ورزش‌های زمستانی ۳۰ نفر را راهی بیمارستان کرد

رییس بیمارستان شهید رجایی شیراز گفت: بازی‌های زمستانی ۳۰ مصدوم در پیست اسکی سپیدان استان فارس برجای گذاشته است. به گزارش شیراز۱۴۰۰ امیررضا مصباحی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شیراز اظهار داشت: حدود ۳۰ نفر در یک هفته گذشته به دلیل آسیب جسمانی در مناطق برفی تقریحی کوهستانی از جمله شهرستان سپیدان، در بیمارستان شهید رجایی بستری شدند.

وی افزود: این مصدومان در ناحیه‌های مختلف بدن دچار شکستگی، خونریزی‌های داخلی و ضربه به سر شده‌اند.

رئیس بیمارستان شهید رجایی شیراز بیان کرد: چهار مصدوم بر اثر واژگونی با تیوپ مصدوم شده و در بخش مراقبت‌های ویژه این مرکز تحت درمان هستند، از سایر مصدومان نیز تاکنون ۱۸ مصدوم مرخص و ۸ مصدوم دیگر در بخش‌های بستری، مراحل درمانی را طی می‌کنند.

مصباحی ادامه داد: اگر چه فعالیت‌های ورزشی تفریحی به لحاظ جسمی و روحی بسیار لازم است، اما پیش از هر فعالیتی در نظر گرفتن اصول ایمنی و پیشگیری از عوارض احتمالی و سوانح و حوادث، ضروری است.

این فوق تخصص ستون فقرات گفت: با توجه به فرا رسیدن فصول سرد سال، شرایط اقلیمی استان و وجود ارتفاعات پوشیده از برف در قسمت‌هایی از استان، ورزش‌های زمستانی رونق پیدا می‌کند؛ بنابراین لازم است مردم و به ویژه نسل جوان و نوجوان برای جلوگیری از عواقب جبران ناپذیر، اقدامات ضروری پیشگیرانه ای را مدنظر قرار دهند و به توصیه‌های مسوولان و سازمان‌های مختلف توجه کنند.

مصباحی تاکید کرد: با توجه به اینکه تردد افراد در روزهای پایانی هفته و تعطیلات رسمی در محورهای مواصلاتی افزایش پیدا می کند، رعایت اصول و قواعد رانندگی در این ایام نیز ضروری و نیازمند مشارکت همگانی است.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *