تاریخ : پنج شنبه, ۲۳ مرداد , ۱۳۹۹ Thursday, 13 August , 2020
2

شهردار صدرا هم بازداشت شد

 • کد خبر : 23608
 • ۰۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۱
منوچهر قائدی، شهردار صدرا

منوچهر قائدی، شهردار صدرا

سایت خبری – تحلیلی شیراز۱۴۰۰ : پس از اینکه در ماههای اخیر مباحث زیادی درباره زمین خواری در شهر صدرا در رسانه های مختلف منتشر و خبر دستگیری دو تن از مدیران رده بالای شهرداری صدرا در رسانه ها پیچید، امروز خبر بازداشت شهردار صدرا در خروجی خبرگزاری ها قرار گرفت.

در روز ۲۵ آبان خبری در شبکه های اجتماعی دست به دست شد که در این روز ماموران امنیتی با مراجعه به شهرداری صدرا یکی از معاونان و رییس یک کمیسیون این ارگان را دستگیر کردند و در همان زمان شایعاتی درباره قریب الوقوع بودن بازداشت منوچهر قائدی شهردار صدرا شنیده می شد که این شایعه سرانجام امروز رنگ واقعیت به خود گرفت و خبرگزاری ایسنای فارس به نقل از یک منبع موثق نوشت : ” در پی بازداشت دو نفر در شهرداری صدرا که طی هفته‌های گذشته انجام شد، شهردار این شهر نیز امروز بازداشت شد. براساس این گزارش، بازداشت شهردار صدرا از سوی نهادهای امنیتی انجام شده است. “

اما نکته جالب در این بین مصاحبه نسبتاً مفصل شهردار صدرا با روزنامه خبرجنوب تنها دو روز بعد از بازداشت دو نفر از کارمندان شهرداری این شهر در تاریخ ۲۷ آبان بود که به نظر می رسد برای دوری از هیایوی ایجاد شده و قانونی بودن فعالیت این فرد از سوی شهرداری صدرا انجام گرفته است.

اختلاس کلیدواژه ای که در صدر اخبار قرار دارد

در روزهایی که دادگاه رسیدگی به بابک زنجانی در حال انجام هست و فساد مالی بی سابقه وی در تاریخ ایران که فساد ۳ هزار میلیارد تومانی گروه امیر منصور آریا را به ریشخند می گیرد، نقل محافل است خبر فسادهای کوچک تر هر چند روز یکبار خبرساز می شود. پس از رونمایی از فساد جدید ۱۶۰ میلیارد تومانی در وزارت نفت که عامل آن نیز مانند خاوری به کانادا گریخته است، امروز معماری نیوز به فساد در شهر صدرای شیراز پرداخت و با تیتر ” مسوولان شهرداری شهر صدرا در فارس بازداشت شدند ” نوشت :

اگر تا امروز تنها صحبت از «زمین‌خواری‌های میلیاردی و پیچیده» در صدرا بود؛ حالا پای اختلاس چند ده میلیاردی هم به میان آمده است. ماجرا نیز برمی‌گردد به دو هفته پیش، وقتی خبر آمد که تعدادی از مسوولان سابق و کنونی شهرداری صدرا بازداشت شده‌اند؛ خبری که هیچ‌کدام از مسوولان قضایی، امنیتی و سیاسی استان حاضر به تایید یا تکذیب آن نشدند.
هادی پژوهش، معاون سیاسی- امنیتی استاندار فارس، خبر داده که بازداشت مسوولان شهرداری شهر صدرا صحت دارد: «چون شنیده‌ام که تایید شده، تایید می‌کنم».

شهر صدرا به دلیل نزدیکی به شیراز، خوش آب و هوا بودن و داشتن زمین حاصل خیز مورد هجوم زمین خواران و اختلاس گران قرار گرفته است.

شهر صدرا به دلیل نزدیکی به شیراز، خوش آب و هوا بودن و داشتن زمین حاصل خیز مورد هجوم زمین خواران و اختلاس گران قرار گرفته است.

ظاهرا این بازداشت‌ها از سوی نهادهای امنیتی و به دلیل اختلاس و ارتشای ده‌ها میلیارد تومانی مسوولان شهرداری صدرا صورت گرفته است. نام شهر ٢۶ ساله صدرا اما ۶٧ روز پیش بود که تیتر خبرها شد؛ وقتی حسین معصوم، مشاور وزیر راه و شهرسازی در سفر یکم شهریورماه خود به شیراز به ایسنا گفت: زمین‌خواری‌های انجام شده در صدرا «بزرگ» است و «عده‌ای تحت پوشش وقف که نهاد حقوقی تاثیرگذار است، به دنبال سوءاستفاده و تصاحب اراضی ملی بودند».

معصوم با اشاره به «پیگیری‌های قضایی» صورت گرفته درباره این موضوع عنوان کرد که یک هیات قضایی پس از «بررسی‌های دقیق» به این نتیجه رسیدند که آرای پیش‌تر صادر شده «خلاف بین شرع است»؛ به همین دلیل ریاست قوه قضاییه تجویز اعاده دادرسی را قبول کرد و دستور توقف عملیات اجرایی موقوفه و بررسی مجدد صادر کرد.

مشاور وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه دادگاه بدوی رای سابق را بدون توجه به موارد خلاف شرع تایید کرده است، گفت: ما مجدد اعتراض کردیم و رییس قوه قضاییه دستور رسیدگی مجدد صادر کرد.

اما این زمین‌خواری چگونه صورت گرفته است؟ به گفته معصوم، «براساس وقفنامه‌ای که ارایه شده که البته هیچگاه اصل وقفنامه‌ای را در هیچ مرجعی موقوفه ارایه نداده‌اند، پنج ششم موقوفه این وقف به آقای ابراهیم رامجردی می‌رسد (که در امریکا ساکن است) و یک ششم برای انتفاع خود وقف می‌ماند و این یعنی اینکه چیزی عاید فقرا، مردم و مستمندان نمی‌شود».

مشاور وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: تعریف «مزرعه باجگاه» معلوم است و اراضی احیا شده هم مشخص است، اما امروز موقوفه آن را به کل شهر جدید چند هزار هکتاری تسری داده است. حال آنکه «محدوده شهر صدرا ١٧ هزار هکتار است که پنج هزار آن داخل محدوده و ١٢ هزار آن در حریم است و مورد اختلاف ما با موقوفه در اکثر این اراضی وجود دارد».

اما این اراضی متعلق به کیست؟ در حاشیه آن دیدار مهدی خانی، مدیرعامل شرکت عمران شهر صدرا به ایسنا گفت: ما قائل به این نیستیم که این اراضی متعلق به موقوفه است، بلکه این اراضی، اراضی ملی بوده است و بعدها به اسم موقوفه تبدیل شده است. این اراضی قطعا اراضی ملی است و به نام دولت هم انتقال خواهد یافت. حسین معصوم نیز ابراز امیدواری کرد که «با پیگیری موثر قضایی بتوانیم آن را به دولت، بیت‌المال و مردم برگردانیم».

به گزارش شیراز۱۴۰۰، اکنون باید در انتظار نشست و دید که نتیجه این بازداشت ها چه خواهد بود و شهر صدرایی که قرار بود به عنوان یک شهر جدید دارای امکانات مناسب برای میزبانی از ساکنان خود باشد، چرا از ابتدایی ترین امکانات مانند مدارس، درمانگاه، فاضلاب و … محروم مانده است و نقش چنین اختلاس هایی در وقوع این وضعیت چیست.

>
نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.
telegram
لینک کوتاه : https://shiraz1400.ir/?p=23608

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 24در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲۴
 1. با سلام
  اگر دلسوزی و مسلمانی باشد که نیست در خیلی از شهر های ایران این دزدیها بوده و هست
  نمونه اش در یکی از شهر های استان اذربایجان غربی
  شهر دار سابق این شهر با همدستی چند نفر از کارکنان و شورای شهر چند میلیارد اختلاس کردند/ از استان امدند بررسی کردند تو مسجد هم گفته شد / پرونده تشکیل شد
  چون اقای …….. از خانواده ی معظم شهدا بودند تا الان خبری ازش که نیست هیچ
  نامبرده را بردند شهر دار یک شهر دیگه کردند و به ریش مردم خندیدند
  البته در پشت ایشان نماینده ی سابق این شهرستان که ادم قلدری هست و یکی از مهرهای
  بزرگ اطلاعات هست هست

 2. شهردار شهرخور ندیده بودیم که الحمدا… اونم دیدیم ! نفر بعدی نیاد خودمونو بدزده ببره صلوات !

 3. ایشون کسی بود که مانع احداث بزرگراه شیراز صدرا و اتصالش به بزرگراه ارین بود چرا که بخشی از زمین های مورد تهاجم در مسیر بزرگراه بودن. و همین طور مخالف احداث مترو شیراز صدرا چرا که باید پول خرج میکرد و چیزی برای بردن نمیموند.
  این اقا کوچکترین کار برای صدرا نکرد اتوبوسهای پوکیده خطوط صدرا رو ببینید.
  و کلا به نظر من از اول اشتباه بود که صرا از شیراز جدا شد الانم باید صدرا بیاد جزو مناطق شهرداری شیراز که هم در وسعت و هم در جمعیت شیراز تاثیر بزاره.

  • بهترین نظری که خوندم
   .
   بازم خدا رو شکر که رسوا شدند
   .ایشالا بقیه هم رسوا بشوند….

   • حق والانصاف اگه عدالت علی اجرا شود،باید حیثیت افرادی را که بیت المال را اختلاس میکنند در ملا عام افشا کنند تا درس عبرت برای سایرین باشد.در همین شهر صدرا شما بیایید صبحها ببینید کارگران شهرداری برای ماهی چن صد تومان بخور و نمیر چگونه زحمت میکشند وبرای جلوگیری از سرما کارتنها را آتش زده و خود را گرم میکنند.خدا شاهده یه روزی میرسه که حق این مظلومان گریبان سواستفاده کنندگان را خواهد گرفت

 4. متاسفانه تعداد زیادی از خیابان های صدرا فاز ۲ از سال گذشته تا کنون زیر سازی و اماده آسفالت شده بودند که به دلیل عدم آسفالت آنها همه هزینه ها به بیت المال تحمیل شده و هیچ سودی برای فاز ۲ نداشته است. ضمن اینکه زیر سازی ورودی دوم صدرا نیز نیمه کاره به حال خود رها شده و مشکلات عدیده ای را برای ساکنان این مناطق بوجود آورده است. شیراز ۱۴۰۰ عزیز لطفا در صورت امکان گزارشی از فعالیت های نیمه کاره در فاز ۲ ارایه نمایید . باشد که موثر واقع شود. ضمن اینکه وضعیت امنیت در فاز ۲ نیز به شدت مورد سوال است.

 5. آقای قائدی در مصاحبه های تلوزیونی و مطبوعات همواره با بکار بردن ادبیات فلسفی و کلمات و جملات قصار و اشاره به نظریات فلاسفه و اندیشمندان جهان نوعی عوام فریبی می کردند و خود را شخصی مومن، بسیجی و فیلسوف جا می زد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. این جناب شهردار …….. رو میلیارد کرده ؛ وی چندین ملک تجاری و مسکونی را به اسم …… کرده و …..بیسوادش درحال حاضر توی کارخرید وفروش زمینهای صدرا می باشد

 7. از وقتی آقای دکتر شهردار صدرا شد کلیه عوامل شهرداری را تغیر داد و افرادای با شرایط خاص رو در پست های خاصی منصوب کرد (در حال حاظر ۹۰%مجموعه شهرداری لر هستند) و کسی حامی دکتر قاعدی نبود جز آقای……………….بماند که آقای قاعدی داماد یکی از خانواده های با نفوذ هم هست.
  در مجموعه شهرداری به جز افراد معدودی بقیه رشوه بگیر هستن با سند و مدرک هم ثابت میکنم به عنوان نمونه مناقصات میلیاردی به صورت کاملا گنگ برگذار میشد و اجرا میشد که نتیجه اوون هم کیفیت پایین کارهای انجام شده توسط شهرداری بود.

  • مملکت پر از مدیران دزد های پررو ی متظاهر شده است
   جالب است که وقتی یک هزارم آنها تحت تعقیب قرار می گیرند به سادگی می‌روند!!!

 8. زمین خواری رسمی داره غوغا میکنه بعضا هم مدیران کلان و افراد حقیقی دارای جایگاه حقوقی دارن این زمین خواری هارو انجام میدن! جایی اختلاسی اتفاق نمیفته مگر اینکه ریشه در دستگاه دولتی داشته باشه

 9. با سلام و ادب
  بنده در انتخابات شورای شهر صدرا شرکت کردم .با یکی از این آقایون که الان شورای شهر صدراست ائتلاف کردیم .یک روز مانده به انتخابات به من گفت .هزار تا شناسنامه برام آوردند و ۲۰ میلیون باید بدیم .فردا هم افراد حاضر میشوند و جلو صندوق های رای شناسنامه ها رو می گیرند و به ما رای می دهند.
  خدا را شاهدم که گفتم من از این پولها ندارم. اگر شورا هم برم فقط می خوام برای مردم کار کنم.
  حالا فهمیدم که چرا ایشون ۲۰ میلیون رو داد و عضو شورا شد.
  بفرمایید شهردار مورد تایید شورای شهر دزد از آب در اومده .کسی باور می کنه شورای شهر صدرا افراد سالمی باشند.

 10. باسلام همین اقای به اصطلاح دکتر که هیچ گاه هیچ گاه دکترا نگرفت دو سال شهردار نوراباد ممسنی بود شد یکی از بساز بفروش های قدر در یاسوچ و قشم و کیش ضمنا اینم بگم که خوانواده ی بسیار ضعیف بوده که الان یکی از میلیاردر های فارس شده . که این پست اخریش هم با رانت چندتا شورای شهر که واقعا استحقاق شواری شهری رو نداشتن شهردار شد

 11. گر حکم شود که مست گیرند در شهر هر آنکه هست گیرند

 12. بابا تو رو خدا چرا مسولان قوه قضایه قاطعانه با همچنین ادمای برخورد نمیکنن که هیچ مسئولی ،مقامی جرات همچین کاری رو نکنن. چرا باید تو مملکت جمهوری اسلامی ادمهای پیدا میشن که دم از خدا و پیغمبری میزنن میان چند صباحی مسئول میشن چند ده میلیارد میخورن اخرش یه جریمه کوچیکی میدن راس راس میگردن.چراااااااااااااااااااااااااااااااا¡¿¿¿¡¡¡¡¡یکی به سوال من جواب بده تا نترکیدم

 13. گر خواهند که دزد گیرند…
  با این دزد هم کاری نخواهند کرد

 14. این چیزا واسه ما شده عادی اگر راست میگید یه روز بگید فلان مقام دزدی نکرده کار ما رسیده به جایی که شورای شهر هم اختلاسهای ملیاردی میکنند ضمنا این یک زره از اون اختلاسها هست کهمشخص شده الله هو اعلم

 15. بی زبانها حقوقشون کم بوده اختلاس کردن حتما پول لازم داشتن میفهمی پول لازم داشتن

 16. سلام بر همگی
  نمی دانم این نظرات را آقایان مسئول می خوانند یا نه …. ولی اگر همان زمان که انتخابات شورای شهر صدرا برگزار شد و تقلب بسیار صورت گرفت و داد همه بالا رفت و شکایت ها شد و … فرمانداری و استانداری محترم بنا به مصالحی اعتراضات را نپذیرفتند و انتخابات را تائید کردند … هر چقدر امام جمعه صدرا فریاد زد کسی گوشش بدهکار نبود … این هم نتیجه. آقایان مسئول، ترا به خدا اینقدر مصلحت اندیش نباشید. همین مصلحت اندیشی بدترین آفت نظام است. خواهشا به قانون عمل کنید تا همه بدانند که در صورتی که خلاف کنند به بدترین مجازات گرفتار می شوند.

 17. انتخابات شورای شیراز و صدرا شده بر پایه باند بازی و اعتلاف کله گنده های سرمایه دار
  متاسفانه مسئولین نخبه زیادی هستند که در انتخابات با صداقت و بدون ریا شرکت میکنند اما در مقابل شانتاژ ها و رقابت نادرست قدرتمندان کم میارن و کنار زده میشن.
  کاش مردم برای یکبارهم که شده درس عبرت بگیرند و به زرق و برق شانتاژ ها رای ندن و به کسی رای بدن که صادقانه و بدون هیچ پا در عرصه میذاره و هیچ خرجی نمیکنه

 18. اینها یه مشت دزد هستند که چشم و دل سیر ندارند همه دنیا را برای خودشون میخواهند حتی با آبروی خانواده و خاندانشان بازی میکنند. تف به شرفشان

 19. مسولیت فارس لطفا به آقای مهدی خانی مدیر شرکت عمران صدرا کمک کنید.ایشان در درون شرکت با مافیای فساد روبروست که بسیار هم با نفوذ هستن.خدایا کاش صد تا مدیر سالم مثل ایشان داشتیم

 20. همه عوامل شهرداری صدرا و شورای شهر که دستگیر شدند الان آزادن و دارن با پولای اختلاس شده زندگی میکنن، حتما اشتباهی شده بوده خخخخخخخخخخخخخ

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.