معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز:

در اجرای پروژه ها کار را با برنامه ریزی بهتر دنبال خواهیم کرد

معاون فنی و عمرانی شهردار شیراز بر برنامه ریزی دقیق در اجرای طرح ها و پروژه های عمرانی تأکید کرد. به گزارش شیراز1400، مهندس حسین آرگیو در بازدید از پروژه «بام شیراز» در جمع خبرنگاران، گفت: ارتفاعات بام شیراز از بزرگراه کمربندی جوادیه تا ارتفاعات بلوار چمران را در بر می گیرد و تلاش داریم در این مساحتِ حدود هزار هکتاری تعداد سیصد هزار اصله نهال کاشته شود.
وی با بیان اینکه رفع معارض در اراضی ارتفاعات شیراز تا حدود زیادی انجام شده است، گفت: با توجه به این موضوع می توانیم با صبر و حوصله ی بیشتری کار پروژه را به پیش ببریم تا کیفیت کار از نظر طراحی و اجرا بهتر از گذشته دنبال شود.
معاون شهردار شیراز با بیان اینکه در ارتفاعات شیراز بویژه «بام شیراز» بستر مناسبی برای سرمایه گذاری فراهم است، اظهار کرد: ارتفاعات شیراز دارای ظرفیت های فراوانی در زمینه های گردشگری است و ما نیز به دنبال احداث مجموعه های سنتی، اقامتگاه های موقت و سنتی با کمک سرمایه گذاران بخش خصوصی هستیم و در اجرای این کار به هیچ عنوان به سمت احداث بناهایی با ظاهری مدرنیته و بزرگ مقیاس پیش نخواهیم رفت.
مهندس آرگیو با بیان اینکه مجموعه ارتفاعات شیراز بویژه بام شیراز مورد استقبال شهروندان است، گفت: در زمانهایی که با تعطیلی چند روز مواجه هستیم شاهد حضور هموطنان بویژه از مناطق جنوبی کشور به شهر شیراز هستیم و بسیاری از آنان نیز ارتفاعات را برای گردشگری انتخاب می نمایند؛ بنابراین می توانیم با سرمایه گذاری در گردشگری بر جاذبه های شهر شیراز بیافزایم.
وی هدف از تملک و سبز نمودن ارتفاعات را در ابتدا جلوگیری از دست اندازی سودجویان عنوان کرد و افزود: تلاش می کنیم با سبز نمودن ارتفاعات و درختکاری در آنها همواره هوای شیراز را پاک نگاه داریم.
معاون عمرانی شهرداری شیراز بار دیگر با بیان اینکه هیچ پروژه ای را تعطیل نخواهیم کرد، افزود: در تمام پروژه ها تلاش خواهد شد مهندسی ارزش را به آن اضافه کنیم تا هم کیفیت کار ارتقاء یابد و هم هزینه کاهش پیدا کند و هم پروژه ها با اولویت بندی جلو برود.
وی در خصوص متوقف نمودن پروژه بزرگراه کوهسار مهدی(عج) نیز گفت: اراضی ای که در این نقطه از پروژه قرار گرفته است دو نوع مدعی دارد که یک گروه خود را مالک اراضی می دانند و گروه دوم خود را مالک غارصی این اراضی می دانند و هر دو گروه خواستار دریافت وجه از شهرداری هستند بنابراین ادامه کار را منوط به تعیین تکلیف از سوی محاکم قضایی کرده ایم و تا آن زمان که دادگاه تکلیف را روشن کند پروژه متوقف است.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *