افتتاح آزاد راه شیراز – اصفهان نیمه اول سال ۹۸

استاندار فارس گفت: تلاش ما این است که آزاد راه شیراز – اصفهان که هم اینک در مسیری به طول ۲۲۰کیلومتر در دست احداث است تا پایان سال جاری به بهره برداری رسد در غیر این صورت این طرح در نیمه نخست سال ۹۸ افتتاح خواهد شد. به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از ایرنا اسماعیل تبادار، شنبه در آغاز عملیات بهسازی باند برگشت محور شیراز – دشت ارژن در گردنه چهل چشمه کازرون با اشاره به اینکه قرار است ۶۰۰ کیلومتر آزاد راه دیگر در استان فارس ایجاد شود، اظهار داشت: مطالعات آزاد راه شیراز به بوشهر به اتمام رسیده است و امیدواریم در سال ۹۸ عملیات اجرایی این طرح نیز آغاز شود.
وی افزود: این استان در حال حاضر دارای یک هزار و ۳۰۰ کیلومتر بزرگراه است و ایجاد ۵۰۰ کیلومتر بزرگراه دیگر نیز در دستور کار قرار دارد. استاندار فارس، همچنین به اجرای طرح چهار خطه در دست احداث تنگ ابوالحیات به دشت ارژن و بازدید خود از این طرح اشاره کرد و گفت: می کوشیم تا پایان سال ۹۷ این پروژه به بهره برداری برسد.

 حذف ۲۶ نقطه حادثه خیز از جاده های فارس
مدیر کل راهداری و حمل و نقل و جاده ای استان فارس هم در این مراسم اظهار داشت: ۲۵۰ نقطه حادثه خیز در جاده های این استان شناسایی شده که از این میزان مشکل ۲۶ نقطه برطرف شد، رفع مشکل ۱۲نقطه در دست انجام است، برای حذف ۶۵ نقطه حادثه خیز دیگر پیمانکاران آنها مشخص شده اند و مقدمات کار برای آغاز حذف ۱۸نقطه مهیاست.
علیرضا سیاهپور در بخش دیگری از سخنان خود در مورد آغاز عملیات بهسازی باند برگشت محور شیراز – دشت ارژن در گردنه چهل چشمه کازرون نیز گفت: به دلیل وجود نقاط حادثه ساز و پُر تصادف در این مسیر به ویژه در محدوده ورودی خان زنیان، مبادرت به بهسازی این محور شده است.
وی گفت: در قالب اجرای این عملیات بهسازی، تعداد ۲۳ قوس به طول هفت کیلومتر با اعتبار ۱۲۰میلیارد ریال اصلاح می شود و این کار ظرف مدت ۱۲ماه انجام خواهد شد.
فیروز تکاور، مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس هم در این آیین در مورد طرح چهار خطه در دست احداث تنگ ابوالحیات به دشت ارژن، بیان کرد: این پروژه در مسیری به طول ۲۲ کیلومتر با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی هم اینک در حال انجام است و برای تکمیل و اتمام آن به یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *