بودجه سال ۹۸ شهرداری شیراز تا ۲۰ اسفند تصویب می‌شود

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، املاک و امور حقوقی شورای شهر شیراز با بیان اینکه مقرر شده بود تا ابتدای اسفند لایحه بودجه ۹۸ شهرداری به تصویب برسد، گفت: با تاخیر مواجه شده تلاش می‌کنیم تا ۲۰ اسفند به تصویب برسد.به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از خبرگزاری تسنیم از شیراز، عبدالرزاق موسوی امروز در نشست خبری  به تدوین برنامه ۲۵ ساله شهرداری شیراز اشاره و خاطرنشان کرد: باید ابتدا برنامه پنج ساله و سپس بیست ساله به تصویب می‌رسید اما به دلیل تاخیر در ارائه برنامه پنج ساله، تهیه و تدوین برنامه بیست ساله در دستور کار قرار گرفت که امیدواریم  هفته آینده برنامه پنج ساله در صحن شورا به تصویب برسد.

موسوی به هزینه‌هایی که در شهرداری شیراز انجام می‌شود، اشاره کرد و افزود: شهرداری ماهانه ۱۰۰ میلیارد تومان حقوق پرداخت می‌کند و در این راستا مکلف به کاهش پنج درصدی نیروی انسانی شده است.

وی در پاسخ به سوالی در مورد بودجه کل شورا طی یکسال را بالغ بر دو میلیارد و ۲۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد: در مورد کمیسیون‌ها نیز تنها می‌توانم به کمیسیون متبوع خود اشاره کنم. هزینه‌های کمیسیون برنامه و بودجه بسیار ناچیز است و به جز آب و چایی چیز دیگری نیست؛ صبحانه و میوه هم حذف شده است.

موسوی با بیان اینکه شرکت اعضای شورا در کمیسیون‌ها و نشست‌های مختلف نیز خارج از حق‌الزحمه محسوب نمی‌شود و اعضا هیچ مبلغ بابت آن دریافت نمی‌کنند، گفت: اگر بعضی از شوراییان در کمیسیون ماده ۱۰۰ و ۷۰ عضویت داشته باشند مبلغی تا سقف یا نزدیک به دو میلیون تومان دریافت می‌کنند.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، املاک و امور حقوقی شورای شهر شیراز با بیان اینکه که موظف به اطلاع نحوه درآمد و هزینه به مردم هستیم، به برگزاری ۴۶ جلسه با ۱۶۴ دستور و ۶۲ مصوبه در کمیسیون برنامه و بودجه طی ۱۱ ماه ۹۷ اشاره و خاطرنشان کرد: بعضی از مصوبات این کمیسیون مانند تهیه آیین‌نامه حمایت از تشکل‌ها توسط شهرداری به تصویب صحن علنی رسیده اما با گذشت حدودد پنج ماه از مصوبه اما هنوز شهرداری طرحی ارائه نکرده است

موسوی به مشکلات شکلب و ساختاری دفاتر تسهیل‌گری اشاره ‌و عنوان کرد: شهرداری به موجب قانون ملکف شده که خدماتش را به مردم به بهترین شکل به مردم ارائه کند، سرعت را بالا ببرد و هزینه را کاهش دهد و اگر قرار باشد که دفاتر تعطیل شود شهرداری ملکف به رعایت تمام مسائل مردم است.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *