کوتاه شدن ۳۵ کیلومتری مسیر شیراز – کرمان

مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس از اجرایی شدن محور جدیدی حدفاصل شیراز به کرمان خبر داد و گفت: حدود ۴۰ کیلومتر از این مسیر جدید احداث شده است. به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از ایسنا منطقه فارس، فیروز تکاور یکشنبه ۲ تیرماه در حاشیه بازدید از کارگاه احداث محور جدید شیراز-کرمان، گفت: محور جدید شیراز به کرمان از مسیر شهرهای نی‌ریز، استهبان و خرامه عبور می‌کند.

او با اشاره به اینکه طول کل مسیر ۱۰۸ کیلومتر است، گفت: حدود چهل کیلومتر از این مسیر را احداث کرده‌ایم که ۳۶ کیلومتر آن آسفالت شده و ۴ کیلومتر باقیمانده نیز در صورت تامین قیر طی یکماه آینده آسفالت می‌شود.

تکاور خاطرنشان کرد: مطالعات ۳۰ کیلومتر از کل ۶۸ کیلومتر باقی مانده نیز کامل شده است و سعی می کنیم همزمان با بهره برداری از ۴۰ کیلومتر قطعه جدید، قطعه دوم را شروع کنیم.

وی با اشاره به اینکه قطعه سوم این جاده، در دست مطالعه است، گفت: انتهای این محور به بزرگراه استهبان نیریز متصل خواهد شد. مدیر کل راه و شهرسازی فارس گفت: این محور جدید هیچ نقطه پرخطری ندارد و کاملا ایمن طراحی و احداث شده است.

تکاور همچنین گفت: جاده جدید شیراز – کرمان به دلیل عبور از حاشیه دریاچه بختگان، مسیری توریستی است و می‌تواند بستری برای توسعه گردشگری و اشتغال باشد.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس خاطرنشان کرد: احداث این محور شهر خرامه را از بن بست خارج کرده و یک مسیر جدید ترانزیت شرق به غرب فارس را ایجاد خواهد کرد.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *