اهالی فارس منتظر برف و باران باشند

اداره کل هوا‌شناسی استان فارس روز چهارشنبه اعلام کرد: با توجه به ورود سامانه جدید بارشی، اهالی این استان از اواخر وقت روز جمعه منتظر بارش برف و باران باشند.
اهالی فارس منتظر برف و باران باشند که پیامد این سامانه بارشی، کاهش قابل ملاحظه دما، سرما و یخبندان در استان فارس است.

آسمان استان فارس در ۲۴ ساعت آینده قسمتی تا ابری همراه با بارش پراکنده برف و باران، وزش باد ملایم تا متوسط و مه رقیق به ویژه در ساعات صبح خواهد بود. بیشینه دمای امروز شیراز پنج درجه سانتی گراد و کمینه دمای فردای (پنجشنبه) شیرازشش درجه سانتی گراد زیر صفر خواهد بود.

در شبانه روز گذشته لامرد با بیشینه دمای ۱۲ درجه سانتی گراد و آباده با کمینه دمای هفت درجه سانتی گراد زیر صفر به ترتیب گرم‌ترین و سرد‌ترین نقاط استان گزارش شده اند.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

6 نظر

 1. آرمان

  درود …میزان بارش شیراز و فارس تا الان چه قدر بوده؟…..اون وقت بارش برفو چه جوری در تجمیع بارش سالیانه حساب میکنند…الان با این برف دوم میزان بارش شیراز تا امروز چه قدر بوده؟

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
  1. مدیرسایت

   مقدار بارش شیراز۱۶۹ میلیمتر بوده که میانگین بلند مدت ۱۴۰ میلیمتر هست تا این موقع. بارش برف رو هم متاسفانه اطلاعی ندارم

   اما موضوعی که باید به اون توجه بشه تفاوت معنا دار بین بارش شرق و غرب شیراز هست به طوریکه در هفته جاری ۳۳ میلیمتر بارش در ایستگاه فرودگاه ثبت شد اما مقدار ثبت شده شهرک گلستان ۷۶ میلیمتر بود یعنی بیش از دو برابر.

   موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

   پاسخ
 2. امیر م

  در مورد ثبت میزان بارش شیراز میانگین بارش شهرک گلستان و فرودگاه در نظر گرفته میشه . اگر یک ایستگاه در گویم نصب بشه و میانگین ۳ ایستگاه گرفته بشه میزان ثبت بارشها بیشتر و واقعی تر خواهد بود .

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *