جهانگرد تایوانی در کوار: فرهنگ ایران بسیار غنی است

جهانگرد تایوانی در سفر به کوار به شگفتی های سفر به ایران و استان فارس اذعان کرد و گفت: فرهنگ ایران بسیار غنی است و زنان با حجاب، زیبایی درونی و حتی بیرونی خاصی دارند.

به گزارش شیراز ۱۴۰۰ ،پییرل و ویلسون مشاهدات خود از سفر به ایران را در گفتگو با مهر اینگونه بیان کردند: فرهنگ ایران بسیار غنی است و تفاوت فرهنگ ها در ایران یکی از عجایب ایران است مثلاً اصفهانی‌ها با شیرازی‌ها از لحاظ فرهنگی بسیار متفاوت‌اند، ایرانیان خوش برخورد و باصفا و خونگرم اند و کودکان آنها نیز مودب هستند.

بانوی جهانگرد تایوانی می گوید: عکس هایی که باحجاب و چادر گرفته ام را برای خانواده و دوستانم در تایوان فرستاده ام همه بر زیبا شدنم اذعان کرده اند.

او با این وجود ادامه می دهد: کوههای ایران زیبا و خوش رنگ و بیابانها باشکوه هستند، سرسره سنگی تفریحگاه خضرنبی اکبرآباد کوار هیجان و لذت خاصی دارد، این دره یکی از زیباترین دره های سنگی ایران است، البته نکته قابل تأسف این است که در ایران  خیابانهای شهرها تمیز هستند، اما کوهها متاسفانه نیستند.

آنها در خصوص میوه ها و غذاهای ایرانی می گویند: میوه در ایران بسیار متنوع و فراوان و ارزان است، در تمام فصول هر میوه ای یافت می شود و از بین میوه ها نیز انار و انگور و خربزه خوشمزه هستند، فسنجان، حلیم بادمجان، آش رشته، فرنی، کوبیده، جوجه، ته چین و دیزی از غذاهای خوشمزه ایرانی هاست اما من خوشمزه ترین غذای ایرانی را جوجه کباب روی آتش و آن هم در کوههای کوار می دانم و دیزی تنها غذایی است که باید آن را سیر خورد، البته ذکر این نکته هم لازم است که ایرانیها در مصرف نوشابه و غذاهای شیرین خیلی زیاده روی می کنند.

پییرل و ویلسون با این باور که مساجد و زیارتگاه های شیراز آرامش خوبی دارند می افزایند: نماز خواندن رسم مذهبی جالبی است و مُهر نماز خصوصا مُهر کربلا بسیار باصفا است، قبل از سفر به ایران دوستان تایوانی من سفارش کردند به ایرانی ها بگویید در سفر پیاده روی اربعین در عراق ما را هم دعا کنند.

یکی از آنان ادامه می دهد: احساس می کنم زنان با حجاب، زیبایی درونی و حتی بیرونی خاصی دارند، من عکس هایی که باحجاب و چادر گرفته ام را برای خانواده و دوستانم در تایوان فرستاده ام همه گفته اند چه زیبا شده ای، همچنین لباس محلی کواری خیلی قشنگ و خوش رنگ است.

این جهانگردان مسائل عجیب در ایران را اینگونه روایت کردند: اینکه در ایران بعضی ها چند شغله هستند جالب است، مثلاً یک معلم صبح تا ظهر تدریس می کند و عصر راننده تاکسی می شود البته پراید اینقدر هم که می گویند بدکیفیت نیست؛ کواری ها با فلسفه ورزشهای رزمی شرقی به خوبی آشنا هستند و از اینکه کواری ها علاقه خاصی به بروسلی دارند خوشحالم.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *