تشکیل کمپین “از خودمون شروع کنیم” در شیراز

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز گفت: کمپینی با عنوان “از خودمون شروع کنیم” با هدف نهادینه کردن برخی رفتارهای ترافیکی اثرگذار در شیراز ایجاد شده است. به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از ایسنا منطقه‌ی فارس مجتبی زوربخش سه‌شنبه ۲۳ مرداد در جمع خبرنگاران گفت: آموزش‌های همگانی و فرهنگ‌سازی در قالب کمپین “از خودمون شروع کنیم” با اجرای هنرمندان شهر شیراز و همکاری پلیس راهور فارس اجرا می‌شود.

زوربخش گفت: در ۱۵ نقطه پر تردد شهر و ایستگاه‌های مترو به مدت ۲ ماه در فواصل زمانی مشخص تئاترهای خیابانی با موضوع  ارتقای فرهنگ ترافیک با موضوعات مختلف آموزشی اجرا خواهد شد .

وی با بیان اینکه هدف از برگزاری این برنامه آموزشی هنری تغییر رفتارهای ترافیکی شهروندان و ترویج الگوهای صحیح رفتاری در این زمینه است؛ تصریح کرد: رویکرد اصلی این تئاترها موضوعاتی چون حریم عابر پیاده، رفتار صحیح عابر، راننده و موتورسیکلت، احترام به خط سفید، روش صحیح پارک، جلوگیری از پارک دوبله و فرهنگ صحیح استفاده از حمل و نقل عمومی است .

معاون حمل و نقل و ترافیک اضافه کرد: یادآوری رفتارهای صحیح در استفاده از حمل و نقل عمومی مانند توجه به حریم شخصی افراد، روش صحیح سوار و پیاده شدن از مترو و اتوبوس، رعایت حق تقدم معلولان سالخوردگان و کودکان مفاهیمی است که در اجرای تئاترها در مترو مورد توجه قرار گرفته است.

زوربخش خاطرنشان کرد: پژوهش‌ها نشان می‌دهد، ارتقای فرهنگ و رفتارهای ترافیکی از سوی شهروندان ۲۵ تا ۳۰درصد در کاهش زمان سفر و میزان ترافیک تاثیرگذار است.

معاون شهرداری شیراز با بیان اینکه هنر، یکی از بهترین ابزارها در بحث ارتقاء فرهنگ عمومی به جای ارائه آموزش‌های مستقیم است؛ خاطر نشان کرد: امیدواریم در قالب کمپین “از خودمان شروع کنیم” بتوانیم با استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد و چهره‌های دارای سرمایه اجتماعی فرهنگ ترافیک را ارتقا دهیم.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

1 نظر

  1. امیرم

    بزرگترین کاری که باید صورت بگیره اینه که خطوط عابر پیاده در وسط بلوارها به چراغ راهنمایی مجهز شوند . در حال حاضر شهروندان برای گذر از خطوط عابر پیاده با مشکلی مواجه هستند و سوال اینست ایا عابران پیاده بصورت ممتد میتوانند از خطوط عابر پیاده عبور کنند و برای شهر ترافیک ایجاد کنند . همیشه به ما یاد دادند که در هر حالتی حق با عابر پیاده هست که این صددرصد اشتباه هست چون عابر پیاده فقط حق دارد بر روی خطوط عابر پیاده و در زمان سبز بودن چراغ راهنما عبور نماید . در وسط خیابانها نه در چهارراهها چراغ راهنمایی وجود ندارد و بعضا خطوط عابرپیاده هم کم رنگ شده اند و قطعا نیاز به چراغ راهنمایی برای خطوط عابر پیاده از واجبات میباشد .

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *