فارس پیشتاز گردشگری خارجی در سال۹۶

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس از حضور بیش از ۱۲۷ هزار گردشگر خارجی در این استان، از ابتدای فروردین سال جاری تا ۱۵ اردیبهشت ماه خبر داد. به گزارش شیراز۱۴۰۰، دکتر مصیب امیری صبح امروز چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه ۹۶ با اعلام این خبر گفت: از اول فروردین ماه لغایت ۱۵ اردیبهشت ماه امسال تعداد بازدید گردشگران خارجی از اماکن تاریخی فرهنگی فارس ۱۲۷ هزار و ۲۷۹ نفر بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با تعداد ۸۳ هزار و ۵۲۶ نفر ،۵۲ درصد رشد داشته است.

وی به افزایش۴۵ درصدی بازدید گردشگران خارجی از تاریخ یکم اردیبهشت ماه تا ۱۵ اردیبهشت سال ۹۶ نیزاشاره کرد و افزود: تعداد ۵۸ هزار و۱۰۷ نفر گردشگر خارجی از اماکن تاریخی-فرهنگی استان در تاریخ مذکور بازدید کردند که به نسبت سال گذشته با رقم ۴۰ هزار و ۷۲ نفر به میزان ۴۵ درصد افزایش شاهد بودیم.

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری فارس در پایان، گردشگران اروپایی را همچنان در صدر گردشگران ورودی به استان فارس اعلام کرد.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

34 نظر

 1. شهر راز

  کور شود هر آنکه نتواند دید.
  شیراز و استان فارس مهم ترین قطب گردشگری خارجی کشور و پایتخت بلا منازع فرهنگی ایران هست.

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 2. علی

  با این وجود کاش مسولین بیشتر به بافت تاریخی شیراز توجه میکردن و اون رو از این وضع آشفته در میاوردن.اگر این بخش تاریخی شهر بازسازی و احیا بشه طوری که توریست ها بتونن اونجا قدم بزنن و محیط درستی رو ببینن و امکانات خوبی داشته باشه میتونه به یه محور گردشگری مهم توی ایران تبدیل بشه.

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 3. دوست

  اما متاسفانه توجه دولت تنها به اصفهان هست و مسولین فعلی شیراز ناتپان از معرفی شیراز در سطح جهانی حتی ساخت یک سالن مرکزی بزرگ
  در ضمن نگران بنای تاریخی مقبره حافظیه هستم این بنا خود تاریخی هست و توانایی تحمل این همه انسان رو نداره باید در روز های شلوغ فکری کنن

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 4. ناشناس

  در هیچ کجای متن خبر اشاره ای به پیشتاز بودن استانی نشده و صرفا ذکر آمار ورود گردشگر به استان فارس بیان شده. بنابراین تیتر غیر حرفه ای و جهت دار است. آماری در مورد بازه یک ماه و نیمه این خبریعنی اول فروردین تا ۱۵ اردیبهشت در مورد بقیه استانها هم وجود نداردکه ملاک مقایسه قرار بگیرد. اما با توجه به وجود آمار ۸۵ هزار نفری گردشگران خارجی اصفهان در بازه سی روزه فروردین ماه میشه با افزایش ۵۰ درصدی، به آماری مشابه رسید. البته اوج تورهای خارجی ایران در اردیبهشت و مهر هست و چه بسا آمار ۱۵ روزه اردیبهشت اصفهان بیش از اینها هم باشد:
  http://tnews.ir/news/3e2984717249.html

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
  1. شیراز۱۴۰۰

   دوست عزیز ۲ ضربدر ۲ میشه ۴! وقتی تعداد کل هتلهای ۵ ستاره اصفهان یک عدد هست، چجور شما مدعی هستین که توریستها به شهر اصفهان ورود بیشتری داشتن؟! بالاخره این مسافران باید در جایی اقامت داشته باشن. حالا تعداد هتل های ۳ ۴ ستاره هم بماند

   موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

   پاسخ
   1. ناشناس

    تعداد گردشگران فارس در فروردین ۶۹ هزار نفر:
    http://media.imna.ir/d/2017/05/11/3/1403434.jpg
    تعداد گردشگران اصفهان در فروردین ۸۵ هزار نفر:
    http://isfahan.farsnews.com/news/13960209001062
    تعداد هتل های فارس: ۵ستاره ۴ عدد، ۴ ستاره ۱۳ عدد، ۳ ستاره ۳۳ عدد
    تعداد هتلهای اصفهان: ۵ستاره ۳ عدد، ۴ ستاره ۱۴ عدد، ۳ ستاره ۳۱ عدد:
    https://www.gardeshnama.com/accommodation/iran/

    موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  2. محمدسعید

   برفرض که آمار دروغ شما درست باشه جناب ناشناس مگه سال فقط فروردین و اردیبهشت هست؟؟؟مرجع رسمی آمار هم سایت خبرآنلاین و موارد مشابه دیگه نیست برادر من سایت میراث فرهنگی هست و مرکز آمار ایران اگه نمیدونی در جریان باش….نکته بعد این که گردشگران خارجی برای دیدن دو دسته آثار به ایران میان یکی آثار باستانی یکی اسلامی وقتی فارس با وجود بیش از ۳۰۰۰اثر ثبت شده ملی بیش از یک سوم کل آثار تاریخی ایران رو تو خودش جای داده و هم حدود ۹۰ درصد آثار باستانی ایران رو داره و همچنین آثار اسلامیش از اصفهان کمتر نیست چرا باید گردشگراش کمتر باشه. علاوه بر آثار تاریخی فارس مدفن بسیاری از بزرگان فرهنگ ایرانی هست که در جهان شناخته شده هستن نه فقط در ایران و آسیا مثل سعدی و حافظ. امسال فقط آمار بازدید از حافظیه ۳برابر آمار بازدید از میدان امام شما بوده. چقدر اصرار داری دروغ بگی. میخوای بگی اصفهان آثارش از شیراز بیشتره یا برای توریست ها بیشتر از شیراز جذابیت داره؟؟؟؟؟؟؟ اگه تونستی وجود خورشید رو تو روز روشن انکار کنی این حرفت هم ثابت میشه…

   موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

   پاسخ
 5. mgh321

  دوستان
  اکثر توریست ها(حتی خود شما برای مسافرت خارجی) معمولا با تور میرن و یا چند شهر رو رو برای دیدن انتخاب میکنن…
  درر ایران شیراز و اصفهان(جدیدا هم یزد) به عنوان قطب گردشگری ایران و مثلث طلایی ایران مشخص شده و شناخته شده هست
  ایران در صورتی میتونه توریست بیشتری رو جذب کنه که هر ۳ شهر و استان هم زمان رشد داشته باشن
  درضمن تفاوت توریست های شیراز و اصفهان تفاوت چندانی نداره(به علت بالا)

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
  1. Heydar-Shz

   درسته دوست با اسم رمزی ولی خب چکار میشه کرد؟ بعضی اصفهانیا علاوه بر اینکه حسادت از سر و روشون میباره، تاب دیدن پیشرفت های شیراز رو ندارن و کلا در صدد انکارن هر وقت تونستن با شیراز و شیرازی کنار بیان، بعد میتونیم با کمک هم در راه توسعه گردشگری کشور عزیزمون گام برداریم

   موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

   پاسخ
   1. mgh321

    مخفف اسممه 🙂
    کاملا هم شیرازیم
    از کامنتام توی همین وب سایت مشخصه

    به گفته خودتون(بعضی از اصفهانیا)

    مشکل اون دسته از بعضیا هم مشکل از فرهنگ و کوته بینیشون هست(فقط نوک بینیشونو میبینن) که دیگه تقصیر ما نیست…
    ما فقط میتونیم به اندازه خودمون تعامل رو بسازیم…
    همین که گاهی اوقات آتیش زیر خاکستر نباشیم کافیه

    موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

 6. محمدسعید

  برفرض که آمار دروغ شما درست باشه جناب ناشناس مگه سال فقط فروردین و اردیبهشت هست؟؟؟مرجع رسمی آمار هم سایت خبرآنلاین و موارد مشابه دیگه نیست برادر من سایت میراث فرهنگی هست و مرکز آمار ایران اگه نمیدونی در جریان باش….نکته بعد این که گردشگران خارجی برای دیدن دو دسته آثار به ایران میان یکی آثار باستانی یکی اسلامی وقتی فارس با وجود بیش از ۳۰۰۰اثر ثبت شده ملی بیش از یک سوم کل آثار تاریخی ایران رو تو خودش جای داده و هم حدود ۹۰ درصد آثار باستانی ایران رو داره و همچنین آثار اسلامیش از اصفهان کمتر نیست چرا باید گردشگراش کمتر باشه. علاوه بر آثار تاریخی فارس مدفن بسیاری از بزرگان فرهنگ ایرانی هست که در جهان شناخته شده هستن نه فقط در ایران و آسیا مثل سعدی و حافظ. امسال فقط آمار بازدید از حافظیه ۳برابر آمار بازدید از میدان امام شما بوده. چقدر اصرار داری دروغ بگی. میخوای بگی اصفهان آثارش از شیراز بیشتره یا برای توریست ها بیشتر از شیراز جذابیت داره؟؟؟؟؟؟؟ اگه تونستی وجود خورشید رو تو روز روشن انکار کنی این حرفت هم ثابت میشه…!!!!

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
   1. شیرازی قبلی

    این توهمات رو که خودتون فقط قبول دارید.
    به صحبت های مسئول کشوری مراجعه کن که گفته پر بازدید ترین مجموعه های جهانی کشور بترتیب تخت جمشید و پاسارگاد هستند.
    تخت جمشید و پاسارگاد هم هر جفتشون از حافظیه کمتر بازدید کننده دارند.
    و از اونجایی که نقش جهان هم بنای جهانی هست و از تخت جمشید و پاسارگاد بازدید کننده کمتر دارد ، نتیجه میگیریم که مسئولین اصفهان توهم زدند که می گویند روزی ۲۸۰ هزار نفر چراکه اگر این چنین بود ، پر بازدید ترین بنا های جهانی کشور نقش جهان می شد نه تخت جمشید و پاسارگاد.
    مسئولان کشوری پذیرفته اند که فارس با اختلاف زیاد ، نسبت به اصفهان بازدید کنندگان بیشتری دارد و انکار یه مسئول اصفهانی باعث نمیشه که سخنان مسئولین کشور را رد کنیم ، ما از خودمون نمیگیم پر بازدید ترین هستیم ولی شما از خودتون میگید

    موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

 7. امیرم

  mgh321
  شاید توریستهای خارجی شیراز و اصفهان که معمولا از تهران می ایند تقریبا برابر باشد . ولی شیراز توریستهای حوزه خلیج فارس رو دارا هست که مستقیما وارد شیراز میشوند . یک سری توریستهایی رو دارا هست که برای همایشهای ادبی وارد شیراز میشوند . توریستهای مذهبی شیراز رو هم باید به این جمع اضافه کنیم .

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 8. شیرازی قبلی

  معاون میراث ‌فرهنگی(((( کشور)))) از رتبه نخست فارس در آمار بازدیدکنندگان نوروزی خبر داد/اصفهان سوم شد/پارسه و پاسارگاد پربازدید ترین مجموعه های جهانی کشور در ایام نوروز

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، محمدحسن طالبیان روز دوشنبه، در نشست خبری ارائه گزارش ستاد مرکزی هماهنگی خدمات ‌سفر، با اشاره به آمار بازدیدکنندگان از ۲۱ پایگاه جهانی گفت: از ابتدای نوروز تا پایان ۱۲ فروردین ۹۶، آمار بازدیدکنندگان از مجموعه‌های جهانی درمجموع به ۲میلیون و ۵۲۴ هزار نفر می‌رسد.

  به‌گفته معاون میراث‌فرهنگی کشور بیشترین آمار بازدیدکنندگان مربوط به مجموعه جهانی پارسه و پاسارگاد (تخت جمشید، پاسارگاد، نقش رستم و نقش رجب ) با ۴۰۴ هزار و ۶۲۳ است.

  وی بیان کرد: براساس آمار ارائه‌ شده فارس با یک‌ میلیون و ۵۶۸ هزار و ۴۹۸ نفر بیشترین آمار بازدیدکنندگان را به خود اختصاص داده است. همچنین استان‌های خراسان‌رضوی با یک ‌میلیون و ۴۲۸هزار و ۴۰۳ و استان اصفهان با ۷۸۸هزار و ۷۵۸ نفر در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند.
  (دوست ناشناس اصفهانی ، توهم نزنید لطفا)

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
  1. شیرازی قبلی

   چطور نگفته بیشتر از اصفهانه؟ طبق آماری که من ارائه کردم مسئولین کشوری ، بازدید از آثار استان فارس را در ایام نوروز در مقام اول عنوان کردند در کل کشور و بنا به روایتی هم گفته شده بود استان فارس در رای استان های پر بازدید کشور.
   مگر اصفهان هم در این کشور نیست؟وقتی فارس تو کشور اوله یعنی اصفهان اول نیست. درک این موضوع اینقدر پیچیده هست؟

   موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

   پاسخ
  2. شیرازی قبلی

   در لینکی هم که خود شما گذاشتی ، تعداد گردشگران استان فارس در سال ۹۵ بیش از ۳۲۹ هزار نفر و در استان اصفهان ۳۰۰ هزار نفر گذاشته شده.
   اتفاقا لینک خود شما هم حاکی از بیشتر بودن گردشگران خارجی شیراز هست.
   متن زیر را از لینک خودتون کپی می کنم :
   مهدی مرادی:
   همچنین براساس آمار مدیر کل میراث فرهنگی استان فارس، تعداد ۲۸۱ هزار و ۸۵۳ نفر بازدید گردشگر خارجی در سال ۹۳ از استان فارس دیدن کرده‌اند که این سال نیز نسبت به سال ۹۲، ۱۳۵ درصد افزایش داشته است. سال ۹۴ تعداد گردشگران خارجی ۲۸۸ هزار و ۶۹۸ نفر بازدید بوده که این آمار نسبت به سال ۹۳ با رشد ۲ درصدی همراه بوده است. تعداد گردشگران خارجی در سال ۹۵، ۳۹۲ هزار و ۴۶۶ نفر بازدید بوده که این آمار نسبت به سال ۹۴، ۳۶ درصد افزایش داشته است.

   براساس آمار معاون گردشگری استان اصفهان، تعداد گردشگران خارجی تا پایان سال ۹۱ و ۲ ماه پیش از استقرار دولت یازدهم۶۰ هزار نفر بوده که پایان سال ۹۴ این آمار به ۲۴۸ هزار نفر رسیده که این آمار در سال ۹۵ بدون احتساب ۲ ماه پایانی به بیش از ۳۰۰ هزار نفر گردشگر خارجی رسیده است

   موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

   پاسخ
  3. شیرازی قبلی

   آمار لینک خود شما هم بر اساس آمار های داده شده از استان های فارس و اصفهان صراحتا اعلام کرده تعداد گردشگران خارجی استان فارس حدود ۹۲هزار نفر بیشتر از استان اصفهان بوده در سال ۹۵.
   کجاش نشون دهنده ی اینه که شیراز نصف اصفهان بازدید کننده داشته؟

   موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

   پاسخ
 9. اصفهان

  با سلام و احترام
  دوست عزیز اول اینکه اصلا آمار دقیق از سال قبل اصفهان ارایه نشده و همون طور که فرمودید با اسم بیش از سیصد هزار نفر و به طور ناقص اعلام شده .و از اسفند ماه اصفهان به طور عجیبی با سونامی گردشگر مواجه میشه که برای خود اصفهانی ها هم عجیب بود به طوری
  که در سال ۹۶ در فرودین ماه که به طور دقیق هر دو شهر آمار داده اند مشخص میکنه اصفهان ۸۵ هزار گردشگر داشته و شیراز ۶۹ هزار گردشگر که اختلاف خیلی قابل توجه است .

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
  1. شیرازی قبلی

   فصل پاییز و فصل بهار ، سفرهای گردشگران به شیراز زیاد میشه ، گیریم که اسفند ماه ، اصفهان بر خلاف هر سال مسافران زیادی بهش وارد شدند ، دیگه ۱۰۰ هزار تا که نبوده. شیراز نزدیک ۱۰۰ هزارتا گردشگر بیشتر واردش شده.
   حالا یعنی اسفند ماه ۱۰۰ هزار تا گردشگر اومده اصفهان؟ خوب آمار بیش از ۳۰۰ هزار نفر یعنی حدود ۳۰۰ هزار نفر دیگه. به ۳۹۰ هزار نفر می گن حدود ۴۰۰ هزار نفر کسی نمیگه بیش از ۳۰۰ هزار نفر.
   بهر حال مجموع سالانه ی توریست های شیراز در سال گذشته بیشتر از اصفهان بوده و میانگین یک ماه ، معیار مناسبی در برابر میانگین سالیانه نیست. حالا ممکنه گردشگران اول رفتند تهران بعد زنجان بعد قزوین بعد اصفهان بعد یزد ، تا بخوان برسند به شیراز ماه عوض شده باشه ، روی یک ماه که نمیشه قضاوت کرد. مثلا در یک ماه اول سال ۶۹ هزار نفر اعلام شده بعد در ۱۵ روز بعدی یعنی نیمه ی اول اردیبهشت به اندازه ی کل یک ماه اول گردشگر اومده. تا وسط خرداد ۷۵ درصد ظرفیت تمام هتل های استان فارس رزرو شده است. معمولا گردشگران سالیانه ی شیراز بیشتره.

   موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

   پاسخ
 10. اصفهان

  دوست عزیز متن گویا هست که آمار دقیق ارائه نمیده وقتی میگه بیش از سیصد هزار نفر از کجا میدونید سیصدو چهل هزار نفر نیست؟
  یا اصلا سیصدو پنجاه؟
  فکر نمیکنید توجیح هست که چرا انقدر تفاوت گردشگر دو شهر تفاوت داره؟
  اون هم تو یک ماه ،اکثر گردشگران اولا از تهران میاند اگر بخواهند خیلی هر کدوم شهر ها را بگردند سه روزه یا خیلی زیاد چهار روز

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
  1. مهدی

   بقول فیروز مشتاق.
   قالیشویی مشتاق با کمتر از نیم قرن تجربه. خخخخخ
   وقتی توی فیلم دودکش به فیروز می گفتند چرا میگی کمتر از نیم قرن؟ چرا نمی گی ۱۲ سال سابقه داری؟ میگفت خوب مگه دروغ میگم ، ۱۲ سال هم کمتر از نیم قرنه ، حالا شده حکایت شما.
   طرف گفته بیش از ۳۰۰ هزار نفر ، میگه چرا ۳۵۰ هزار نفر نباشه. خخخخخ
   ۳۵۰ هزار نفر ۳۵۰ هزار نفره نه بیش از ۳۰۰ هزار نفر!
   همانطور که ۱۲ سال ۱۲ ساله نه کمتر از نیم قرن.
   هر شهر که ۳ روز زمان ببره حدود ۱۵ روز طول می کشه که تهران و زنجان و قزوین و اصفهان و یزد رو بازدید کنه. و شاید چیزی حدود ۱۰ روز طول بکشه که از اصفهان برسه شیراز.
   حالا ۱۰ روز که یک سوم یک ماه هست رو شما چطور نادیده میگیری؟ بیشتر سفر ها ی خارجی به ایران بعد از نوروز اتفاق میفته ، چرا نمی خوای قبول کنی که تعدادزیادی از گردشگران اصفهان در ۱۵ روز دوم فروردین ماه ، همان گردشگران اردیبهشتی شیراز هستند؟
   اصلا یک ماه معیار مناسبی نیست. معیار مناسب آمار سالانه هست که در اون ، فارس بالا تر از اصفهان قرار میگیره. آمار سال ۹۵ هم گویای این مطلب هست.

   موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

   پاسخ
 11. امیرم

  دلیل بیشتر بودن گردشگران خارجی شیراز بخاطر گردشگران حوزه خلیج فارس و گردشگران ادبی هست .

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 12. اصفهان

  دوستان این بحث ها تهش هیچی نیست و آخرش جز خصومت نداره من هم نباید پیام میدادم
  آرزوی بهترین روز ها را برای شما هموطنان عزیز در شیراز دارم
  و بهترین تفریح ها همراه با شادی و خنده و روز های خوش

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *