باغ وحش شیراز به حمایت جدی مسوولان نیاز دارد

مدیر مجموعه گردشگری باغ وحش شیراز گفت: اداره و تامین هزینه‌های این باغ وحش توسط بخش خصوصی کار بسیار دشواری است و به همین سبب برای اداره این مکان به حمایت مسوولان ذی ربط نیاز داریم.

n00009394-b
به گزارش شیراز۱۴۰۰ و به نقل از مطبوعات فارس، حسین علی قهرمانی‌نژاد، در این باره افزود: با توجه به اینکه شیراز به عنوان یک قطب گردشگری کشور به شمار می‌آید توسعه، رسیدگی و توجه بیشتر به این مجموعه نیز می‌تواند رونق بیشتر گردشگری در این شهر را در پی داشته باشد.

مدیر مجموعه گردشگری باغ وحش شیراز بیان کرد: در شرایط کنونی و با توجه به میزان سرمایه گذاری اندکی که برای این باغ وحش صورت گرفته، هیچ گونه توجیه اقتصادی برای ادامه کار این مجموعه وجود ندارد و این درحالی است که برخی از گونه‌های جانوری موجود در این باغ وحش بیش از ۱۰ میلیارد ریال ارزش دارند.

وی، هزینه تغذیه جانوارن موجود در این باغ وحش را زیاد اعلام کرد و گفت: به طور مثال یک شیر بالغ روزانه برای تغذیه به حدود ۴۰ کیلوکرم گوشت نیاز دارد.

قهرمانی با اشاره به برخی مباحث مطرح شده در مورد حذف حیوانات از سیرک‌ها و یا تعطیلی باغ‌های وحش، اظهار داشت: نقد اگر منصفانه و همراه با پیشنهادهای قابل استفاده باشد، مورد استقبال قرار می‌گیرد اما متاسفانه این بحث‌ها از سوی عده‌ای و در شرایطی مطرح می‌شود که هیچ گونه راه حل عملی مشخصی برای جایگزینی این برنامه‌ها ندارند.

مدیر باغ وحش شیراز افزود: امروزه درکشورهایی مانند مالزی یاسنگاپوربه دلیل شرایط اقلیمی منحصر به فرد، باغ‌های وحش برایحیوانات موجود در آن بسیار مناسب و برای اداره کنندگان آن‌ها نیز کم هزینه‌تر است. وی اظهار داشت: باغ‌های وحش و یا سیرک‌ها تنها محلی است که مردم و به ویژه کودکان و نوجوانان می‌توانند از نزدیک با حیوانات آشنا شوند.

قهرمانی ادامه داد: پس از گذشت چندین سال، تلاش ما برای پیگیری بسیاری از وعده‌هایی که مسوولان قبلی استان برای حمایت از باغ وحش شیراز داده‌اند بی‌نتیجه باقی مانده است.

مدیر مجموعه گردشگری باغ وحش شیراز در نهم فروردین سال ۹۰ در گفت‌و‌گو با ایرنا اظهار کرد: با حمایت مسوولان استان فارس و افزایش امکانات موجود به زودی این باغ وحش تبدیل به یک مجموعه کامل گردشگری خواهد شد. قهرمانی‌نژاد در آن زمان این را هم بیان کرد: باغ وحش کنونی شیراز درشان شهری مانند شیراز با توجه به تعداد گردشگران آن نیست.

باغ وحش شیراز در کیلومتر ۲۰ اتوبان شیراز به تخت جمشید واقع شده است.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

2 نظر

 1. سعید --1--

  این صحبت ها از کسانی که همواره با حیوانات زبان بسته بدترین رفتار ها را داشته اند و بارها به دلیل شرایط افتضاح نگهداری این زبان بسته ها باعث آبرو ریزی شیراز در سطح کشور شده اند ، مضحک است .

  پاسخ
 2. عماد

  من باغ وحش شیراز رفتم متاسفانه شرایط نگهداری حیوانات خیلی دردناکه اگه سرمایگذاری کنن تنوع حیوانات خوبه میتونن یه باغ وحش با کلاس با شرایط خوب برای حیوونا فراهم کنن
  اصلا بحث گردش گری رو بزاریم کنار این زبون بسته ها چه گناهی کردن توی سختترین شرایط اسیرن !!؟؟

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *