سیر در تاریخ در بازدید پاسارگاد با عینک واقعیت مجازی

گردشگران نوروز ۹۸ با استفاده از فناوری جدید به تاریخ سفر می کنند. به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، مدیر پایگاه پژوهشی میراث جهانی پاسارگاد گفت: طرح عینک تور واقعیت مجازی در دستور کار این پایگاه است تا از طریق آن، گردشگران در فضای باستانی و تاریخی قرار گیرند و حس حضور در دوران گذشته تاریخ را پیدا کنند.
افشین ابراهیمی افزود: در قالب این طرح که با مشارکت بخش خصوصی طراحی شده است، گردشگران در هر بخش از مجموعه آثار تاریخی پاسارگاد مانند آرامگاه کوروش و تصاویر مربوط به دوران شکوه این مجموعه را مشاهده می‌کنند.
وی افزود: طرح عینک تور واقعیت مجازی یکی از ۱۰ طرحی است که در برنامه کوتاه مدت مجموعه میراث جهانی پاسارگاد قرار دارد که همگی این طرح‌ها تا پایان فروردین ۹۸ به بهره برداری می‌رسند.
به گفته مدیر پایگاه پژوهشی میراث جهانی پاسارگاد تور مجازی یک فناوری جدید است که امکان بازدید مجازی از یک محیط واقعی را برای مخاطبان فراهم می‌کند.
تور مجازی قابلیتی مابین عکس و فیلم را به استفاده کنندگان می‌دهد. وسعت دید در پانورامای ۳۶۰، وسیع تر از عکس است، خروجی این تکنیک همچون فیلم است، ولی با این تفاوت که کنترل دوربین در دست مخاطب است و او می‌تواند تصور کند که در فضایی ایستاده است و به هر طرف که بخواهد می‌تواند رو کند، در آن زوم کند و سوژه را با جزئیات بیشتری مشاهده کند.
>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *