گزارش تصویری : بوستان مادر، طرحی که میتواند جنوب شیراز را متحول کند

سایت خبری - تحلیلی شیراز۱۴۰۰: بوستان بزرگ مادر در جنوبی ترین نقطه شیراز قرار گرفته و مساحتی کمتر از ۵۰ هکتار از طرح اولیه آن به اجرا درآمده و باقی آن نیازمند انجام تملک است. این پروژه دارای امکانات مناسبی نظیر مجموعه اسب سواری، بزرگترین سالن تیراندازی جنوب کشور، پیست موتور کراس، زمینهای ورزشی، فرهنگسرا، مازگاردن، برکه، آلاچیق، مسیر دوچرخه سواری، آمفی تئاتر روباز و ... می باشد.

انبوه امکانات درنظر گرفته و ساخته شده و با توجه به موقعیت مکانی مناسب و دسترسیهای خوب پروژه این توجه را از سوی شهرداری می طلبد تا با یک برنامه ریزی مناسب و با استفاده از طراحی فضای شهری مناسب در بوستان ( مثلا مانند بوستان نهج البلاغه و یا طبیعت تهران ) یک پارک زیبا و متفاوت در شیراز ایجاد شود. این مجموعه نیازمند کاشت انبوه درختان سایه انداز، توجه به کاشت گل و فضای سبز و نصب المان های مناسب است.

امید است با توجه مناسب این مجموعه به بوستانی درخور نام شیراز تبدیل شود.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

3 نظر

  1. مهدی

    امین جان همون حوالی پروژه ی پلسازی بزرگی سال ۹۴ کلنگ زنی شده یود. تقاطع نواب-کمربندی-احمد ابن موسی منظورم هست. اون پروژه به کجا رسید؟

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *