تفریح آخر هفته با طعم بی فرهنگی، بی مسوولیتی و ترافیک

سایت خبری – تحلیلی شیراز۱۴۰۰: بارش های مناسب در آبان و آذر امسال باعث شد بر خلاف سال گذشته، پیست اسکی پولادکف خیلی زود شروع به فعالیت کرده و این مجموعه گرذشگری و تپه های برفی اطراف آن میزبان تعداد زیاد گردشگران علاقمند به برف و بازیهای فصل سرما باشند.

در این بین اما بی تدبیری مسوولان و بی فرهنگی بخش تق-ریبا زیادی از مردم خاطره یک روز شیرین تفریحی را به کام گردشگران تلخ می کند، پروسه ای که سالهاست ادامه دارد و مشخص نیست کی قرار است این وضعیت سامان یابد.

روز جمعه صبح انتهای آذرماه پس از چند روز بارش برف در جاده سپیدان به اقلید را تصور کنید. اتوبوسهایی که حامل مسافران تورهای یک روزه پیست اسکی هست، انبوه شهروندان شیرازی که به سمت سپیدان در حرکت هستند و سایر هموطنانی که از دور و نزدیک راهی منطقه برف گیر هستند. اکنون می ماند این جمعیت بزرگ و مسیر باریک بین سپیدان و پیست اسکی پولادکف که البته قبل از آن هم باید وضعیت فاجعه بار بزرگراه شیراز – سپیدان در محل دوکوهک و گویم را به یادآورد و ترافیک کلافه کننده روزانه که قرار است در ماه های آینده ترافیک آزادراه شیراز – اصفهان نیز به آن افزوده شود.

جدا از مشکل مسیر و جاده، بی فرهنگی برخی از افراد و خانواده ها در رانندگی و فرهنگ شهروندی وضعیت را بغرنج تر می کند. از توقف در جاده برای برف بازی و تیوپ سواری گرفته تا حرکت در مسیر مخالف و استفاده از شانه خاکی برای گذر از ترافیک! تمامی اینها دست در دست هم داده تا مسیر خروجی شمالغرب شیراز در ساعات ابتدای صبح و مسیر ورودی نیز از عصر تا شب شاهد ترافیکی سنگین و خسته کننده باشد.

در یکی از ویدئوهای منتشر شده در فضای مجازی یک آمبولانس در مسیر خروجی پیست اسکی به سمت سپیدان در ترافیک خودروها گرفتار شده و بدلیل مسدودشدن مسیر زمان زیادی در ترافیک مانده است.

چنین روایت آشنایی در جاده های مختلف کشور سالهاست که تکرار می شود چه این جاده چه جاده هایی مانند چالوس و مردم هم گرفتاری در این ترافیک را بخشی از تفریح و برنامه خود درنظرگفته و همچنان این داستان ادامه دارد!

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *