو برای براورده کردن یکی از آرزوهای من ازم در خواست کند چه بگویم ؟ یک آدم عاقل حتما میگوید(حدس بزنید)…بله میگوید برآورده شدن ۱۰۰ آرزوی دیگرم) منظور من این هست برای قدم اول و عمیق تر لازم نیست در مورد مثلا نیمکت پارک بحث کنیم باید اول جا پای خود را محکم کنیم چگونه میتوانیم اندیشه های خود را بین مسئولان و مردم رخنه دهیم برای حساسیت زایی یا روحیه تولید یا رساندن ایدها برای یک تغییر واقعی و…در مجموع:نظر من این است با یک استراتژی جکش کاری شده بعد از دریافت نظرات مختلف شروع کنیم با ارسال نامه هایی برای مسئولان مختلف و صاحبان رسانه ها از اونها دعوت بشه ضمن بازدید و استفاده از امکانات سایت در جهت معرفی اقدامات سازمان مربوطه به در خواست نمایند گانی از سایت برای ملاقاتهای حضوری دوره ای پاسخ مثبت داده شود ملاقاتهایی نه از جنس خبرنگاران بلکه در قالب تبادل اندیشه.از جمله رییس سازمان صداوسیما.آیا سعادت واقعی برای یک شهر چیزی جز این است که اهالی آن برای آرمانهای خود بستری برای تلاش و رسیدن به آن ببینند؟(از مدیریت سایت میخواهم این سطور را در مکان مناسبی برای بازدید بیشتر اعضای دائم سایت قرار دهد با( هر گونه اصلاح مد نظر مدیر))

 9. شیراز سومین حرم اهل بیت هست ولی این مانع پایتخت فرهنگی بودن شیراز نمیشه. همینه که شیراز رو متمایز کرده از هر شهر در ایران. چون هم جاذبه تاریخی داره هم مذهبی و هم فرهنگی. معماری باستان داره معماری اسلامی هم داره. چرا افرادی مثل هاجری انقد کوته فکرن. چمران کشتارگاه مردم شده ؟؟؟ آخی این حرف رو از کجا درآوردی مرد حسابی؟ این حرفا مضحکه و بی پایه و اساسه

 10. حالا اولشه صبر کنین شاهچراغ ساخته بشه و توسعه پیدا کنه اون وقت مابقی مسائل پدیدار میشه کاری میکنن که از زندگی در شیراز پشیمان شویم جالب تر از همه اینه که کسای به شورا راه یافتن که رگ و ریشه شیرازی ندارن و تنها رو قومیت ترک یا لر بودن یا سپاهی بودن وارد شورا شدن

 11. امین جان از این به بعد باید این افرادی که در شورا هستن رو معرفی کنی که بدونیم کی دشمن شیراز و مدرن بودن شیرازه تا با ایجاد کمپین مجازی در فیس بوک و نت بلایی به سرش بیاریم که خودش از شورا بره نباید اجازه بدیم امثال فرماندار سابق و متحجرین به شیراز برگردن و بلایی که بر سر برج های تجارت جهانی اوردن دوباره بر سر شیراز بیارن در ضمن اون ها باید بدونن که باید تسلیم خواسته مردم شیراز و اکثریت مردم شیراز باشن که خواستار مدرنیته و زیبا شدن شیراز و ساخت برج ها ی بلند هستن .

 12. گرچه که خیلی احترام به این افراد می گذارید و آنها را “کوته فکر” مینامید به جای “مرتجع” اما مهم عملشان است.
  کاش این افراد حداقل درک همان شهرهای توریستی را داشتند. همین شهرهای بسیار کوچک توریستی درآمدی به مراتب بیشتر از کلان شهرهایی مثل شیراز دارند. و رفاه و رشد و ضریب اشتغال بالایی برای شهروندانشان ایجاد کرده اند (گرچه که اساسا قیاس مع الفارغ است)

 13. کاملاً با نظرات دوستان و ارسال نامه به شورا و یا طومار و حتی نظر این دوست عزیز یعنی ایجاد کمپین مجازی در فیس بوک یا سایر شبکه های اجتماعی موافقم . باید صدای مردم شیراز به گوش مسئولان برسد اگر نمی خواهید اینگونه تفکرات در اقتصاد شهر و زندگی مردم حاکم شود و شهر شیراز به جایگاه واقعی خود یعنی پایتخت فرهنگ و تمدن ایران زمین و قطب توریستی و گردشگری ایران برگردد.

 14. امین جان ممنون.مطلب بسیار بجا و کوبنده ای بود برای یکسری اعضای شورا که متاسفانه تنگ نظر و خشک مغز هستن.

  میشه این رو در خود صحن شورای شهر خوند؟ میشه اونجا حضور پیدا کرد؟

  • باید هماهنگی کرد

   • خواهش می کنم حتما علنا حضور پیدا کنید و این نظرات رو به اونا بدین
    نباید اجازه بدیم. لطفا جوابشو هم بدین و نتیجه رو اعلام کنین
    متاسفانه شیرازی ها خیلی در بحث انتخابات انتخابات شورای شهر رو جدی نمیگیرن
    ولی در عوض کسایی که به قومیت خاصی تعلق دارن و از شهر دیگه ای اومدن به واسطه اون قومیت همه افراد رو طرفدار خودشون می کنن
    نه این که همشون بد هستن
    اما توی این بین افراد نالایق که دارای تفکرات بسیار بچچگانه و بعضا ضد شیراز وارد شورای شیراز شدند این آتیش به جون من میندازه

    ممنون از مدیر سایت و بچه های باغیرت

 15. من شماره ی دو تن از اعضای شورای شهر یعنی آقایان حق نگر و راستگو و شماره همراه شهردار رو دارم.میخوای هماهنگ کنم. یا بدم به خودت؟

  • به تنهایی نمیشه حامد جان باید با دفترشون هماهنگ کرد حضوری باهاشون حرف بزنیم اینجوری تاثیرش بیشتره 🙂

 16. دفتر شهردار اگه بخوایم وارد بشیم و با خودش حرف بزنیم، برای ورود باید دلیل کافی و محکمی داشته باشیم تا اجازه ورود و دیدار با خود شخص شهردار بگیریم.
  دفتر آقای حق نگر و راستگو نمیدونم کجاست. میخوای از آقای حق نگر شروع کنی؟ اون خوب استقبال میکنه. تجربه کردم.شماره بدم؟

 17. سلام به همه ی دوستان
  من تازه عضو شدم و کلی پیام گذاشتم و حتــــــــــــماً دیدگاه مدیر سایت رو با نشون دادن یا حذف پیامهام ارزیابی خواهم کرد
  ولی از مدیر سایت همونطور که توی پیامهای قبلیم تمنا کردم استدعا دارم اجازه بده امثال من که شاید کمی حرفاشون با مذاق بعضیها که کله های گنده ای دارن (جنبه ی فکاهی داشتش) خوش نیادشبا راحتی و صراحت لهجه پیامشون رو بذارن و بقیه نظر بدن

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.