گزارش تصویری : افتتاح پل روگذر نصر – فضیلت

افتتاح پل روگذر نصر – فضیلت 

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

15 نظر

 1. ایمان

  این پل اگر تا انتهای بلوار فضیلت امتداد داده میشد و با تقاطع غیر همسطح به مدرس وصل میشد به مراتب کارایی بهتری داشت و خوش مسیر تر بود.
  و اینکه شهرداری اینده نگر نیست و پل ها رو چهاربانده بجای شش باند طراحی میکنه جای تعجب داره.

  پاسخ
   1. ح

    این پروژه وقتی کارایی داره و تکمیل میشه که در انتهاری بلوار فضیلت با یک پل چپگرد به بلوار مدرس یا با یک پل مستقیم به بلوار ایثار وصل بشه.
    در حالت فعلی تمام حجم ورودی به بلوارفضیلت از تمامی انشعابات ( ساحلی، خرامه، نصر، سرداران و کمربندی شمال شرقی) به بلوار مدرس تخلیه میشه که عملا این ظرفیت رو نداره.
    همین الان شاید پنجاه درصد ماشین های خروجی از بلوار فضیلت از اولین بریدگی بلوار مدرس به سمت فرودگاه و کمربندی شرق یا به سمت بلوار ایثار و ارتش و دروازه کازرون تغییر مسیر میدن.

   2. شیراز۱۴۰۰

    دقیقا بر میگرده به مون موضوعی که اشاره کردم : تکمیل نبودن رینگهای شهری! نمیدونم شهردار چطور میگه رینگ شرقی تکمیل شده. ساخت چندتا بلوار که ارتباط کاملی باهم ندارن به معنای تکمیل شدن رینگ شهری نیست. گاهی فکر میکنیم که قصد دارن گنجشک را رنگ کرده و به جای قناری بفروشند

  1. سعید

   البته باید این مورد در نظر گرفت که تمامی ورودی ها و خروجی ها باید دارای ظرفیت یکسان باشند و اگر این پل دارای ۳ خط رفت و ۳ خط برگشت می بود اون زمان با ظرفیت ۲ خطه بودن تونل سعدی همخوانی نداشت و باعث ایجاد ترافیک وحشتناکی در ورودی تونل میشه

   پاسخ
 2. AA

  هر چند پل کاملا ساده ای هست ولی یکی از مزایای اصلی این پل ، این هست که با توجه به دور برگردان زیر این پل، مشکل عدم وجود دو تا از لوپهای تقاطع فضیلت-سرداران حل میشه و دسترسی مناسبی رو برای خودروهای در حال عبور از سمت دلگشا دربزرگرا ه سرداران به تونل و جاده خرامه ایجاد میکنه و مشابه همین وضع برای خودروهای در حال عبور از سمت تونل و جاده خرامه در بولوار فضیلت به زرگرا ه سرداران به سمت رسول اعظم.
  با اینکار هم دور برگردان موقتی و خطرناک سمت خروجی تونل به سمت جاده خرامه میتونه مسدود بشه و هم لازم نیست جهت دسترسی های فوق کلی مسیر رو برای دور زدن طی کرد و در واقع این پل مکمل تقاطع فضیلت-سرداران هست.

  پاسخ
  1. پدرام

   چجوری میشه دوربرگردون سمت تونل رو بست؟؟؟؟من هرچی فکر میکنم راهی وجود نداره که وقتی ازفضیلت به سمت تونل میاید بتونید برید سمت دلگشا!!!!!مگر با دور زدن در خروجی تونل ک کاملا خظرناک هست.
   ایا واقعا راهی درست کردن؟؟؟

   پاسخ
   1. شیراز۱۴۰۰

    شیراز یک مشکل داشت و این بود که هیچ پروژه عمرانی در مسیر تکمیل رینگهاش اجرا نشده بود، حالا که این طرح ها دارن اجرا می شن یه مشکل جدید بوجود اومده و این هست که طرح ها اجرا میشن ولی ناقص! در نتیجه بازدهی کامل رو ندارن. تونل سعدی و پل سرداران یکی از این نمونه ها هست. برای کسانیکه بخوان از فضیلت به سمت دلگشا برن به ناچار باید با استفاده از خیابان ساحلی به بلوار سلمان فارسی برسن و از اونجا به دلگشا

 3. علی

  چرا شهرداری شیراز از اسم بزرگراه میترسه هیچ کدوم از بزرگراه هایی که ساخته شده اسم بزرگراه نخورده!!همه ی تابلو ها زدن بلوار !یکی باید فرق بزرگراه و آزاد راه و بلوار رو بهشون بگه شاید نمیدونن

  پاسخ
 4. سینا

  تبریک به همشهریان عزیز دست شهرداری درد نکنه ولی ایکاش عرضش بیشتر بود و به صورت کامل اجرا شده بود تا توجیه پذیرتر میشد- تنها جایی که از عنوان EXp way برای بزرگراه وحدت استفاده شده ابتدای بلوار چمران قبل از زیرگذر شهیدان شیخی است

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *