تعریف عجیب و خجالت آور رییس اداره ورزش و جوانان شیراز از حمایت از تیم های ورزشی

Captureسایت خبری – تحلیلی شیراز۱۴۰۰: رییس اداره ورزش و جوانان شیراز در مصاحبه ای که اخیرا با خبرگزاری ایرنا انجام داده با لحنی عجیب که نشانه هایی از منت گذاری بر تیم های ورزشی و انجام کاری خارج از وظایف تعریف شده خود دارد، گفته است که در حد توان از تیم فجرسپاسی حمایت شده است!

محسن سالاری در این مصاحبه که بیشتر حالت رپورتاژ آگهی دارد تا پرسشگری خبرنگار یک خبرگزاری از مقامی مسوول، در همان ابتدای مصاحبه توپ را از زمین اداره متبوع خود در حمایت از تیم فجرسپاسی خارج کرده و گفته: ” طبق قانون اجازه نداریم به تیم ها و باشگاه های حرفه ای کمک کنیم.” و در ادامه با لحنی منت گذارانه بیان داشته: ” درحد توان از تیم فجر سپاسی حمایت کرده ایم.”

رییس اداره ورزش و جوانان شیرازضمن تشکر از مسوولان سپاه فجر استان در حمایت از تیم فوتبال فجر گفته است : “باور داریم که در سایه همدلی و یک کار تیمی می توانیم شاهد موفقیت فجر شهید سپاسی باشیم به همین جهت در کنار مسوولان تیم خواهیم بود.” سالاری ضمن تشکر از مسوولان سپاه فجر استان در حمایت از تیم فوتبال فجر افزوده : “باور داریم که در سایه همدلی و یک کار تیمی می توانیم شاهد موفقیت فجر شهید سپاسی باشیم به همین جهت در کنار مسوولان تیم خواهیم بود.”

حال مشخص نیست که مسوولان اداره ورزش و جوانان شیراز قرار است بصورت فیزیکی درکنار تیم باشند یا این حضور به معنی حمایت مالی از این تیم است، ضمن اینکه مشکلات کنونی تیم فجرسپاسی و مقایسه با هزینه هایی که سپاه آذربایجان شرقی برای تیم تراکتور انجام داده این سووال را در ذهن ایجاد میکند که سپاه فجر فارس دقیقا چه حمایت هایی از تیم سپاسی انجام داده که اکنون این تیم حتی برای هزینه حمل و نقل و غذای خود با مشکل روبروست؟

این مقام مسوول با بیان این که یکی از دغدغه های تیم های فوتبال فراهم آوردن شرایط سخت افزاری بویژه محل برگزاری مسابقات است،گفته است: “ابتدا سعی کردیم مدیران و کادر فنی تیم فجر این دغدغه خاطر را نداشته باشند و به همین جهت هم زمین چمن حافظیه را در اختیار این تیم قرار دادیم و هزینه های جانبی آن هم توسط اداره کل ورزش و جوانان فارس و شهرستان شیراز پرداخت می شود.”
سالاری در ادامه گفت: “بسیاری از تیم های بزرگ فوتبال در سطح لیگ برتر و دسته یک برای برگزاری بازیهای خود این هزینه ها را پرداخت می کنند که خوشبختانه تیم فوتبال فجر از این لحاظ معاف است و می تواند تا پایان لیگ دیدار های خود را با خیالی آسوده در این ورزشگاه برگزار کند.” وی با بیان این که معمولا این قبیل حمایت ها از تیم های ورزشی دیده نمی شوند،اظهار داشت : “تمام این اقدامات برای اداره کل ورزش و جوانان استان و شیراز بار مالی دارد.”

نکته جالب در این بخش از صحبتهای جناب سالاری این است که وی از رایگان بودن زمین بازی برای فجر خبر داده و البته هیچ اشاره ای به کیفیت بسیار نامناسب این زمین و هزینه میلیاردی هدر رفته برای بازسازی این چمن در سال 92 نداشته و مشخص نیست زمینی که بطور کامل خاکبرداری و نوسازی شده چرا تنها پس از دو سال به این شکل درآمده به نحوی که تیم های برق نوین و کارا مجبور باشد برای میزبانی از بازی های خود در لیگ دسته دوم به سعادت شهر بروند؟ نکته جالب تر اینکه این مقام مسوول کلیه حمایت های مالی و میلیاردی سایر استان ها را از تیم های مطبوع خود فراموش کرده و با بزرگنمایی اختصاص زمین چمن رایگان به فجرسپاسی و نامعمول خواندن چنین اقداماتی(!)، در تصور خود و همکارانش لطف بسیار بزرگی به ورزش فارس و شیراز کرده اند و البته منت گذاری دوباره وی در پایان مبنی بر دارا بودن بار مالی این اقدام به کنار!

سالاری به انعقاد تفاهم نامه بین اداره کل ورزش و جوانان استان و صدا و سیمای مرکز فارس اشاره کرد و افزوده است : “یکی از دستاوردهای این تفاهم نامه پخش زنده بازی های تیم فجر در طول رقابت های لیگ دسته اول از شبکه فارس است.” وی اضافه کرد: ” پخش زنده بازی های این تیم زمینه مناسبی برای باشگاه فجر در جهت جذب اسپانسرفراهم ساخته و امیدوارم دست اندر کاران این باشگاه از این فرصت طلایی بهره لازم را ببرند.” وی ادامه داد:” تمام این کمک ها با توجه به محدودیت هایی که داریم صورت گرفته است و در ادامه نیز از سایر تیم های دیگرهمچون برق شیراز، برق نوین فارس، کارا شیراز و دیگر رشته هایی که در لیگ های مختلف حضور دارند حمایت خواهیم کرد.”

این بخش از مصاحبه سالاری، حقایق تلخ و ناگوار دیگری را برملا می سازد و آن نیاز به “انعقاد تفاهم نامه” برای پخش بازی های فجرسپاسی از صدا و سیمای مرکز فارس است، در حالیکه این مرکز وظیفه دارد مانند دیگر مراکز استانی بازی تیم های ورزشی استان را که در سطح کشور برگزار می کنند به طور زنده پوشش دهد، نه اینکه وی این اقدام را فرصتی طلایی برای فجرسپاسی بداند. و البته در ادامه باید گفت که اگر حمایتهای شما در این سطح خلاصه می شود همان بهتر که به خود زحمت نداده و به حمایت از تیم های شهرمان اقدام نکنید.

در پایان این نکته را باید بیان داشت که سطح و بیان شما از “حمایت از تیم های ورزشی” بسیار سطحی، ناامیدکننده و تاسف بار و توان شما کم و ناچیز است و بهتر است با کنارگذار گذاشتن اینچنین حمایت هایی بیش از این موجبات شرمساری و خجالت طرفداران ورزش فارس در برابر اقدامات بزرگ خود نشوید!

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

4 نظر

 1. عماد

  به نظرم فارس همیشه در ایران مظلوم بوده و علت اصلی اون هم بی کفایتی مسئولین بخصوص در عرصه ورزش هست . مشهد و تبریز رو مثال بزنم بعد از چند سال بی تیمی الان تیم های شهرشون برای قهرمانی میجنگن و ما تیم های سطح اولمون رو یکی یکی از دست دادیم و هیچ تلاشی برای بازگشت به سطح اول کشور نداریم . متاسفانه از لحاظ سخت افزاری و توسعه فضای ورزشی بسیار ضعیف هستیم حتی برخی از شهر های کوچیک امکانات و سالن های به مراتب بهتری از شیراز دارن . من بعضی وقتا خدارو شکر میکنم پدران ما یک روزی ورزشگاه دستغیب رو ساختن خدا باووشون هم بیامرزه .
  فجر داره نتیجه میگیره تو رو خدا یکی از شما مسئولین بیدار بشه . ما کم صنعت بزرگ توی شیراز نداریم یکی رو بعنوان اسپانسر پیدا کنید . دایتی ، لاستیک دنا ، رامک ، ب آ و خیلی از شرکت های بزرگ میتونن حامی مالی باشن . این موضوع پول نیست عرضه هست می فهمین عرضه !!!!

  پاسخ
 2. شهر من شیراز

  به نظر من یک سری هستند که نمی خواهند ورزش فارس در عرصه ملی موفق باشد وگرنه فارس کم نداشته تیم هایی که بعد از یک یا چند سال به دلیل مشکلات مالی و عدم حمایت حذف شده اند مانند ارژن و برق ودایتی (فوتسال)برق و مخابرات و بهمن (فوتبال) لوله آ اس (بسکتبال)پارس مهر (والیبال) و… استانی اگر قرار باشد ورزشش موفق باشد میشود و اگر هم قرار باشد نشود به بهانه های مختلف نمیشود چگونه است که استان های دیگر از حمایت دولت برخوردار هستند ولی به فارس که میرسد میگویند نداریم؟؟!!

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *