عنوان دومین شهر خلاق ادبی به شیراز می رسد؟

حافظیهمدیرکل امور اجتماعی استانداری فارس گفت: این امید وجود دارد که شیراز در آینده به‌عنوان دومین شهر خلاق ادبی جهان پذیرفته شود.به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از فارس از شیراز، علی‌محمد موسوی امشب در آئین پایانی جشنواره بین‌المللی شعر فجر بابیان اینکه حق شیراز است که میزبان جشنواره بین‌المللی شعر فجر باشد، اظهار داشت: چند سال پیش  شیراز به‌عنوان دومین شهر خلاق ادبی جهان پس از ادینبورو به یونسکو  معرفی شد اما به دلیل آن‌که در عرصه دیپلماسی با غرب به مشکل برخورد کردیم، در این کار موفقیتی حاصل نشد.

وی با ابراز خوشحالی از برگزاری جشنواره بین‌المللی شعر در شیراز افزود: ما در آن زمان، مستندات لازم برای پذیرش شیراز به‌عنوان شهر خلاق ادبی را برای یونسکو فرستادیم اما این پرونده بایگانی شد.

*شعر نبض جهان است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز در این آئین گفت: شعر نبض جهان است و نه‌تنها زبان ما که پناه ما نیز هست.بهزاد مریدی افزود: ما در بازگویی روایت شاعر از جهان پناه می‌گیریم، چه این روایت تغزلی و چه آشوبناک باشد.

وی افزود: همان‌گونه که اشعار حافظ با نبض پرتپش عاشق و قلب آرام عارف هماهنگ شده، این زبان شعر است که پناه پرتلاطم انسان می‌شود.این مسئول خاطرنشان کرد: حالا که هندسه موزون کیهانی به ارتعاشات لرزان فضایی تغییر کرده جهان شعر نیز از توان تغزل به اضطراب شعر سپید تغییر کرده است.

مریدی خاطرنشان کرد: افسوس که زبان حال خود را بازگو  نمی‌کنیم زیرا شاعران را نمی‌شناسیم.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

3 نظر

  1. فرهاد

    متاسفانه به دلیل ندانم کاری و کم کاری مسئولین شهر و استان این عنوان به شهرهای دیگر جهان داده شده است و اگر اشتباه نکنم تا الان۸ شهر جهان به عنوان خلاق ادبی رسیده اند و در صورت کسب این عنوان توسط شیراز فقط باید به عنوان شهر خلاق ادبی اکتفا کرد نه دومین شهر خلاق

    پاسخ
  2. امیرم

    شهر خلاق در هر زمینه ای چندمین بودن مهم نیست همینکه جز شهرهای خلاق ادبی باشیم کافی هست . مثلا در مورد صنایع دستی نمیگویند چندمین شهر خلاق صنایع دستی در مورد گردشگری و … هم همینطور هست .

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *