مخالفت واشنگتن با تحویل اس-۳۰۰ به ایران

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با تکرار ادعای حمایت ایران از تروریسم از مخالفت واشنگتن با تحویل سامانه موشکی اس-۳۰۰ به این کشور خبر داد . به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سایت وزارت خارجه، جان کربی سخنگوی این وزارتخانه در کنفرانس خبری خود از سفر وزیر خارجه آمریکا به شهر وین برای شرکت در مذاکرات سوریه خبر داد.

وی در این نشست به مسائل مختلفی از جمله وقوع حمله به مرکز آموزش نظامی در اردن اشاره کرد که در جریان آن چند نظامی آمریکایی کشته شدند.

کربی همچنین توافق هسته ای با ایران را تنها یک توافق در زمینه مسائل هسته ای دانست و گفت هنوز موضع آمریکا درباره حمایت ایران از تروریسم تغییر نکرده است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادامه گفت: ما همچنان معتقدیم که ایران باید حمایت خود را از گروه های تروریستی قطع کند. وی تاکید کرد: ما با ایران و روسیه در مذاکرات سوریه همچنان گفتگو خواهیم کرد.

کربی درباره فروش تسلیحات پیشرفته به ایران نیز گفت: ما مخالفت خود را با فروش اس- ۳۰۰ و دیگر سامانه های پیشرفته به ایران اعلام کردیم.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *