پيست اسكي پولادكف فارس در كشور اول است

IMG_5496 (Copy)رییس فدراسیون اسکی گفت: پیست پولادکف سپیدان فارس، بعد از دیزین و دربندسر بزرگ‌ترین پیست بین المللی کشور است اما به لحاظ امکانات موجود که توسط بخش خصوصی هزینه شده به واقع در کشور اول است.
عیسی ساوه‌شمشکی امروز دوشنبه در حاشیه نشست سالیانه هیات اسکی فارس، با تصریح اینکه وجود این پست اسکی زمینه مساعدی برای رشد ورزش‌های زمستانی در فارس و کشور و جاذبه‌ای تاثیرگذار در جذب گردشگران داخلی و خارجی است، افزود: مسوولان استان با برنامه ریزی مناسب حفظ این پیست را در اولویت قرار دهند.

وی گفت: برای پایدار ماندن پیست پولادکف و جلوگیری از ضرر و زیان به مالک این مجموعه، باید برنامه ریزی مناسبی انجام شود به گونه‌ای که در ایام زمستان حداقل ۲۰ هزار تن برای اسکی به این مکان مراجعه کنند.ساوه‌شمشکی افزود: برگزاری تور اسکی در طول زمستان به ویژه ایام تعطیل علاوه بر ایجاد شور و نشاط در افراد باعث افزایش رونق اقتصادی این پیست می‌شود.

رییس فدراسیون اسکی کشورتصریح کرد: امروز اسکی کشور به حدی پیشرفت کرده است که ورزشکاران کشورهای مختلف برای کسب سهمیه جهان و المپیک در تورنمنتهای بین المللی ایران شرکت می‌کنند.ساوه شمشکی یادآور شد: موفقیت‌های کسب شده توسط اسکی ایران باعث شده تا در المپیک زمستانی روسیه پنج سهمیه برای اسکی بازان کشور در نظر گرفته شود که دوتن از این افراد را بانوان تشکیل می‌دهند.

وی گفت: امسال در کنار مسابقات اسکی شهرنشینان یک دوره کلاس مربیگری و داوری نیز برگزار می‌شود تا بدین وسیله در زمینه علمی نیز اسکی کشور به جایگاه مناسب تری دست یابد.رییس فدراسیون اسکی همچنین عنوان کرد: به دلیل موفقیت‌های کسب شده توسط اسکی بازان فارس امسال این استان می‌تواند هم در لیگ شهرنشینان و هم در لیگ دسته دو شرکت کند.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *