شیراز میزبان ۱۰ فیلم سی و سومین جشنواره فیلم فجر می‌شود

در جریان چهاردهمین جشنواره فیلم فجر شیراز ۱۰ فیلم اکران می‌شود. به گزارش شیراز۱۴۰۰ و به نقل از مهر، دبیر این جشنواره در نشست خبری گفت: فیلم‌های IMG11404313 [800x600]ارغوان (کیوان علیمحمدی و امید بنکدار)، تگرگ و آفتاب (رضا کریمی)، طعم شیرین خیال (کمال تبریزی)، خانه دختر (شهرام شاه حسینی)، عصر یخبندان (مصطفی کیایی)، آزادی مشروط (حسین مهکام)، چاقی (راما قویدل)، ناهید (آیدا پناهنده) و نزدیک‌تر (مصطفی احمدی) آثاری است که در چهاردهمین جشنواره فیلم فجر شیراز به روی پرده می‌رود.

بهروز مرامی با بیان اینکه هنوز عنوان فیلم دهم جشنواره مشخص نشده است، افزود: در این دوره از جشنواره فیلم فجر شیراز به هرحال از تعداد فیلم‌ها و زمان جشنواره کاسته شده که این نیز به خاطر فشردگی برنامه‌ها و نبود منابع مالی است.

وی با اعلام اینکه چهاردهمین جشنواره فیلم فجر شیراز طی ۶ روز از ۱۵ تا ۲۰ بهمن ماه برگزار می‌شود، گفت: سینما سعدی و تالار حافظ در جریان برگزاری این جشنواره قرار گرفته‌اند که روزانه سه نوبت اکران در سینماسعدی در ساعت‌های شانزده، هجده و سی دقیقه و بیست و سی دقیقه انجام می‌پذیرد.

مرامی افزود: نمایش فیلم‌های جشنواره فیلم فجر در نوبت‌های ۱۸. ۳۰ دقیقه و ۲۰. ۳۰ دقیقه در تالار حافظ به صورت دعوت نامه‌ای برای اهالی فرهنگ و هنر صورت می‌گیرد.

رئیس اداره سینمایی ارشاد فارس با بیان اینکه در دوره‌های پیشین جشنواره گاهی دیده می‌شد در سه نوبت نمایش سینما‌ها تعداد تماشاچی برخی فیلم‌ها کمتر از پیش بینی است، از این رو در چهاردهمین جشنواره فیلم فجر ترجیح داده شد از تعداد فیلم‌ها و سینمای جشنواره کاسته شود.

وی راه چاره این موضوع را برگزاری جشنواره‌ای مستقل در استان عنوان کرد و گفت: اگر قرار باشد جشنواره‌ای ملی در حوزه سینما در فارس برگزار شود به طور طبیعی باید منابع مالی آن نیز به صورت ملی دیده شود.

وی برنامه‌های جانبی چهاردهمین جشنواره فیلم فجر شیراز را برگزاری نشست‌های تخصصی با حضور عوامل فیلم‌ها عنوان کرد و گفت: در تلاشیم با همکاری بخش خصوصی نشست‌های در کافه کتاب تالار حافظ با حضور رسانه‌ها برگزار شود که شامل ۵ عنوان از فیلم‌های جشنواره می‌شود.

مرامی از انتخاب رسانه بر‌تر چهاردهمین جشنواره فیلم فجر شیراز نیز خبر داد و افزود: در این دوره از جشنواره نیز بهای بلیت فیلم‌ها برای سینما سعدی ۲۰هزار ریال تعیین شده است که این بلیت‌ها از راه فروش اینترنتی به نشانی irantic. ir و ظرفیت تالار حافظ به صورت رایگان در اختیار اهالی فرهنگ و هنر قرار می‌گیرد.

دبیر این جشنواره از برگزاری آیین پایانی باشکوهی با حضور اهالی سینما در ۲۰ بهمن ماه خبر داد و گفت: در تلاشیم این آیین با شکوه و متفاوت از دیگر دوره‌ها برگزار شود.

وی اعلام کرد: در چهاردهمین جشنواره فیلم فجر شیراز مانند گذشته نظرسنجی مردمی در ‌‌نهایت فیلم منتخب تماشاگران شیرازی را در پی دارد که در آیین پایانی جشنواره معرفی می‌شود.

چهاردهمین جشنواره فیلم فجر شیراز ۱۵ تا ۲۰ بهمن ماه همزمان با استان‌های خراسان رضوی، البرز و خوزستان برگزار می‌شود.

«نظرات، فقط به صورت نوشتار پارسی و مرتبط با موضوع منتشر می‌شوند»

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

3 نظر

 1. پوریا فرخی

  آخه چرا این فیلما؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  فقط عصر یخبندان و ارغوان خوبه که روز اول پخش شد و ما هم بی اطلاع موندیم….
  بهمن
  من دیگو مارادونا هستم
  مرگ ماهی
  اعترافات ذهن خطرناک من

  اینا چرا اکران نشد!!!!

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 2. علیرضا

  شیراز نیازمند یک پردیس سینمایی مانند تهران هست که بشه همه فیلم هارو اونجا دید

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *