عکس : طرح پیشنهادی برج‌های دوقلوی زند (۲)

طرح پیشنهادی برج‌های دوقلوی زند ، مهندسین مشاور خط و صفحه

پروژه طراحی برجهای دو قلوی خیابان زند واقع در شهر شیراز در مجاورت مهم‌ترین محور عملکردی و ساختاری شهر (ستون فقرات اصلی شهر) قرار گرفته است.

پروژه مورد نظر در محل یک باغ متروکه و در مجاورت کاربریهای مهم شهری شهر و همچنین مهم‌ترین گره شهری شیراز یعنی میدان نمازی واقع شده و به این لحاظ موقعیت بسیار مهمی در شهر دارد.

از مهم‌ترین اهداف طراحی پروژه، با توجه به اهمیت شیراز به عنوان قطب پزشکی جنوب کشور، ایجاد مجموعه‌ای متمرکز از مراکز پزشکی و مطبهای خصوصی و همچنین مرکزی جهت ارائه خدمات و تجهیزات تخصصی پزشکی و نیز مجموعه‌ای جهت اسکان توریستهای بخش درمانی در مجاورت محور زند به عنوان قطب پزشکی و درمانی شهر می‌باشد.

همچنین به لحاظ ساختار فضایی شهر، از مهم‌ترین اهداف مدیران شهری ایجاد یک نشانه شهری در مزکز شهر و بخش جدید‌تر آن به منظور ارتقاء سیمای شهری و هویت آن می‌باشد.

با لحاظ نمودن این اهداف، طراحی پروژه با هدف خاص ایجاد یک فضای شهری فعال و سرزنده و همچنین طراحی برج‌ها به عنوان نمادی از معماری ایرانی – اسلامی و شهر شیراز توسط این مشاور انجام شده است. لذا طرح پیشنهادی برج‌ها با توجه به هدف مذکور و با کانسپت درخت سرو به عنوان نماد شیراز ارائه شده است.

به این ترتیب که دو برج مذکور با اقتباس و انتزاع از فرم سرو در بهینه‌ترین موقعیت نسبت به یکدیگر در سایت به لحاظ رعایت سایه اندازی و نیز توجه به چشم انداز شهری جانمایی شده‌اند و با توجه به سطح اشغال تنها ۱۰% از کل سایت، مابقی سایت به فضایی پویا و سرزنده جهت افراد پیاده و نیز مراجعین اختصاص یافته است.

دو برج مذکور در ۲۷ طبقه شامل بخش پارکینگ‌ها در ۴ طبقه زیرزمین، کاربری تجاری مرتبط با پزشکی در همکف، کاربری فرهنگی – تفریحی در طبقه اول، ۱۱ طبقه کلنیک‌ها و مطبهای پزشکی، ۱۲ طبقه کاربری پذیرایی – اقامتی، ۲ طبقه کاربری تفریحی – گردشگری بوده و در میانه برج‌ها، void‌های متنوعی جهت ایجاد فضاهای تعامل در طبقات و کشاندن نور به درون طبقات پیش بینی شده که در عین حال فضای سبز را به طبقات میانی برج کشانده است.

در بام برج‌ها نیز فضای سبز بزرگی پیش بینی شده که نمایی از پردیس ایرانی را در اوج نمایان می‌سازد.

کل جداره برج‌ها نیز توسط یک پوسته هندسی الهام گرفته از نقشهای هندسی ایرانی – اسلامی پوشش یافته است که به هویت و پیوند بیشتر پروژه به شهر کمک شایانی نموده است.

در مجموع طراحی برجهای دو قلوی شهر شیراز به بهترین نحو ممکن، طراحی منطبق با زمینه و پاسخگو به مسائل روز و با بهره گیری از مدرن‌ترین تکنولوژی را به نمایش می‌گذارد.

طرح پیشنهادی برج‌های دوقلوی زند

طرح پیشنهادی برج‌های دوقلوی زند

طرح پیشنهادی برج‌های دوقلوی زند

طرح پیشنهادی برج‌های دوقلوی زند

طرح پیشنهادی برج‌های دوقلوی زند

طرح پیشنهادی برج‌های دوقلوی زند

طرح پیشنهادی برج‌های دوقلوی زند

طرح پیشنهادی برج‌های دوقلوی زند

طرح پیشنهادی برج‌های دوقلوی زند

طرح پیشنهادی برج‌های دوقلوی زند

طرح پیشنهادی برج‌های دوقلوی زند

طرح پیشنهادی برج‌های دوقلوی زند

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

93 نظر

   1. مهدی

    با سلام من راجع ساخت برج تو شهرهای بزرگ ایران تحقیق کردم متاسفانه فعلا آخریم تبریز اوله وقتی عکسهاشو میبینی لذت میبرید حیف شیرازه از قافله عقب باشه نمیدونم تتو شیراز مجوز بلند مرتبه سازی نمیدن

   2. دوست

    اخه برادر تبریزی یه چیزی بگو با عقل جور در بیاد تا تهران و مشهد و کیش و شیراز هست این حرفت خنده دار در ضمن شیراز و اصفهان بسرعت در برج سازی در حا پیشرفت هستند در ضمن من عکس هایی که از اپارتمان های تبریز دیدم نشان از عدم وجود علم مهندسی شهری است در کوچه های باریک 6متری مجوز مرتبه سازی دادند ماهم میتوانیم ولی اصول شهری چیز دیگری است

   3. امیر از مشهد

    سلام دوست عزیز منم نظرش رو تایید میکنم لابد میدانید از نظر مساحت تبریز از شیراز 80 کیلومتر کمتره ولی جمعیتی تقریبا برابر دارن پس این نشون میده شهرشون اپارتمانی شده.ولی زیاد تحت تاثیر غلو تبریزیهای قرار نگیرید من رفتم اونجا درسته اپارتمان های 15 طبقه است اما از لحاظ شهرسازی کاملا مشکل داره اخه تو یه کوچه کی میاد چندین تا اپارتمان 15 طبقه بزنه.معمولا در کشورهای پیشرفته یه هسته دارن به نام هسته تجاری مثل شهرهای امریکا اونجا همه برجه چند صد طبقه است بقیه شهر خانه های پیش ساخته ارزان قیمت لوکس.از مناظر طبیعیشون در اطراف خانه ها لذت مبرین.چرا جمعیت نیویورک 10 میلیون از توکیو کمتره اما وسعتش 2 برابره توکیوس؟چون اونجا همه ایالتی است نه مثل تبریز که م نمیدونم ولی فکر کنم شهرداریشون فقط پول عوارض میگرفته دیگه به این کار نداشته چه بالایی داره سر مردم میاره

 1. alireza1393

  این دو طرح هردو زیبا هستن، سلیقه ی بنده اولی روبیشتر می پسنده چون یکم خاص تر هست و تو ایران فک نکنم شبیه اون باشه هرچند بسیار مهم تر از این دو طرح شروع اجرای اینها هست..

  پاسخ
 2. سهیل

  احتمال ساخته شدن این برج چند درصده؟ شورای عالی شهرسازی نظرش در مورد این برج چی بوده.ساختش رو تایید کردن یا نه؟ ممنون

  پاسخ
   1. امید

    سلام. ممکنه طرحش قطعی باشه..اما با این همه معضلات کوچکتر مثل اتوبوسرانی و غیره…چطور این پروژه ساخته میشه؟؟

 3. alireza1393

  البته این طرح مزیتی که داره سطح اشغال اون هست که از طرح قبلی کمتر هست و نگرانی ساختگی دلواپسین رو رفع میکنه هرچند کسی که خواب هست رو نمیشه بیدار کرد بازم دلواپس باقی میمونن!! شیراز شهر میان کوهی هست که با کمبود زمین مواجه هست و باید به سمت بلند مرتبه سازی اصولی بره…البته ریه های شیراز یعنی باغات قصرالدشت باید مستثنی بمونن

  پاسخ
 4. دانشجو ی مهندسی

  یک توصیه دارم به طراحان این برجها

  عکس های برج های دبی رو سرچ کنید ببنینید چه برج های شیک و مدرن و زیبایی ساختن

  خوب از اونها الگو برداری کنید

  پاسخ
 5. شيراز زيبا

  طرح اولي حرفه اي بود. اين طرح هم خوبه. درخت سرو مهم ترين درخت بومي شيراز هست توي نگاره هاي تخت جمشيد هم درخت سرو وجود داره به وفور. اصلا شيراز شهر سرو هست. تو اشعار سعدي و حافظ از سرو و چمن خيلي صحبت به ميون اومده. ولي يه دفعه چمن از شيراز حذف ميشه !!!!
  بدون فك كردن به فلسفه اين طراحي نگيد زشته. اتفاقا يه جور نماد هست برا شيراز

  هركدوم اجرا بشه خوبه

  پاسخ
 6. amir

  طرح قبلی حرفه ایی تر خلاقانه تر و خاص تر بود و میتونم بگم که نمونش داخل ایران نیست و میتونه یکی از نماد های شیراز مدرن شه به نظر من اگر طرح قبلی انتخاب شه خیلی زیباتر و بهتر هست و جلو ریبایی به اون منطقه میده

  پاسخ
 7. امین

  به نظر من طرح قبلی خاص تر بود و تو ایران می تونست یک پروژه منحصر به فردی محسوب بشه. من به عنوان یک معمار کوچک و بی ادعا معتقدم که باید چارچوب هایی که معماری رو احاطه و محدود می کنه رو کنار بزنیم تا بتونیم از همه عناصر دیگری که در طبیعت وجود داره الهام بگیریم. علت این هست که محدودیتی که ایجاد میشه نتیجه اش تکرار و خستگی چشم ناظر از وجود این همه عناصر در یک محدوده هست. درحال حاضر دبی به خاطر برج ها و سازه های بسیار متنوعی که داره درآمد صنعت گردشگری و توریستش بانفتش درامارات تقریبا برابری می کنه اما ماهنوز رو فرم هایی بسنده کردیم که دیدنش فقط برای یک بار کافیه که چشم رو خسته کنه.

  پاسخ
 8. مهندس امير

  به نظرم از نزديك معمولى و از دور بى ريخت هستن، همونطور كه دوستان اشاره كردن شبيه دودكش نيروگاهه، از دور شبيه همه چى هستن جز برج !

  پاسخ
 9. شهروند

  زمینش مال کیه؟ کی سفارش داده؟ طرح مال کیه؟ کدوم گروه طراحیش کردن؟ بودجه‌‌اش رو کی تامین میکنه؟ چقدر بودجه براش در نظر گرفته شده؟ اصلاً شما کی هستین؟ چرا دارید پول و وقت صرف این وب سایت میکنید؟ چرا پشت پرده پنهون شدید؟

  پاسخ
   1. شیراز۱۴۰۰

    ?!
    فکر کنم کمتر سایتی مثل شیراز۱۴۰۰ باشه که مخاطبان براحتی نظرات خودشون رو بیان میکنن. اگر سعیدجان بگی دقیقا چه برخورد بدی انجام شده ممنون میشم!

   2. سعید -- 1 --

    درود مجدد
    فکر می کنم سومین سالی هست که تقریبا ( جز در سفر ) به این سایت سر میزنم . از نظر شما ، اینکه به کسی بگین خودت رو به دکتر نشون بده ، نشانه ی چیه ؟
    در قدم اول اینکه نظر بنده خدا رو منتشر کردین نشانه ی آزادی نظر اکثر بینندگان هست .
    اما دلیلی نداره با ادبیاتی که در شان شما نیست ، جواب هر کسی داده بشه .

   3. حسین

    سلام ادبیاتتون صحیح نیست
    اگر جوابی برای سئوالشون ندارید یا سئوالشون رو در حد جواب دادن نمی دونید بهتره اصلا جواب ندید و ارزش خودتونو پائین نیارید

   4. من شیرازی

    اصلا به نظر من اینگونه کامنت ها نباید تایید بشه و ارزش جواب دادن هم نداره مسئولین سایت 1400 این همه زحمت میکشن برای افتخار به شیراز و عشقی که به شیراز دارن یکی نیست در پاسخ به این فرد بگه تو کی هستی و مال کدوم جهنم دره ای هستی که ما شیرازی ها باید به تو و امثال تو که برای ابادانی شهرمون تلاش میکنیم پاسخ بدیم پزشک که خوبه باید بره روان پزشکی

   5. شیرازی اصیل

    به نظر من هم بهترين کار منتشر نکردن اينگونه نظر ها هست چون اين نظر ها توهين به خود سايت و بازديد کننده ها هست و جواب دادن به اون ها هم اونم به اين صورت اصلا درست نيست و باعث ميشه پرستيژ و حرفه اي بودن سايت کاسته بشه.مطمئن باشيد اگر جوابي داده نشه و متن منتشر هم نشه اون شخص براي کاري که کرده بيشتر تنبيه ميشه.

   6. حامد-شهرراز

    دوستان توجه داشته باشند؛

    کسی که در این مطلب، درحال بیان دیدگاه و با بهتر بگویم، افاضات خود با اسامی مختلف است، و در پایان از فرط عصبانیت و نداشتن حرفی منطقی برای گفتن، اینطور دیدگاه میگذارد، ( بازدیدکننده ای بنام شهروند) دست به دامن چنین خزعبلاتی میشود و دیگر مخاطبان سایت را با عرض معذرت احمق فرض میکند باید با برخوردهای تند تری مواجه گردد.
    مثل روز روشن است که یک نفر با اسامی مختلف، دیدگاه میگذارد و به ریش من و شما میخندند.
    این هم از آثار بیکاری و عقل در چشم بودن است وبیش از این انتظاری نمیرود.

 10. میلاد

  در مجموع طرح قبلی به نظرم جالب تر بود
  این پوسته هندسی رو بردارن فک کنم بهتر از این بشه!
  ولی امیدوارم طرح نهایی از این دو تایی که تا حالا دیدیم خاص تر و جالب تر باشه.

  پاسخ
 11. حرفه ای

  خیلی خیلی افتضاح هست …. انگار دو تا کوزه

  این دیگه طرحی هست ……… برج های دبی رو نگاه کنید تا برج سازی یاد بگیرید

  پاسخ
 12. رضا جوان

  منم با طرح قبلی یه کم موافق ترم
  البته این طرح هم جالب و زیباست ولی مطمعنا توی اجرا اصلا نمیتونند جالب درش بیارند

  فقط امیدوارم هرچه زودتر اجرایی بشه
  اگه یه سرچ هم توی گوگل انجام بدهند طرح های خیییییلی زیادی هست که میشه با کمی تغییرات ااونا رو اجرا کرد .
  البته توی شهر خودمون هم بچه های خوش ذوق و با استعداد زیاده

  پاسخ
 13. bab

  یک نکته تو عکس 5 هست (اونی که از خیابون ساحلی گرفته شده)یعنی 3دی کار سوتی داده نشد ازش بگذرم،عکس هنگام بعد از ظهر گرفته شده و نور خورشید به سمت غرب ساختمان های توی عکس هست اما 3دی برج ها نور پردازیش واسه قبل از ظهره و همونطور که میبینید نور از سمت شرق یا چپ عکس تابیده شده :))))

  پاسخ
 14. ر.ا.ش

  ادمین عزیز درصد نظرات و اسامی عجیب و غریب تو این پست جالب بنظر میرسه،که بعضیاشون شدیدا نزدیک بهم هستن اینطور نیست؟

  پاسخ
 15. بنی

  این طرح که اصلا زیبا نیست و بدون زیر نویس معنا نداره،
  طرح قبلی هم بدون هویته و هیچ نشانه ای از شیراز یا حتی ایران رو نشون نمیده. بیشتر اقتباسی از طرح ساختمان BMW هست.

  پاسخ
 16. حامد-شهرراز

  درود.

  نظرات همه ی دوستان متین است. اما در خلال دیدگاه ها، برخی نظرات هستند که کاملا معرف دید منفی و رنگ باخته صاحبان دیدگاه، هستند.
  آن دوستانی که در داخل این مطلب، خود را معمار و طراح جا زده و سریعا نسبت به زشت بودن و مسخره بودن این طرح، اظهار فضل میکند، کاش حداقل متوجه میشدند که این طرح، معرف نماد شیراز که سروناز های جهانی اش میباشد است. سروناز های شیراز که در باغ ارم، سعدیه، جهان نما و … وجود دارد، نماد شیراز هستند که یک درخت و سمبل برای شیراز محسوب میشوند و کمتر شهری خاصیت و شکل سرو شیراز را در خود دارد.

  در کل، قصد ندارم که بگویم طرح نازیبا و یا زیبا است. اما سعی میکنم از دیدگاه های مهجور و منفی دوری کنم.
  پس خوب است که مثبت اندیشی را چند برابر کنیم.
  پروژه های برج سازی خوبی در شیراز شروع شده است که چندین هتل 5 ستاره هم درخواست سرمایه گذاری داده اند که توسط اداره های مربوط، درحال بررسی است و بزودی هم برج های فرزانه ( زند) شروع به ساخت خواهند شد.

  پاسخ
  1. امین

   از قضاوت نادرست شما که بگذریم. اگر به قول شما از عنصری به عنوان نماد که در اینجا درخت سرو شیراز هست بخواهیم ایده بگیریم، از مفهوم و ذهنیتی که در مورد این عنصر وجود دارد باید ایده گرفته وتبدیل به فرم وحجم شود.وگرنه شکل و هندسه ای که از قبل وجود داشته و طراح به خود زحمت خلاقیت نداده و همان را با کمی تغییر کپی کرده در معماری هیچ گونه ارزشی ندارد. معماری وقتی ارزش پیدا می کند که بیننده با دیدن یک بنای جدید، با یک فرم جدید آشنا شود

   پاسخ
 17. من شیرازی

  من نه معمارم نه بساز بفروش اما به نظرم طرح اولی نمای بهتری از دور و نزدیک داشت و بیشتر به برج شبیه بودن
  این طرح شاید نماد شیراز یعنی درخت سرو باشه ولی ما میدونیم و اگه مهمانی امد باید توضیح دهیم بهتر نیست نماد شیراز یعنی سرو را بتنی نکنیم به نظرم طرح اولی ساخته شود و در تمام محوطه اطراف ان درخت سرو شیراز کاشته شود این بهتر است چون هم نماد شیراز واقعیت دارد و هم زیبایی میدهد
  درضمن شاید این طرح برای گروهی مدرن باشد اما بعدن این برج را باید تمیز نگه دارن اخه تمام شیشه ای هست تجربه نشان داده در ایران و شیراز نگهداری ضعیف فردا میشه یه برج سیاه خاک گرفته
  البته ما نباید فقط به ظاهر برج نظر بدیم و به نظرم صاحب نظرهم نیستیم چون ممکنه مسائل بیشتر مد نظر باشه که ما سر در نمیاریم

  پاسخ
 18. سعید -- 1 --

  درود

  در اصول اولیه معماری ، هر طراحی بنا به چند مورد شکل میگیره . بدون ترتیب از این قراره : نیاز – عملکرد – بافت و محیط اطراف – اقلیم و …

  ایده اولیه هم بر اساس همین موارد شکل میگیرند و ارایه میشوند .
  دانشجوی ترم اول معماری هم این رو میدونه تا اطلاع کافی از یک بنا نداشته باشه ، نمیشه در موردش اظهار نظر کرد . این که بگیم یک بنا زشته ، بدون دلیل و بدون آنالیز ، صرفا به منصه ظهور گذاشتن سطح پایین تفکر و اندیشه ی ماست .

  پاسخ
 19. amina

  برجی که قرار است در این ابعاد ودر این نقطه مهم از شهر اجرا بشه و احتمالا به المانی شهری تبدیل خواهد شد ، به نظر بنده بهتر است بدست معمارانی زبده چون “ضحی حدید” طراحی شود نه ابنکه صرفا اسکچی مدرن ولی بی هویت زده شود.

  پاسخ
 20. a-m

  بعضی ها میخوان بگن طرح زشته میگن شبیه کوزه است . خوب به همین خاطر خوبه شما برجی شبیه به کوزه بسازید. بهر حال خدا کنه طرح اول اجرا نشه .چون بدرد جایی میخوره که پر هست از این برجها و رقابت بر سر جنبه های هنری است. ولی ما فعلا احتیاج به برجی داریم که در عین سادگی از دور و نزدیک جلوه گری داشته باشه (هرچه نماش زرق و برق دار باشه بهتره) نه چیزی که فقط از نزدیک بشه تحسینش (طرح اول) کرد.هدف استاندار هم روز اول تغییر جلوه شهر بود(اگه یادتون باشه). باید منتظر طرح های بعدی بود.

  پاسخ
 21. همشهری شما

  http://edalatkhahan.com/shiraz/vip.php?ac=mgh&id=33

  یک سر حتمن به این لینک بزنید شاید بفهمید که برای چی این طرح خوب نبود
  تهران خوبه آودگی که الان تهران داره با اون دست و پنجه نرم میکنه و مردم تهران رو بدبخت کرده تنها دلیلش اینه که باغای مثل باغ فرزانه رو خراب کردن و برجها چند قلو توش زدن یا ترافیک سرسام آوری که الان تهران داره و مردمش رو آزرده کرده فقط بخاطر وجود برجهای چند قلو در مراکز شهره و در کل وجود مجتمع های تجاری در شهره
  محض اطلاع دوستان عرض میکنم که شهر شیراز پایتخت فرهنگی ایران الان ۶ برابر نیازش مجتمع تجاری داره اگر هنری مسئولین شهری دارند برن و همین مجتمع ها رو پر کنن و یه استاندارد جهانی هم داره که اگر شما خودتون تولیدی های قوی نداشته باشید و مجتمع تجاری بزنید باعث وجود قاچاق کالا و واردات میشه و این یعنی نابود کردن همین تولیدی هایی که با سیلی صورتشون رو سرخ نگه داشتن و بزور وایسادن

  در آخر هم نگاه نکنیم کی میگه نگاه کنیم چی میگه

  پاسخ
  1. شیراز۱۴۰۰

   اگر واقعا شما و دوستانتون عدالتخواه هستید و سیاسی نیستید که بدلیل سابقه عملکردتون کاملا بعید میدونم اینجور باشه چرا درباره محیط زیست فارس، صنعت، کشاورزی، حق و حقوقی که از مردم فارس ضایع میشه اعتراضی نمیکنین ؟ چرا به نماینده های فارس در مجلس فشار نمیارید تا دست از سیاست بازی بردارند و به مشکلات استان برسند؟ چرا وقتی احمدی نژاد کیلو کیلو مصوبه صادر می کرد و بخش زیادیش رو زمین موند حرفی نزنید؟
   چرا به عملکرد دولتهای گذشته و فعلی اعتراضی ندارید ؟ وظیفه اصلی ایجاد اشتغال و رسیدگی به وضعیت مملکت دولت هست نه شهرداری! شهرداری خیلی هنر کنه همین شهر رو اداره کنه. اینکه شهرداری بخواد بیاد بنگاه های صنعتی راه اندازی کنه خیلی خوبه اما شبیه یک رویا هست!
   حداکثر بودجه شهرداری ۲۵۰۰ ملیارد تومان هست که اون هم به مرور برآورد میشه و یه پول نقد نیست که بخواد باهاش کارخونه بسازه! درباره برجسازی در مرکز شهر، این اتفاق یه موضوع خیلی پیش پا افتادست و تو همه کشورها حل شده بجز ایران.

   منطق فکری شما و دوستانتون خیلی برای من جالب هست شما اصل قضیه رو ول کردین و فرع رو چسبیدید. عملکرد شهرداری انتقادآمیزه منم قبول دارم اما اینکه بخواد جای برج سازی و مجتمع سازی بیاد کارخونه بسازه با عرض معذرت خنده دار هست. چون خود شهرداری این مجتمع ها رو نمیسازه، از طریق جذب سرمایه گذار انجام میده.
   من وظیفه ای درباره پاسخگویی به بیانیه این مجمع دانشجویان به اصطلاح عدالتخواه ندارم چون نه مقامی در شهرداری دارم و نه به اونها وابستگی دارم. اما در مجموع عدالتی که شما ازش دم میزنی با عدالتی که واقعا وجود داره فاصلش از زمین تا اسمونه.

   اگر واقعا خیلی عدالتخواه هستید به سراغ استاندار، نمایندگان مجلس، فرماندار و وزرا و رییس جمهور برید ازشون قطار سریع السیر شیراز به مراکز دیگر استانها رو مطالبه کنید، ازشون بپرسید چرا شیراز تنها به اصفهان ارتباط بزرگراهی داره و صد البته آزادراه نیز که بماند! چرا ۱۲ پتروشیمی مصوب استان روی زمین مونده و سرمایه گذاران فراری داده میشن؟ سرانجام اتصال استان به خلیج فارس چی شد؟ معادن واگذار شده به کرمان چطور ؟

   چرا پروژه های گردشگری فارس در کما هستند و وضعیت تالابها و دریاچه های ما اینطور هست ؟ چرا استان هنوز خط هوایی مختص خودش رو نداره و مرکز استان از داشتن سالن همایش، شهربازی، باغ گلها و پرندگان و سایر زیرساختها محروم هست؟

   کمی درباره انگیزه های خودتون فکر کنید بعد اون موقع ببینین واقعا عدالت طلبی در چی هست و چه معنایی داره…

   پاسخ
   1. ر.ا.ش

    اگرچه من کلا مخالف تخریب باغ و فضای سبز به هر نحوی هستم اما احسنت به شما که اندکی از کمبودها رو یاد بعضیا آوردید.اگر این حس عدالتخواهی واقعی باشه باید پیگیر آزادراه و خطوط راه آهن و دهکده المپیک و خشک شدن تالاب های فارس و بی عدالتی در تخصیص بودجه های دولتی به باشگاه ها و اختصاص سهم ناچیز به نمایندگان ورزش فارس مثل برق و فجر هم باشد و دهها مورد دیگه که از تکرار آن جز غم و افسردگی چیز دیگری نصیب نمیشه!!!!!

  2. من شیرازی

   همشهری ما
   اگه اینطوریه کوالامپور در مالزی
   دبی در امارات
   استانبول در ترکیه
   سئول در کره جنوبی
   ووووووو
   اگه مدیران این کلان شهر ها مثل شما فکر میکردن الان دبی یک بیایان بود
   استانبول یک شهر ویرانه قدیمی
   سئول یک شهر بی ریخت عقب مانده
   وووو
   اگه شما عدالت خواه هستین چرا وقتی بناهای تاریخی شهرو برای درست کردن صحن شاهچراغ تخریب میکنن اون موقعه صدایی ازتون در نمیاد زنجیر نمیبافید اون موقعه ها کجایید دارین چیکار میکنید
   حنای شما دیگه رنگی نداره همشهری ما اگه با این پروژه موافقیم چون فضای سبز آن که نزدیک به 70% آزاد میشه و احیاء میشه و شهر چهره مدرنیته به خودش بگیره
   دلیل نیست چون تهران با بی تدبیری دچار این مشکل شده ماهم بشیم تهران دچار مازاد جمعیت است که همان مهاجر است ما باید مانع از سرازیر شدن مهاجر به این شهر بشیم نه توسعه آن مانند دبی

   پاسخ
 22. alireza1393

  ای کاش شهرداری متولی میشد تا بجای این که مطبها توی ساختمون های 4-5 طبقه باشن اینها رو تجمیع میکردن..هم ترافیک کاهش پیدا میکرد هم از شلوغی کاسته میشد و هم ساماندهی خوبی انجام میگرفت..از همه اینها گذشته مقدار زیادی زمین ازاد میشد

  پاسخ
  1. شیراز۱۴۰۰

   فاز دوم برجهای میلاد توسط ایشون طراحی شده. اما شک نکنید اگر این اتفاق بیفته در شیراز، پروژه اگر به مرحله اجرا برسه، باز هم دوستان دلواپس اینبار به دلیل غربی بودن طرح پیداشون میشه

   پاسخ
   1. همین

    دوست دارم این دوستان دلواپس شناسنامه های خودشونو به همراه پدرشونو بیارن ببینیم چند درصدشون شیرازی هستن که اظهار نظر میکنن

 23. ژاله

  امیدوارم هرچه زودتر ساخته شوند ,شیک و زیبا هستند. امیدوارم یک طرح جایگزین هم برای برجهای تجارت جهانی شیراز فراهم بشود.

  پاسخ
 24. پوریا فرخی

  شخصا با احداث این برج ها مخالف بودم, اما امروزه مطمئنم اگه احداث نشه, وضعیت باغ, بیش از پیش بدتر میشه.
  از نظر من, طرح تنها نکته مثبتی که داره, در عین وسعت ارتفاعش, حس سبکی رو داره القا می کنه.
  ولی خب صرفا این که طراح دو تا برج شبیه کلاه خود رو ارائه کنه و بگه اقتباسی از درخت سرو هست و یه پوسته رو که هیچ کاربردی نداره به عنوان نماد معماری سنتی و به هویت معماری گذشتمون مرتبط کنه کاملا غیر حرفه ای هست.
  ببینید اگه قراره این برج ها ساخته بشه, به دور از جانب دارید, بگذاریم که طرحی شایسته شیراز ساخته بشه.
  به واقع این برج ها هیچ زیبایی نداره.

  پاسخ
 25. مجیدی

  چه اصراری هست که دوقلو باشه از این نمیترسید که یک بنلادنی پیدا بشه دستور بده با هواپیما بکوبند بهش از شوخی گذشته طرح خوبی هست بشرط اینکه دو قلو نباشه! ضمنا ظاهرا گاردن روف هم هست طراح تاکید زیادی داشته که فضاهای سبز رو بیشتر از واقعیت نشان بدهد فضای سبز عکسهای اول سوم و چهارم که از کنار گرفته شده با فضای سبزی عکس دوم که از بالا گرفته شده و بیشتر گویای واقعیت است همخوانی ندارد

  پاسخ
 26. عرفان

  این که این برج قشنگه یا نه و به شهر شما میاد یا نه، به شما شهروندان شیراز و مسئولینتون مربوط میشه ولی این نکته را یاد آوری کنم، استفاده از نماد در طراحی ساختمان کاری بسیار خوب است و اگر این روش در تمام ساختمان سازی ها اجرا شود، میتوان بدین شکل فرهنگ را به دیگر مردم جهان نشان داد ولی یک سوال! آیا هر شکلی؟؟؟ نماد سرو شیراز را میتوان به بهترین شکل نشان داد نه…!

  پاسخ
 27. شیرازی اصیل

  ابتدا بايد عرض کنم به عنوان يک شيرازي با هر گونه خراب کردن فضاي سبز و تبديل آن به ساختمان و … مخالفم .خصوصا با باغ هاي واقع در مرکز شهر و باغ هاي قصردشت و چمران چون اگر بنا به برج سازي باشه شيراز زمين باير در اطرافش زياد داره خصوصا طرف صدرا .اما از آنجايي که بالاخره بعضي از اين باغ ها صاحب شخصي داره و اون ها هم حق و حقوقي دارن بهترين راه اينه که فقط به 20 تا 30 درصد باغ اجازه ي ساخت بدن و بقيش رو حتما و به صورت صد در صدي به صورت باغ و فضاي سبز نگهداري کنن نه اينکه باز اون 80 و 70 درصد رو هم خود شهرداري تفکيک کنه و يه مشت خونه و آپارتمان اونم بدون هيچ معماري خاص و بدون هيچ زيبايي اي توش ساخته بشه.الان هم بهترين تصميم براي اين زمين همينه که گرفته شده اما باز هم بايد تاکيد بشه که طبق ضوابطي که از قبلي تعيين شده اجرا بشه و بعدا زير حرفشون نزنن و حتما بقيه ي باغ را به صورت فضاي سبز نگه دارن و بايد تاکيد هم بشه که پارکينگ نياز ساختمون و مراجعه کنندگانش رو تامين کنه دقيقا مثل مجتمع بزرگ خليج فارس که در ساخت پارکينگ اصلا کم نذاشته و همين هم باعث موفقيتش شده .
  در مورد معماري هم بايد بگم که طرح قبلي خيلي زيبا تر و مدرن تر و پيچيده تر هست و بيشتر به برج هاي درجه يک و مدرن بين المللي نزديک هست.

  پاسخ
 28. ح

  شبیه کله قنده!

  یه جای متن اشاهر شده که این برج تنها ده درصد سطح باغ رو تخریب میکنه و مابقیش میشه فضای سبز. این ده درصد روی سطح زمینه و فضای زیر زمین، به خاطر ساخت پارکینگ، عملا بیشتر از ده درصده!
  در کل ساخت برج (اون هم در این بخش از شهر با این عدم همخوانی) افتخار محسوب نمیشه ولی برای بستن دهان اون عده به ظاهر دلسوز، گاهی خوبه که لجبازی کرد!
  (ساخت پارک پرندگان، گل ها، آبزیان، تله کابین و در مجموع فضاهای تفریحی که کمبود اصلی شیرازه، اولویت اوله شیرازه به نظرم. علت ساخت این برج ها بیشتر تامین بودجست.)

  پاسخ
 29. علیرضا

  شیراز پس از مشهد و کیش سومین هر پر هتل ایران هست
  و در مورد بیمارستاان پروژه های خفنی داره ک تک میکنه شیراز را
  رضا داوود نژاد کل معالجات در مانیشو از تهران میومد شیراز انجام میداد
  دیگه اینا که توش خوبیمو کوچیک نکنیم

  پاسخ
 30. امير

  به نظر من طرح دوم با بازنگریهایی بهتر خواهد بود لطفا اگر امکان داشته باشد مطلبی راجع به برجهای تجارت جهانی شهرهای دیگرایران در حال ساخت میباشد بگذارید وامکان اجرا برجهای تجارت جهانی در مکان وجایگاه مناسب برای شیراز پیگیری کنید چون شیراز از این نظر علیرغم پیشرو بودن در این امر بعد از آن مسایل عقب افتاده است

  پاسخ
  1. حامد-شهرراز

   امیر جان،

   برج ها و یا موسسات تجارت جهانی ، آنهم با وضعیت امروز اقتصاد ایران، در کدام شهرها در حال ساخت است؟؟

   بگین ما هم بدونیم… رو هوا….

   پاسخ
   1. امير

    اصفهان وتبریز در حال ساخت مشهد طرح آماده اجرا دارد تهران طرح آماده زاها حدید در کنار برج میلاد اجرا می گردد

   2. حامد-شهرراز

    امیرجان،

    در مشهد چیزی بنام مجموعه تجارت جهانی نیست و تاکنون خبری مبنی بر احداث چنین مجموعه ای داده نشده و به احتمال بالا اجازه ساخت چنین مجموعه ای در مشهد داده نشود. بنابر برخی دلایل.
    در اصفهان هم هیچ جا دیده نشده که مجموعه تجارت جهانی درحال ساخت باشد.
    تهران هم فعلا ندارد.
    فقط تبریز داشت آنهم با معرفی و بزرگنمایی برخی وبلاگ های دروغ نویس تبریز بود.
    احتمالا شما مجتمع تجاری را با مجتمع تجارت جهانی اشتباه گرفته اید.
    طرح زاها حدید در کناره برج میلاد، مجموعه تجارت جهانی یا WTC نیست.
    اولبن شهری که اقدام به احداثWTC کرد شیراز بود که بنابه برخی دلایل جلوی آن گرفته شد. احتمال احداث مجموعه ای دیگر از این دست، در شیراز وجود دارد. اما زمان آن را خدا میداند.

 31. صادق

  این طرح به نوبه خودش زیباست ولی طرح قبلی بهنر بود راستی مگه میخاد این پروژه اجرا بشه قطعا یا شاید شروع میشه وسط کار کنسل میشه یا این قدر سنگ اندازی میشه که ول بشه فکر ترافیک هم شده؟؟؟

  پاسخ
 32. hossein

  اولا :با توجه به تعداد زیاد درمانگاه ها و بیمارستان و مطب پزشکان در خیابان زند نیازی به ساخت چنین برج هایی وجود نداره و باتوجه به حجم ترافیک و الودگی هوا ، چنین فضای سبزی برای این منطقه حیاتی است که بدور از دلهره،استرس ، سر وصدای مردم در مراکز درمانی و اون محیط بیمارگونه ، فضایی برای ارامش و استقاده از فضای سبز باشه و شهرداری بهتر است به جای ساخت چنین برج هایی برای سودآوری ، با ساخت مراکز فرهنگی و هنری و نمایشگاهی( مثل برنامه هایی که در پارک ازادی در ایام سال صورت میگیره) به فکر درآمد زایی باشه که به نفع شهرداری و مردم و پایداری فضای سبز شهری است.
  دوما: شهردار بایستی نظر سرمایه گذار را برای ساخت شهرک فناوری های نوین در صنعت داروسازی – پزشکی و علوم دیگر جلب کند که باعث رشد و شکوفایی دانشجویان و فارغ التحصصیلان و پلی بین دانشگاه و صنعت باشد که زمینه ایجاد اشتغال را فراهم میکند.

  پاسخ
 33. آرش

  جدا تاسف آوره طبیعت رو به نابودی کشوندن اگه باغ متروکه است به عمد متروکه شده تاسود جو ها و زمین خوارا باز به جان طبیعت بیفتن و مرکز شهر رو از این که هست خفه تر کنند
  یادمون باشه طبیعت صبرش زیاده ولی عاقبت انتقامی از این بشر دو پای مغرور میگیره که از او نه تاک ماندو نه تاک نشان

  پاسخ
 34. نارگیل

  وا این چه طرح افتضاحی هست شبیه کله قند یا چراغ دون لوله کارخونه اجرپزی اونم کجا دقیقا وسط تنفس شهری
  تو هوای داغ تابستون از بقلش رکه رد میشی نفست تازه میشه میخوان برج بسازن خواهشا مرکز شهر نیان تا دلت بخواد کوه و کمر داریم با منظره خوشکل این باغ و بخرن یه پارک با یه عالمه المان و ابشار و مجسمه و دارو درخت درستش کنن.گفته باشم .

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *