یک سال حبس برای متخلف هتل ساز در منطقه ارژن و پریشان فارس

81852554-70327095مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس گفت: فرد متخلفی که در منطقه حفاظت شده ارژن و پریشان فارس اقدام به احداث هتل کرده بود به یک سال حبس محکوم شد.
به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، حمزه ولوی افزود: این فرد متخلف که در منطقه یاد شده اقدام به تاسیس هتلی به اسم ‘کاخ ایرانیان’ کرده بود با پیگیری های این اداره کل علاوه بر رفع تصرف از اراضی ملی، به یک سال حبس تعزیری نیز محکوم شد.
وی بیان داشت: برخی افراد با کاشت نهال و یا ساخت و ساز به مرور زمان وارد اراضی ملی می شوند و این گونه اراضی را را جزو زمین های خودشان به حساب می آورند در حالی که نقشه تمام این زمین ها مبنی بر مالکیت دولت موجود است .
ولوی با اشاره به این که این اداره کل به شدت با هر گونه زمین خواری و کوه خواری در مناطق حفاظت شده مبارزه می کند اظهارکرد: بعدازبازنگری نقشه ها و مشخص شدن نتیجه، بدون تردید به سراغ افرادی که در۳۰ سال گذشته اراضی حفاظت شده دولتی همجوار با زمین های خود را تصرف کرده اند، خواهیم رفت و زمین ها را پس می گیریم و ساخت و سازها نیز تخریب می شوند.
منطقه حفاظت شده ارژن و پریشان در بخش جنوبی رشته کوه های زاگرس و در ۶۰ کیلومتری غرب شیراز قرار دارد و راه مهم ارتباطی فارس به استان های خوزستان و بوشهر از کنار این منظقه می گذرد.
در شمال این منطقه روستای دشت ارژن و در فاصله ۲۰ کیلومتری غرب آن شهر کازرون واقع شده است.
در حد فاصل تالاب ارژن و پریشان، منطقه ای به وسعت حدود شش هزار هکتار که غالبا از جنگل های انبوه بلوط پوشیده شده به عنوان محدوده امن منطقه حفاظت شده ارژن و پریشان انتخاب شده و از سال ۵۷ توجه ویژه ای به آن می شود و از هر گونه فعالیت کشاورزی، دامداری و فعالیت های انسانی در آن جلوگیری شده است.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

4 نظر

 1. فرهاد

  امین جان این هتل جزو همان پروژه گردشگری نیست که شما هم اخبار اجرای آن را در سایت گذاشته بودید؟

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 2. امیر کامیار

  نشانی‌ از پروژه عظیم گردشگری که در ارژن معرفی‌ شد و خیلی‌ هم روی آن مانور داده شد ندیدیم. شاید همین بوده که به این روز افتاده. متاسفانه مناطق خوش آب و هوا مانند ارژن و مارگون که میتوانند جاذبه گردشگری طبیعی باشند و جذب توریست کنند فاقد امکانات مناسب و استاندارد توریستی هستند. اینها سرمایه هایی هستند که به هدر میروند

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 3. من شیرازی

  من یه سئوال برام مطرح اونم اینکه مملکت چطور در یک دولت به سرمایه گذار مجوز میدن در دولت بعد یه دفه طرف متخلف و مجرم میشه چرا قبل از اینکه این همه سرمایه طرف برزیه جلوشو نگرفتن گذاشتن خوب که ساخت بعد اقدام کنند این دیگه نوبر نمونش همین و هتل آسمان وای به حال ما و سرمایه گذار

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *