ساخت برج دوقلو در شیراز با درایت حل می شود

مدیرکل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری فارس با تاکید بر حمایت دولت از سرمایه گذاری بخش خصوصی گفت: موضوع ساخت برج دوقلو در شهر شیراز با درایت مسوولان این استان حل می‌شود.
www.matboatfars.com - 102a5e928c208f36
به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از ایرنا، دارا کیانی، افزود: موضوع سرمایه گذاری در ساخت برج دوقلو در شیراز به مثابه یک آزمون برای جذب سرمایه گذاری در شیراز است وخوشبختانه سرمایه گذار این طرح همچنان خواهان اجرای این طرح است.

این مقام استانداری فارس گفت: باید در شیراز تغییر و تحولاتی را شاهد باشیم تا از فضای سنتی تجارت و کسب خارج شویم.

وی ادامه داد: در شیراز که نمی‌توان کارخانه تاسیس کرد یا واحد تولیدی بزرگ راه انداخت و در چنین شرایطی، شکل گیری بنگاه‌های خدماتی می‌تواند ضمن جذب سرمایه گذاری در این کلانشهر، اشتغالزایی زیادی را به همراه داشته باشد و این چرخه اقتصادی، افزایش تولید ملی را نیز به همراه خواهد داشت.

** کسی مخالف عرضه منزل مبله در فرایند نظاممند نیست

مدیرکل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری فارس در پاسخ به سووالی درباره تبلیغات خارج از ضوابط دارندگان منزل مبله در شهر شیراز گفت: هیچ کس مخالف عرضه منازل مبله از سوی دارندگان آن‌ها نیست بلکه باید این اقدام در فرایندی نظاممند دنبال شود.

وی افزود: سازوکار قانونی در ارتباط با برخورد با مالکان منازل مبله که به طور غیرهماهنگ و غیرمجاز در این عرصه فعال هستند وجود دارد و مسائل مربوط به این حوزه در روال طبیعی پیگیری و رصد می‌شود.

ساخت برج دوقلو ۲۵ طبقه در باغ موسوم به فرزانه در مرکز شهر شیراز اسفند ۹۲ در شورای اسلامی شهر شیراز مصوب شد.

به دنبال این مصوبه شورای اسلامی شهر شیراز، خبری به رسانه‌ها راه یافت مبنی بر اینکه برخی اعضای هیات علمی دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز در نامه‌ای مخالفت خود را با اجرای این پروژه اعلام کرده‌اند.

نایب رییس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز اسفند ۹۲ در این باره گفته بود: این برج دو قلو در مجموع در فضای ۲۰ درصد از کل ساخته می‌شود و ۸۰ درصد کاربری فضای سبز باقی می‌ماند.

محسن معین بیان کرد: با ساخت این برج یک فضای شهری مفرح احداث می‌شود و تا پنج طبقه نیز در زیر آن (دو برابر ضوابط شهرسازی) پارکینگ تامین می‌شود.

به دنبال یک تجمع که بدون اخذ مجوز مقابل محل احداث این برج برگزار شده بود، استاندار فارس از برخی افراد که بدون اطلاعات کافی و در برخی موارد از روی تنگ نظری با سرمایه گذاری در شهر شیراز مقابله می‌کنند، انتقاد کرد و از آن‌ها خواست تا با رفتار نسنجیده با سرنوشت شهر و شهروندان شیرازی بازی نکنند.

سید محمداحمدی مرداد ۹۳در جمع نمازگزاران مسجد الرسول (ص) شیراز افزود:‌‌ همان گونه که نیاز به کارخانه داریم، نیاز به هتل، بازار، مراکز تجاری، خدماتی و بیمارستان‌های مدرن و مجهز نیز در شیراز احساس می‌شود و معتقدیم زیبایی این شهر با فرهنگ و دین در تعارض نیست.

استاندار فارس گفت: معنای این شعار را که «برج‌های ۲۵ طبقه در سومین حرم اهل بیت (ع) نباید احداث شود» به هیچ عنوان متوجه نمی‌شوم، اگر چنین است و در شهر‌های مذهبی نباید ساختمان‌های بلند مرتبه ساخته شود پس تمام هتل‌ها و آسمانخراش‌ها در مشهد مقدس، مدینه و یا مکه باید فرو ریخته شود.

«نظرات، فقط به صورت نوشتار پارسی و مرتبط با موضوع منتشر می‌شوند»

«با ورود به این لینک، وارد قسمت بحث آزاد شوید»

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

22 نظر

 1. اقوی همساده

  چزا بعضی کوته نظران مقدس ماب می گن نباید در سومین حرم اهل بیت برج ۲۵ طبقه ساخته بشه؟ مگه جلو کعبه بزرگترین برج جهان بنام برج الساعت ساخته نشده؟؟؟ کافیه تو اینترنت این عبارت رو جستجو کنید ” برج ساعت مکه”
  و یا تو مشهد برجهای دوقلوی ۳۳ طبقه نیست؟ مکه مشهد اولین حرم اهل بیت نیست؟ چرا تو اولین حرم اهل بین برج ساختن ایرادی نداره ولی تو سومین حرم اهل بیت ساختن برج مشکل شرعی و اخلاقی و قاونی و عرفی و شهرسازی و … پیدا می کنه.اقایون بسته کوته نظری.جهان بینی شما تا نوک بینیتان هست.مرگ بر مرتجع

  پاسخ
  1. من شیرازی

   جالب اینجاست این متهجرین در مورد توسعه حرم و نابودی بافت سنتی شیراز سکوت کردن ولی در برابر قضیه برج های دوقلو چه بلوایی برپا کردن
   راستی مگه مشکل حل نشد در تهرانم که تایید شد دیگه مشکل چی هست

   پاسخ
  2. میلاد

   سرمایه گذاری تو شیراز ریسک زیادی داره وقتی سرمایه گذاران به سرنوشت برخی پروژه های قبلی (برجهای تجارت جهانی – بین الحرمین و ….. ) نگاه میکنند می ترسند که در این شهر سرمایه گذاری کنند چون تو این شهر همیشه یک عده هستند که با بهانه های مختلف جلوی این پروژه ها رو بگیرن و سرمایه گذار رو بیچاره کنند . به نظز من پروژه خوبیه فقط مکان انتخابی برای این برج مناسب نیست چون یک جای پر ترافیکه با کلی بیمارستان اطرافش که منظره جالبی نداره از طرف دیگه وجود بافت فرهنگی و مذهبی در نزدیکی این مکان بهانه خوبی به بعضی ها میده که ساز مخالف سر بدن . اگر جایی مثل بلوار چمران اجرامیشد خیلی بهتر بود

   پاسخ
  1. من شیرازی

   اقا کلا یکی به من بگه سومین حرم شدن چه سوددددددددددددددددددددی برای ما داره تا اینجا که جز بدبختی و ویرانی چیزی نداشته جز عقب نگه داشتن شیراز

   پاسخ
 2. محمد

  سال ۸۵ رسما اصفهان پایتخت فرهنگی شد و همدان پایتخت تمدن، دولت هم واسه دلداری دادن به شیرازیا و واسه اینکه دردش کم شه عنوان حرم سوم اهل بیت رو به ما داد!!سرانجام خواب و تفریح زیاد همین هست.ذره ذره همه چیو از دست میدیم خودمونم نمیفهمیم!

  پاسخ
 3. امیرم

  محمد عزیز
  عنوان پایتخت فرهنگی ایران مربوط به شیراز هست و عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام برای یک سال بصورت افتخاری به اصفهان داده شد و این عنوان بصورت ثابت نیست و جنبه تشریفاتی داره . همدان هم پایتخت تمدن نیست که اگر بود تمام توریستها رو به همدان میبردند .
  مکان فرهنگی میشه حافظیه – سعدیه – تخت جمشید – پاسارگاد – حرم شاهچراغ – اصفهان چه مکان فرهنگی داره که بخواهد لقب پایتخت فرهنگی بگیره ؟

  پاسخ
 4. امیر کامیار

  پنجاه برج هم در شیراز ساخته بشه باز هم کمه…البته ۲۵ طبقه کاملا معمولی‌ و باید تا ۱۰۰ طبقه ساخت. معلوم نیست چرا این موضوع اینقدر رسانه ای‌ می‌شه؟؟ تا چند وقت دیگه یک سال میشه که حرف از این برج‌ها آغاز شده. در حالیکه در شهرهای پیشرفته دنیا در ۱ سال تقریبا ساخت چنین ساختمانهای به مراحل پایانی نزدیک میشه در شیراز هنوز مشغول مصاحبه و رسانه ای‌ کردن موضوع هستیم. ( ضمنا چرا کامنت اولم تأیید نشد؟)

  پاسخ
   1. علی

    پس تکلیف این همه زیر سازی و تیر آهنی که تا همکف به کار بردن چی میشه؟ خیلی خرج شده بود آخه.باز آتی ساز فقط یه دره توو زمین درست کرد و لغو شد ولی این یکی وسط ساخت و ساز بود.تا ابد همین شکل می مونه؟

  1. من شیرازی

   جاش مسجد میسازن با مناره های بلند این طرح مشکلی با سومین حرم نداره از این به بعد به جای برج مسجد با مناره میسازن

   پاسخ
 5. سینا

  خدا خیر بده استاندار رو این استان بالاخره یه استاندار دنیا دیده به خودش دید!
  ۲۵ طبقرو کهخ الان دیگه تو کوچه هام میخوان بسازن! بنظر من شیراز ضرفیت برج های ۵۰ تا ۶۰ طبقه رو داره و باید این اتفاق بیفته! حتی به نظر من شیرزا باید دومین شهر ایران باشه که بعد از تهران اقدام به ساخت برجی مثل میلاد بلکه زیبا تر هم بکنه!
  باید واسه یک بار برای همیشه جلوی این متحجرینی که فریب به یقین شیرازی هم نیستن گرفته بشه! دانشجویی که از فلان شهر اومده شیراز و درس میخونه چکارست که واسه یه شهر بخواد تعیین تکلیف کنه! شهر ماله مردمه خودشونم تصمیم میگیرن! والا ما هم دانشجو بودیم سرمون تو درس بود نه کار بزرگترا!

  پاسخ
  1. من شیرازی

   دقیقا اصلا برای چی باید به این متهجرین توجه کرد حتی نباید اون ها رو در نظر گرفت یه مشت غربتی به اسم دانشجو و …حالا برای ما شدن تصمیم گیرنده مسئولین باید تو دهن اینا بزنن

   پاسخ
 6. ارشیا

  کشوری مانند مالزی به علت اینکه هیچی برای عرضه نداشت شروع به برندسازی کرد که نمونش برجهای پتروناس هست،اگر این کشور فقط گوشه ای از بافت تاریخی شیراز روداشت الان مقام اول گردشگری دنیا بود،به چه دلیل ما باید متوسل به برجسازی بشیم؟اگر استاندار دلسوز است برای هویت شهری که هر روز گوشه ای از اون رو بلدزر میندازن دلسوزی کند..ما با یک برج ۲۵ طبقه با کجای دنیا میخواهیم رقابت کنیم؟

  پاسخ
 7. شهرساز

  میشه یکی که از “دانشجوهای غربتی!!!” نیست بگه باغ فرزانه چقدر قدمت داره و مساحتش چقدره که توی بیست و پنج درصدش می خوان ساخت و ساز کنند؟!

  پاسخ
 8. ژاله

  تاکی باید عقب افتاده بمونیم اونم به چه بهانه ای سومین حرم اهل بیت امیدوارم هم این برجها و هم برجهای بازرگانی جهانی ساخته شوند

  پاسخ
 9. بهرام

  سلام اول خدمت بزرگوارانی که نگران سومین شهر حرم اهل بیت می باشند عرض میکنم نگرانی شما بجا ولی انصافا ببینید با طرحی ضعیف چه بر سر منظر و جلوه این حرم آوردند که ما خود مردم شیراز هم بعضی مواقع از پیدا کردن حرم عاجزیم دوم اینکه اگر ساخت برج وبارو کار بدیست پس این فواره موزیکال در جوارحرم چه معنی داره سوم اینکه پیرامون حرم بیشتر کاربری تجاری مد نظر بوده چهارم اینکه ببینید با تخریب خانه های تاریخی به بهانه توسعه حرم اون هم به ضعیف ترین شکل چه بر سر این بافت تاریخی که گاها به زمان صفویه بر میگردد و آرامش معنوی و بصری این حرم آورده اندپنجم اینکه در یک شهر تاریخی و مذهبی نمیتوان نماد ی از قرن ۲۱ داشت به قول دوست عزیز چه جایگاهی از خانه کعبه عزیز تر که شکوه شهر مکه نمادشکوه اسلام عزیز است پس بیاییم دست در دست هم اگر دلسوز واقعی این شهر و مردمانش هستیم شهری بسازیم که درشان پایتخت فرهنگی و مرکز استان فارس باشد. در ضمن ساخت چنین نمادهایی (برجهای دوقلو) نیازمند مطالعات همه جانبه است که مشکلات شهر شیراز که همچون کلاف در هم پیچیده ایست را صد چندان نکند

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *