تاریخ : دوشنبه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۳ Monday, 15 April , 2024

آخرین اخبار

حافظیه همچنان در صدر پربازدیدترین جاذبه تاریخی کشور در نوروز پیروزی تیم بسکتبال لیموندیس شیراز برابر تیم مس رفسنجان دو کشته و سه مصدوم در برخورد کامیون با خودرو سواری 🎥: مرگ ۸ نفر بر اثر گازگرفتگی در فارس 📸 افتتاح باند جنوبی بزرگراه کوهسار و سپس تعطیلی آن! فجرسپاسی برابر نفت مسجد سلیمان شد 📸 برداشت گل نرگس از بزرگترین نرگس زار دیم کشور شکست تیم لیموندیس شیراز مقابل نماینده آبادان 🎥 معرفی پروژه پارک آبی شیراز 🎥 ادامه روند ساخت بزرگراه شرق شیراز ارایه لایحه بودجه ۲۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی شهرداری شیراز در سال ۱۴۰۳ پروژه نیمه کاره و شکست خورده المان ورودی غربی شیراز خرید آنلاین تنقلات تا ۵۰% تخفیف در شیراز: لذت خرید بدون دردسر حوادث بی پایان رانندگی در آزادراه شیراز – اصفهان 🎥 تصاویر هوایی از طبیعت برفی فارس گلایه شهردار شیراز از شرایط تامین واگن برای خط ۲ مترو گازگرفتگی ۳۸ نفر در استان فارس تبلیغات گسترده در صفحات اینستاگرام شیراز بازگشت خطوط شبانه اتوبوس به شیراز ورود سامانه بارشی به فارس

24

تحول در ورودی های شیراز با اجرای طرح های زیباسازی

 • کد خبر : 5659
 • 17 آذر 1392 - 9:02

با تکمیل طرح‌های درحال اجرا، ورودی‌های شیراز زیبا و متحول خواهند شد.  ورودی‌های شهر شهر تاثیر زیادی بر داوری مسافران ورودی به آن در خصوص وضعیت کلی عمران و آبادانی دارند چراکه نخستین منظره‌ای که مسافران با آن روبرو می‌شوند، ورودی هر شهر است.
شهر شیراز نیز از این قاعده مستثنی نبوده و ورودی‌های شیراز نیز می‌بایست در حد نام شیراز زیباسازی و بهسازی شوند و اقدامات درحال انجام این امید را ایجاد کرده است که در آینده‌ای نزدیک شاهد تحول در بحث ورودی‌های شیراز باشیم که متاسفانه به دلیل کمکاری‌های سال‌های قبل وضعیت خوبی را نداشته و تجربه نشان داده است که در صورت طراحی و اجرای یک طرح زیبا می‌توان آن را در سطح کشور به عنوان پروژه‌ای منحصربفرد مطرح کرد که دروازه قرآن در ورودی شمالی شیراز به خوبی تایید کنده این نکته است.
زیباسازی ورودی شرقی شیراز
یکی از مهم‌ترین ورودی‌های شیراز، بزرگراه خلیج فارس است که در شرق این کلانشهر قرار داشته که شریان اصلی به سمت شهرهای جنوبی و شرقی کشور مانند بندرعباس و کرمان به شمار می‌رود. متاسفانه وضعیت ورودی شرقی شیراز درخور نام این شهر نبوده که به همین دلیل از چندی پیش طرح‌های مختلف زیباسازی و همچنین المان ورودی درحال اجرا است.
شهردار منطقه ۷ با تاکید بر اهمیت زیباسازی ورودی‌های شیراز گفت: درحال حضار تنها ورودی شیراز که از منظور مناسبی برخوردار است، دروازه قرآن می‌باشد که با طرح‌های درحال اجرا سایر ورودی‌ها نیز وضعیتی مناسب پیدا می‌کنند. مهندس سعید معصومی با بیان اینکه بزرگراه خلیج فارس به طول تقریبی ۱۰ کیلومتری ورودی شرقی محسوب می‌شود افزود: در این مسیر از حدفاصل پل فسا تا پل خلیج فارس بحث منظر شهری مورد توجه قرار گرفته که با تملک تعدادی از واحدهای تجاری، ۲ سرویس بهداشتی و نمازخانه احداث شد و ساخت رستوران نیز به عنوان مرکزی خدماتی بزودی آغاز می‌شود.
وی با اشاره به ساخت المان ورودی شرقی در محل پل خلیج فارس گفت: بدنه سازی المان به پایان رسیده و عملیات ساخت و نصب المان در انجام است که متاسفانه پیمانکار طرح از سرعت لازم در اجرای برخوردار نبوده که با این وجود امیدواریم تا قبل از تعطیلات سال نو، این المان تکمیل شود.
شهردار منطقه ۷ از ایجاد فضای سبزی چشمگیر در پل شبدری خلیج فارس در شرق کلانشهر شیراز خبر داد و تصریح کرد: حدود ۹۰۰۰ کامیون خاکریزی برای ایجاد فضای سبز در این پروژه مورد نیاز است که تاکنون بیش از ۴۰۰۰ کامیون خاکریزی انجام شده که پس از تکمیل خاکریزی نسبت به ایجاد فضای سبز و نور‌پردازی اقدام می‌کنیم.

طرح المان ورودی شرقی شیراز

طرح المان ورودی شرقی شیراز

طرح المان ورودی شرقی شیراز

طرح المان ورودی شرقی شیراز

طرح المان ورودی شرقی شیراز

طرح المان ورودی شرقی شیراز

معصومی در ادامه به ایجاد فضای سبز و درختکاری در طول بزرگراه خلیج فارس اشاره کرد و ادامه داد: با تکمیل اقدامات بیان شده شاهد وضعیتی مناسب در ورودی شرقی شیراز خواهیم بود که با وضعیت کنونی قابل مقایسه نیست.
وی در پایان به طراحی فاز ۲ پل اتصالی بزرگراه خلیج فارس به بلوار کوثر (میوه و تره بار) و همچنین پل ولایت اشاره کرد و افزود: از اهالی و کسبه ساکت در حاشیه بزرگراه خلیج فارس درخواست داریم هرچه سریع‌تر به شهرداری منطقه برای مشخص کردن وضعیت ملک خود مراجعه کنند تا عملیات زیباسازی مسیر با سرعت بیشتری ادامه یابد.
تحول در منطقه ۹ با احداث تفرجگاه چنارراهدار
با احداث تفرجگاه چنارراهدار جنوب شهر متحول می‌شود. شهردار منطقه ۹  با بیان این مطلب گفت: در بهره برداری از بند آبی چنار راهدار با هزینه‌ای بالغ بر ۲ میلیارد تومان در ۴ دهانه ۶ متری و حجم مخزن ۱۱ هزار و ۹۰۰ مترمکعب، تأمین کننده آب فضای سبز پارک چنار راهدار استفاده می‌شود.
مهندس بهنام احمد‌زاده با اشاره به ایجاد بزرگ‌ترین پارک طولی در جنوب شهر شیراز تحت عنوان تفرجگاه چنار راهدار، افزود: این پارک با اهداف متعدد از جمله تأثیر در کاهش حجم ترافیک در دیگر نقاط گردشگری شهر، توسعه و زیباسازی ورودی جنوب شهر و استفاده از بند آبی در بالادست این گردشگاه که از محور وسط طرح می‌گذرد، منطقه جنوب شیراز را به طور کامل متحول می‌کند.

پارک و بند انحرافی چناراهدار

پارک و بند انحرافی چناراهدار

پارک و بند انحرافی چناراهدار

پارک و بند انحرافی چناراهدار

پارک و بند انحرافی چناراهدار

پارک و بند انحرافی چناراهدار

وی با تاکید بر ایجاد چشم انداز زیبای این طرح به دلیل وجود رودخانه و سد چنار راهدار، گفت: پیش بینی امکانات متعدد خدماتی، رفاهی، تفریحی، ورزشی و تجاری می‌تواند جذب سرمایه گذار را در این طرح تسهیل نماید.
شهردار منطقه ۹ با ذکر این نکته که حجم آب رودخانه چنار راهدار به طور معمول ۳۰۰ لیتر بر ثانیه است، ادامه داد: با توجه به ظرفیت‌های موجود، تمهیدات اعمال شده در طراحی این تفرجگاه بزرگ چشمگیر بوده و گذر آب رودخانه از وسط تفرجگاه علاوه بر دوچندان کردن زیبایی طرح موجبات بهینه شدن روند ایجاد فضای سبز در این پروژه را فراهم می‌کند و می‌توان ادعا نمود ایجاد بند آبی چنار راهدار تأثیر بسزایی در دستیابی شیراز به استانداردهای فضای سبز دارد.
احمدزاده همچنین در خصوص ایجاد مسیر دسترسی به این پروژه گفت: ماه‌ها است که عملیات دیوار گذاری، اصلاح مسیر رودخانه در ۲ فاز عملیاتی به طول ۲۳۰ متر طولی و نصب چراغ‌های نوری، ساخت شیب شکن، دیوار چینی سنگی حائل پارک غربی بند انحرافی جمعاً با هزینه‌ای بالغ بر ۲ میلیارد تومان آغاز و بعضاً به اتمام رسیده است.
 آغاز عملیات اجرایی المان ورودی شمالی شیراز از یکماه آینده
عملیات اجرایی المان ورودی شمالی شیراز در پل اکبرآباد از یکماه آینده آغاز می‌شود. شهردار منطقه ۳ با بیان این نکته که طرح المان ورودی شیراز از سمت بلوار امام رضا (ع) و بدنه سازی ضلع شرقی دروازه قرآن از طرح‌های در دست پیگیری برای زیباسازی این ورودی شهری است، گفت: طرح المان ورودی با برآورد اولیه ۱ میلیارد تومان در مرحله انتخاب پیمانکار قرار داشته که پس از مشخص شدن پیمانکار، تا یک ماه آینده عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.
مهندس حسام قلعه دار با اشاره به اینکه پیش بینی می‌کنیم عملیات ساخت این المان به حدود یک سال زمان نیاز داشته باشد، افزود: در این المان از طراحی آرامگاه دو شاعر بزرگ ایران سعدی و حافظ و همچنین درختان اقلیم شیراز مانند سرو و نارنج بهره گیری شده که پس از تکمیل به یکی از زیبا‌ترین ورودی‌ها این کلانشهر تبدیل می‌شود.
وی در ادامه از پیشرفت ۱۵ درصدی بدنه سازی ضلع شرقی درواز قرآن خبر داد و تصریح کرد: با ایجاد سکوهای اقامتی، مسیرپیاده رو و نور‌پردازی وضعیت مناسبی در این قسمت ایجاد می‌شود که شهروندان برای ورزش و گذراندن اوقات فراغت از این محیط استفاده کنند.
شهردار منطقه ۳ همچنین در پاسخ به سووالی درباره وضعیت نگهداری المان تاریخی دروازه قرآن گفت: هرگونه اقدام در جهت نگهداری و بهسازی این المان باید با هماهنگی میراث فرهنگی انجام شود و شهرداری این آمادگی را دارد تا مانند ساختمان مرکزی باغ دلگشا، نسبت به بازسازی و بهسازی این المان تاریخی اقدام کند.

طرح المان ورودی شمالی شیراز

طرح المان ورودی شمالی شیراز

طرح المان ورودی شمالی شیراز

طرح المان ورودی شمالی شیراز

طرح المان ورودی شمالی شیراز

طرح المان ورودی شمالی شیراز

طرح المان ورودی شمالی شیراز

طرح المان ورودی شمالی شیراز

 

المان ورودی غربی شیراز نیز با پیشرفت مناسبی درحال ساخت است که در سال آینده آماده بهره برداری می شود :

طرح المان ورودی غربی شیراز

طرح المان ورودی غربی شیراز

طرح المان ورودی غربی شیراز

طرح المان ورودی غربی شیراز

طرح المان ورودی غربی شیراز

طرح المان ورودی غربی شیراز

طرح المان ورودی غربی شیراز

طرح المان ورودی غربی شیراز

طرح المان ورودی غربی شیراز

طرح المان ورودی غربی شیراز

این مطلب در شماره سی و پنج هفته نامه شهرراز منتشر شده است.

telegram
لینک کوتاه : https://shiraz1400.ir/?p=5659

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 45در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۴۵
 1. متاسفانه دارن در حق شیراز با ساختمان ها و معماری بسیر ساده اچحاف میکنند.
  ما نیازداریم که یک شهری داشته باشیم که تداعی کننده شکوه دوران باستان باشه،چه شهری از شیراز بهتر!!!!
  من ساختمان های مدرنی در تبریز دیدم که با معماری سنتی تلفیق شده

  حداقل کاری که میشه کرد اینه که وقتی از شهری مثل اصفهان که دوران ایران پس از اسلام رو به خاطر انسان میاره کاری کنند که وقتی وارد شهر شیراز میشیم با سردری،با معماری رو به رو شویم که این احساس رو به ادم بده که داره وارد زادگاه هخامنشیان میشه
  وچه چیزی بهتر از غولهای دروازه بین الملل تخت جمشید!!!!

  • دوست عزیز! غول؟!؟! تندیس ها رو می فرمائید دیگه!

  • زیبا سازی تو سرشون بخوره اول برن ایمن سازی کنن بعد زیبا سازی
   باز یه حادثه دیگه تو کمربندی شیراز
   از اون بدتر تو عکس یک سایت خبری
   که نشون دهنده اوضاع بی ریخت شهری شیراز است
   مسئولین رسیدگی کنند !!!!!!!!!!
   http://multimedia.tasnimnews.com/Media/Gallery/212792
   فقط خواهشاً نگین راننده شاید مقصر بوده اوضاع کمربندی شیراز فاجعه است.

   • زیبا سازی که هیچی, ایمن سازی هم سرشون بذارن, برن چارتا اتوبوس برای شهر بخرن, آشقالا جمع بکنن، مترو رو تموم کنن…..

   • وضع روشنایی کمربندی دراک اسفباره در حالیکه این کمربندی کاملا جز رینگ شهریه

  • عامو فهمیدیم شومو هم رفتی تبریز حالو اصفهان از سر زبون ملت شیراز افتاد هی میگن تبریز

   • باید هم اصفهان سر زبون مردم باشه وقتی مسوولاش زحمت میکشن و از اون مهمتر مردمش از مسوولاش میخوان..!!!

   • شما دارین بودجه اصفهان با شیراز مقابسه می کنید!!!!!!!!از مجلس باید بودجه بیاد،وگرنه شهرداری که داره خوب کار میکنه.بودجه کمه.فقط جست و جو کنید تفاوت بودجه شیراز و اصفهان رو.

 2. زیباسازی خوبه ولی به نظر میاد اکثر طرح ها مال قم بوده!

 3. با سلام
  تشکر ویژه از شهرداری شیراز که بعد از مدتها به موضوع مهم زیبا سازی اهمیت داده..انشاالله که به شکل مطلوبتر روند رشد و تکامل رو طی کنه و زبانزد اهالی فرهنگ بین المللی بشه..
  با آرزوی شیرازی زیبا..شهری در خور مردم شریف شیراز و ایران..و به امید پر آوازه شدن شیراز به عنوان پایتخت فرهنگ و مهد تمدن سرزمین پارس…

 4. تمام تحرکات و المانها یک طرف این که ورودی شمال شیراز قرار هست از درختان سرو و نارنج استفاده بشه یکطرف . یعنی حتی افتتاح یک پروژه انقدر خوشحالم نکرده بود طوری که دیه ادامه متن رو نخوندم . جای تبریک داره که بالاخره میتونیم در شهر شیراز از درختان خاص شیراز که شیراز شاید بدون اونها قسمتی از رو از دست بده رو دوباره احیا کنیم

  • چقدر غلط املایی داشت خط اخر این هست .
   جای تبریک داره که بالاخره میتونیم در شهر شیراز از درختان خاص شیراز که شیراز شاید بدون اونها قسمتی از هویتش رو از دست بده رو دوباره احیا کنیم

 5. طرح های کامپیوتری بدلیل استفاده زیاد از نمادهای اسلامی و درختان نخل بیشتر شهرهای کشورهای عربی رو به ذهن متبادر میکنه!
  آیا طرح ها کپی شده از این کشورهاست؟ اگه نه چرا در طرح ها بجای سرو از نخل استفاده شده؟

 6. یا من فاقد هرگونه جس زیبایی شماسیم یا این به اصطلاح طرح ها فوق العاده زشت هستن !!

  فاقد هویت ملی و بومی شیراز و حتی معماری مدرن و نوین

  کاهش تا زمانی که دارو دسته این دوستان در شهرداری حاکم هستن هرگز این چنین طرح هایی ایجاد نشه

 7. سلام امین جان
  آیا طرحی برای المان ورودی شمال غربی وجود دارد؟

  • فعلا نه چون محدوده شیراز از اون سمت اضافه شده و باید اول یه فکری به حال گویمو دوکوهک بشه

 8. با سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان و به خصوص مدیریت محترم این صفحه. سوالی که برای من پیش اومد اینه که منظور از ورودی غربی شیراز دقیقاً کجا میشه که کار ساخت اون شروع هم شده؟ امیدوارم منظورتون سمت شیراز یاسوج نباشه، چون من که هیچ المانی با شکل زیبای بالا تو این ۱ سال گذشته در این مسیر مشاهده نکردم! ممنون از پاسخگویی شما

 9. من چند روز پیش از پل خلیج فارس عبور کردم، نمای قسمت داخلی پل تمام شده بود… نکته جالب اینه که این طراحی که شما تصویرش رو گذاشتید کجااا و این نمای که من دیدم کجااا!!!
  قسمت داخلی پل با نمای سنگ و سرامیک سفید انجام شده بود، که با تصاویری که من دیدم خیلی تفاوت داره!!!

 10. به نظرم المانهای شرقی و شمالی مخصوصا شمالی المان های زیبایی نیستند و در شان شهر شیراز نمی باشند فکر کنم واقعا شیراز معمارهای بزرگ زیادی دارد که بتوانند آثار ماندگار برای ورود شهر طراحی کنند

 11. از این پیش و پا افتاده تر و بی معنی تر نمیشد طرحی برای ورودیِ شمالی شیراز طراحی کنند ؟!!! آخه مگه مسافرا وارد مسجد میشن. !!
  اینقدر سرو ناز شیراز بدست فراموشی سپرده شده ؟؟

 12. فقط یه تابلو اهلا و سهلا کم داره… واقعا متاسفم برای شهر و ملتی و مردمانی که هویت و فرهنگ خودشون رو فراموش کردند. این دشمنی با ایران و نماد های ایرانی خزنده داره پیشرفت میکنه … باید هوشیار بود

  • متاسفانه این ایران ستیزی در شیراز پایتخت فرهنگ و تمدن ایران زمین در مقایسه با سایر شهرهای ایران از سوی مسئولین متحجر به اوج خودش رسیده است

 13. چه فایده عزیز.الان از دروازه قران که بیای داخل دو راه پیش روت هست بلوار جمهوری و هفتنان.دروازه قران و محیط اطرافش مسافر رو به وجد میاره اگه به سمت بلوار جمهوری بره هنوز یکم شکوه رو میبینه ولی اگه بیاد به سمت هفت تنان به فلکه که رسید به طور کلی نظرش عوض میشه.افتخارات شیراز همشون پایین شهر دفن هستن مثل حافظ و سعدی ولی هیچ نشونی از شهر سازی و زیبایی رو نمیتونید از دروازه قران به بعد ببینید.این که ورودی شهرا رو قشنگ کنیم ولی دست به ترکیب داخل شهر نزنیم یعنی سر خودمون کلاه گذاشتیم.

 14. المان شمالی شیراز می تونست دروازه ملل تخت جمشید باشه. اصلا به بزرگراه شیراز مرودشت بزرگراه درواز قرآن درواز ملل هم میگن. دروازه قرآن که خودش زیباترین المان شیراز هست و یه اثر فاخر تاریخی هم بوده که جلوه زیبایی به شیراز داده. ولی ۳ کیلومتر قبل از دروازه قرآن پل اکبر آباد می تونست با المان دروازه ملل مزین بشه. البته باید فکری هم به حال شهرک قبل از تنگ الله اکبر بکنن شهرکی به نام زیباشهر که من زیبایی در این شهرک ندیدم!!! باید این شهرکم دیواره کوه ها رو بدنه سازی کنن و فضای سبز اطراف جاده رو در دستور کار قرار بدن تا تنگ الله اکبر. همچنین یه پارک صخره ای هم در زیباشهر بسازن. تنها موردی که می مونه پلی هست که در دو سه سال آینده ساخته میشه. پل بزرگراه امام رضا با کمربندی شمال شرق شیراز که دقیقا بالای سر تنگ الله اکبر و ۱ کیلومتر قبل از دروازه قرآن قرار میگیره. چون بعد از این پل ماشین ها در سرازیری قرار میگیرن و نمای خوبی به شهر داره باید برای المان پل کمربندی شمال شرق هم یه طرح بهتر در نظر بگیرن

 15. دیدن این برنامه خالی از لطف نیست مخصوصا برای آقایون زیبایی شهری شهرداری شیراز مهد فرهنگ و هنر!
  زیبا سازی دیوارهای تهران
  http://www.telewebion.com/fa/episode/info/1104701/%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C/%D8%B2%DB%8C%D8%A8%D8%A7-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86

 16. این طرحها کاچی بعض هیچیه اما اما اگر همین طرحها درست و کامل و سریع اجرا بشه این قدم موثری برای زیبا سازی شهر و ورودی شهر میباشد و نشان میدهد که مسولان شهر تازه به اهمیت این مهم دست یافتند و این جای امیدواری داره
  راستی از المان سازی فلکه الله خبری داری؟؟

 17. تشکر بسیار از شهردار محترم : فقط یه تابلو هم بزنن به شهر مقدس قم یا شهر بغداد خوش آمدید تکمیل تکمیله…..!!!!

  کم کم دار نظرم نسبت به آقای پاک فطرت به کلی عوض میشه…

 18. مدیریت محترم سایت

  ضمن عرض خسته نباشید

  یاداوری می نمایم گزارش ۱۵ روزه حوزه معاونت فنی در سایت مربوطه ارایه شده.

 19. امیدوارم که اىن طرحها مثل بقیه طرحها نصفه ونىمه اجرا نشه و بجاى سرو ونارنج شلغم بزارن!

 20. سلام در مجموع طرح های زیبایی هستند
  ولی ورودی شرقی زیبا اگر به همین صورت ساخته بشه به نظر من از ورودی های دیگه زیباتر خواهد شد
  و همچنین باز هم به نظر من میشه از طرح های پرسپولیس و دوران هخامنشی که اصل ونصب شهر شیراز است استفاده کرد
  و همچنین یه پیشنهلاد هم برای شهرداری دارم : شهرداری میتونه فراخانی از تمام ایران بده برای طرح های زیبا سازی شهری و از بین تمام طرح ها زیبا ترین و منحصر به فرد ترین طرح ها رو به اجرا در بیاره

 21. طرح های خوبی هستن اما ای کاش از تاریخ و تمدن ایران هم بود مثل تخت جمشید اینا همش مثل شهر های عربی هست ….. این چیزها واسه شهری مثل قم قشنگه

 22. چرا فکر ى به حال ورودى از سمت سپىدان نمى کنندواقعا که ورودى از اىن سمت افتضاحه، کسى اطلاع داره اصلا شهردارى براى ورودى سپىدان اصلا برنامه اى داره؟

 23. فقط میشه متاسف شد . یعنی نتونستند طرحی ارائه بدهند که تداعی گر معماری پارسی باشه؟ مثل دروازه ملل تخت جمشید. .
  چرا از معماری بومی و اصیل ایرانی خودمون استفاده نمیشه؟؟؟؟

 24. این طرحها اصلا نیاز به تخصص نداره.هرکسی میتونه اینجور چیزایی رو ارائه بده.اینهمه معمار و طراح با ذوق توی این شهر داریم.اینهمه طرحهای زیبا و واقعا خارق العاده دانشجوها توی دانشگاهها میزنن…حتما نمیخوان پولی خرج کنن.همینجوری فقط رفع تکلیفی که بگن فلان کارو انجام دادیم.فقط المان غربی از نظر بصری بهتر از بقیه ست که اینم به خاطر استفاده از طبیعته وگرنه که طرح خاص معماریی در اون دیده نمیشه!

 25. راستی اون سنگ کاریهای کف رودخونه خشکه چه ربطی به المان سازی شرقی و غربی داره؟

  • دوست عزیز اون رودخونه خشک نیست! رودخونه ای هست که به جنوب شیراز میرسه

   • دوست عزیز با کمال احترام ، اولأ هیچ طرحی برای ساختن المان در جنوب شیراز وجود ندارد این عکسها چه ربطی به المان دارد. دومأ این رودخانه ۵۳ هفته از ۵۴ هفته سال خشک است, و آن مقدار آبی سبز رنگی هم که در عکس مشاهده میکنید بیشتر از فاضلاب شمال شهر سر چشمه میگیرد.

 26. یونجعلی جان
  اصلا قسمتی که بند اجرا شده فاضلاب وجود نداره و فاضلاب از بعد از شهرکهای والفجر به بعد هست . یحرفهای نسنجیده میزنی یعنی این اب پشت بند مربوط به یک هفته در سال هست؟ . قطعا در ۳ ماه زمستان این رودخانه اب خوبی خواهد داشت و با ایجاد بند حجم خوبی از اب ذخیره خواهد شد . و المان زیبا هم به بهترین نحو اجرا خواهد شد .شما نگران شهر و روستای خودت باش .

 27. با تشکر که بعد از سالها بحث زیباسازی رو هم دیدید.خواهش میکنم به زیباسازی رودخانه خشک هم اهمیت بدید چون سهم قابل توجهی در تغییر چهره شهر داره

 28. ادمین جان ؟
  دقت کن تمام این دوستانی که نظر دادن از جمله خود من معتقدیم که بهتره ورودی شمالی رو با سر ستون ها و دروازه هایی شبیه به تخت جمشید را پیاده سازی کنند تا این نخل ها و گنبد واره ها
  بخدا راست میگن شده انگار کشورهای عربی و قم

  با توجه به اینکه اکثر مسافر های شهرمون از این ورودی وارد شیراز میشن و فخر استان ما به تخت جمشید و پاسارگاد هست
  و اینکه شیراز را به عنوان مرکزیت تمام این اماکن در دنیا میشنا سن به نظرم نباید این فرصت را با المان های اینگونه ای هدر بدیم

  ممکنه نظرافراد این سایت رو به گوش مسئولین برسونید؟ خواهش میکنم

 29. ماشالا فک کنم مسوولان ایرانی وشیرازی نیستن .همه این طرخهای سازندگی در اصل با هدف تابودی فرهنگ وهویت تارخی ایران است.تا بجای آن یک هویت جعلی جعلی ب این شهر بدهند.و نردم خوسحال ک زیباسازیی کردهند ولی انها نابودگرند و ب ریش ملت ایران میخندن 

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.