اجرای بزرگترین سازه چادری جنوب کشور در پروژه بام شیراز

نصب بزرگترین و منحصر به فرد ترین سازه چادری جنوب ایران تا ۳۰ روز دیگر به پایان می رسد. به گزارش شیراز۱۴۰۰، مهندس سرافرازی طراح این چادر با بیان اینکه این طرح بر فراز شهر شیراز و با طراحی و اجرای مهندسین بومی شیراز در حال اجرا میباشد گفت: سازه این چادر روز گذشته به اتمام رسید و مساحت این سازه ۴۰۰ متر مربع است که فقط بر دو ستون مرکزی استوار بوده و توسط کشش کابل ها معلق در فضا ایستاده خواهد ماند.

وی افزود: طبق محاسبات انجام شده این سازه توانایی ایستایی در برابر باد ۱۲۰ کیلومتر و زلزله ۱۰ ریشتر را دارد. سرافرازی با اشاره به اینکه منحصر به فردبودن این سازه، واقع شدن در ارتفاع ۱۹۹۰ متری روی نوک قله ارتفاعات بام سبز است، عنوان کرد: این ارتفاعات در معرض شدیدترین جریانهای هوایی و وزش باد های غالب شیراز استقرار دارد و سازه طراحی شده در برابر این بادها نیز کاملاً مقاوم است. ضمن اینکه فضای درنظر گرفته شده برای آن باعث می شود تا اکثر نقاط شهر شیراز از آن به طور کامل در دید بیننده باشد.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

14 نظر

 1. امیرم

  پروژه هایی که در بام شیراز و پارک دراک اجرا شده و خواهند شد فراتر از چیزی هست که همشهریان فکر اون رو بکنند . در پارک دراک پروژه هایی اجرا شده که فعلا شهروندان از ان اطلاع ندارند خواهشمندم شیراز ۱۴۰۰ یک گزارش کامل از بام شیراز و پارک دراک ارائه دهند .

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
  1. امیر کامیار

   خوب امیر م عزیز حالا که شما خبر داری و ما نداریم خودت اعلام کن و همه رو سورپرایز کن. چرا همه زحمت باید بر عهده امین باشه؟،ضمنا بفرمایید این پروژه‌های رویائی دقیقا چقدر پیشرفت دارند و بطور دقیق کی‌ افتتاح میشوند و اصولا به سرانجام میرسند یا مانند پروژه‌های شگفت انگیز پروژه چنار راهدار که بعنوان یکی‌ از زیباترین و کاملترین تفریگاه‌های شهر معرفی‌ ولی‌ پس از پنج سال به جائی‌ نرسیده اینها هم در حد جو سازی‌های رسانه‌ای و هیاهوی بسیار باقی‌ خواهند ماند و خاک خواهند خورد. با تشکر از شما دوست عزیز. امیدوارم این کارهایی که ازشون نام بردی تله کابین و باغ حیات وحش و هرم ماهیا‌ن و آبزیان و شهربازی عظیم و… باشند که قبلا شهردار از آنها نام برده و منظور شما صرفا آبنما و درختکاری و آلاچیق سازی و زمین ورزش و اینجور کارهای روتین و معمولی نباشد. باز هم سپاس.

   موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

   پاسخ
  2. من

   حالا یه چادر و چارتا آلاچیق و آبگیر ساختند براتون، نه تله کابینی نه آکواریومی، نه شهربازی، نه پردیس مینیاتور، نه هیچ پروژه ی شاخص دیگه.
   از این پروژه های ما فوق تصور همشهریان یه چنتا نام ببرید لطفا.
   هتل نیایش پارسه هم که خبری ازش نیست. این بود پروژه های قطعی شهر شیراز؟ همشو یکی پس از دیگری همین جناب شعرا و رییس سازمان سرمایه گذاری شهرداری اومدن گفتن قطعیه، یا در مرحله ی عقد قرار داد قرار داره یا قراردادش امضا شده. کو؟ ساختند؟ حتی کلنگ هتل نیایش و شهربازی و تله کابین آکواریم و برج تاریخ رو هم به زمین نزدند و همه ی این پروژه ها که یه زمانی سرمایه گذار پاشون بود همگی فرار کردند رفتند.
   چجوریه که سرمایه گذار آکواریوم و شهربازی راضی میشه توی اصفهان بسازه ولی شهر ما خار داره که نمیان سرمایه گذاری کنند؟. چطور سرمایه گذار پارکهای آبی توی مشهد بهترین پروژه ها رو میده تحویل ولی توی شیراز همه چی برعکسه؟
   کو اون هتل نیایش؟ کو اون پردیس مینیاتور ؟
   کو شهربازی و کو تله کابین و کو باغ گلها و باغ پرندگان و .. ؟؟؟
   به اندازه ی کافی مسئولین شورا و شهرداری سر کارمون میذارن، شما دیگه مارو سر کار نذار امیر جان.

   موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

   پاسخ
  3. ارشیا

   من جمله ی شمارو تصحیح میکنم. فجایعی که شهرداری در بان شیراز و پارک دراک در دست انجام داره فراتر از چیزی هست که همشهریان فکرشو بکنند.

   موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

   پاسخ
   1. امیر کامیار

    البته من همیشه نقد منصفانه مدّ نظرم هست و با لفظ ” فجایع” که بکار بردید موافق نیستم. حرف بر سر اینست که نه بی‌دلیل پروژه‌های معمولی بزرگنمایی شوند و نه زحمات شهرداری نادیده گرفته شود. نکته مهمتر اینکه با اینهمه هیاهو و خرج در بام شیراز و پارک دراک توقّع این نیست که فقط در آنجا درختکاری و چمن مصنوعی و آلاچیق ساخته و بهره برداری شود چرا که این‌کارها در سطح شهر با هزینه کمتری قابل اجرا بود و نیازی به رفتن بالای کوه و خرج چند برابر نبود. پس باید بام شیراز و پارک دراک در زمان افتتاح دارای امکاناتی فراتر و بهتر نظیر باغ‌های گلها و پرندگان، آکواریوم ، شهر بازی و تله کابین و ….باشند تا اینهمه خرج در ارتفاعات قابل توجیه و دفاع باشد. انشا‌الله نتیجه هر چه هست تحولی‌ در شهر ایجاد کند

    موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

 2. سعید

  کار جالب و زیبایی هست … اگه چندین چادر ساخته بشه خیلی بهتر هست

  ادرس اجرای پروژه دقیقا کجا هست ؟؟

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 3. فرهاد

  انشاالله با افتتاح پروژه های تفریحی منحصر به فرد در ارتفاعات زیبا و رویایی شیراز کمبود شدید فضاهای تفریحی شیراز جبران گردد

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 4. حسین

  سلام.اقا نگا کنید.من چندین بار گفتم ی عده کارشون سنگ انداختنه و انتقاد.فقط ساخته شدن انتقاد کنن.عادت کردیم ما واقعا تو این شهر ک هر اتفاقی میفته شالو کولا کتیم برا انتقادو توهین.بابا بسه انصافی.پروژه دراک یکی از بهترین مروژه های شهری و منطقه هست.چرا انکار میکنید ی عده.بله اقا قرار نیس هر پروژ ای ک شرو میشه یساله بدن تحویل ک.کی گفته اینو.شما چرا شرایط کشور شرایط بحرانی کشورو درک نمیکتید.باید عاقل بود.یارو نوشته قبلا چرا پارکی ک تو گلستان درس کردن چرا درختاش سایه نداره!!بابا جان مبخای خودمون بشیم سایه.عزیز من درخت ک موشک نیست قد بکشه بره بالا.یواش یواش.عجله نکتید.بله مدیریت ضعیفه قبول دارم کمکاری یجاهایی میشه بله قبول دارم ولی داره کار میشه انصافا.من اصلا کاری ندارم ک کی تو شوراس .دارم دیده هامو میگم و انصافی به قضیع نگا میکنم.دست از تخریب برداریم.بسه.چقد باید ما شهرو استانو تخریب کنیم.چقد واقعا.بابا انتقاد خوبه عالیه ولی مسخره شهر و دیار خودتون بیغیرتیه..طرح های خوبی تد شیراز در حال انجامه اینو همه بدونید.شیرااز جنت طراز ایشالله سال به سال بهتر و بهتر میشه و ی عده تنگ نظر حسود و بخیل همیخورده اروم میشن.حساسیت رو شهر خوبه ولی تخریب و مسخره خیر.اینقدم نگیم فلان فلان شهر.اگرچه قبول دارم ک ایران دو سه تا شهر بیشتر نداره!!ولی ما امیدواریم ک شیراز روز بروز پله های توسعه و پیشرفتو طی کنه.ما میتونیم از پایتختی جوانان نهایت استفاده رو ببریم.امین جان تمام توجهتو بزار رو این موضوع بزا.تبلیغ خیلی خوبه.موفق و پایدار

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 5. امیرم

  دوست عزیز
  اگه با google maps به پارک دراک ملاحظه بفرمایید بغیر از ابنما و ابشار و الاچیق و مسیرهای پیاده روی و دوچرخه سواری حداقل ۱۴ یا ۱۵ پروژه ساخته شده است . منظور از اطلاع دقیق کاربری پروژه ها هست .

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *